jandrobny
25.08.10,12:40
Ahoj "poraďáci",
pred nedávnom som dostal presné odpovede na problém, ktorý som si sám spôsobil aj tým. že som si nepýtal radu od niekoho z Vás. Preto sa ozývam s novým problémom hneď:
12.8.2010 cestou na dovolenku v Chorvátsku pri mestečku Biograd na Moru vrazil do nášho auta mladý Rus s vozidlom Jeep a rozbil nám zadnú časť auta. Vyšetrovala to aj polícia, mám spoločne s Rusom spísaný záznam o nehode. Moje auto - Opel Vectra B - r. výroby 1997. má najazdené 159 tis.km, udržiavané je v celkom dobrom stave a dokonca nás aj doviezlo domov. PZP mám v Komunálnej poisťovni (havarijné poistenie nemám) a tam som aj dohodol dnešnú obhliadku. "Znalec" do zápisu o obhliadke napísal: "Odhadované vysoké náklady na opravu. Pred zahájením opravy nutné
kontaktovať poisťovňu a dohodnúť ďalší postup o likvidácii škody". Vinník nehody má auto pistené v poisťovni ERGO RUS. Pred hodinkou mi znalec volal, že náklady na opravu budú dosť vysoké a odhadované plnenie (vyzerá to na totálku) asi 1000 €. A hneď mi aj ponúkol, že auto kúpi (za 400 €!!!). Prosím poraďte!!! Ďakujem.
palčo
25.08.10,15:51
Ak som dobre pochopil, tak na aute ste sa z dovolenky aj vrátili. Tak neverím, že by to bola "totálka". Zájdi do nejakého servisu, nech ti povedia čo by to asi stálo. Zdá sa mi čudné, prečo to auto chce hneď kúpiť ten "znalec" (obhliadač).