tibor13
08.11.05,07:15
Mohli by ste mi prosim Vas poradit?
- Objednal som od jednej spolocnosti sluzbu vybudovania pripojok pre
rodinny dom. Na objednavke je uvedena suma 47000Sk s DPH. (Ziadne
dalsie klauzuly ohladom ceny tam nie su.)
- Pripojky zrealizovali a poslali mi fakturu zrazu na 58000Sk bez
mojho suhlasu k navyseniu sumy.
Aky postup mam zvolit? Mam zaplatit tych dojednanych 47000Sk a nech sa
sudia so mnou,alebo nezaplatit zatial radsej nic.
Maju sancu vobec vyhrat?
Dakujem.
KEJKA
08.11.05,06:35
Napísala bz som reklamáciu, poslal kópiu objednávky a zaplatila dohodnutú sumu. Ak im ten rozdiel bude stáť za to tak nech sa súdia. Šancu vyhrať máš vtedy, ak si pri ukončení prác nepodpisoval protokol o prevzatí s nejakým rozpisom, kde by boli uvedené naviacpráce. Podľa mňa len skúšajú.
Lenže objednávku si spisoval Ty - alebo oni? Kto tam dal tú sumu? Ak oni, tak je to záväzné.
Zita5
08.11.05,06:49
Podľa môjho názoru , mala by to byť dohodnutá cena za vykonanie určitej práce . Tak ako píše Lida , musel si podpisovať nejaký protokol o vykonaní prác , alebo niečo podobné . Treba to pozrieť . Inak väčšinou pri stanovení kalkulácie za podobné práce sa zakotví v zmluve ,alebo ak má dodávateľ niečo vypracované , že v prípade prác navyše , túto dodávateľ bude fakturovať odberateľovi , ale len so súhlasom , ktorý bude predchádzať vykonaniu práce . Ak ste mali takúto dohodu , tak by to bolo opodstatnené , ak nie tak pridŕžaj sa príspevku č. 2 .
tibor13
08.11.05,11:32
Objednavku som pisal rucne v ich pritomnosti. Ziadny protokol som nikdy

nepodpisal proste mi zrazu poslali fakturu s inou sumou ;-(

Takze posalt dohodnutut sumu? (Vyjadrenie, ze navysenie som neschvalil a preto nezaplatim uz som im poslal doporucene)
Dakujem
Zita5
08.11.05,12:09
Objednavku som pisal rucne v ich pritomnosti. Ziadny protokol som nikdy

nepodpisal proste mi zrazu poslali fakturu s inou sumou ;-(

Takze posalt dohodnutut sumu? (Vyjadrenie, ze navysenie som neschvalil a preto nezaplatim uz som im poslal doporucene)
Dakujem

Ale na základe čoho Ti potom fakturovali , keď ešte prácu si osobne neprevzal . Veď to nie je len tak . Pokiaľ ukončili rozvod v RD , tak mali spraviť odovzdávací protokol , resp. nejakú správu , že si prevzal od dodávateľa prevedenie rozvodov a napr. ak by sa Ti niečo nepáčilo , máš nárok sa ešte v tom protokole vyjadriť .
Čo sa týka tej ceny , veľmi dobre si rozmysli a skontroluj ako a na akom dokumente ste sa dohodli na cene konečnej .
KEJKA
08.11.05,18:16
no firma skusila, co si moze dovolit. Ak je taka skutocnost ako je popisane, tak poslat sumu a nechat to tak.
durisovad
08.11.05,20:46
Ja by som nic neplatila, ale fakturu by som vratila s tym, ze suma bola dohodnuta nizsia, tak nech laskavo fakturu prerobia a nech fakturuju cenu, ktora bola povodne navrhnuta a schvalena. Okrem toho mam dojem, ze po pripojeni elektriny mala byt spravena aj nejaka odborna revizia a praca riadne odovzdana a prebrata.