Genesis.SVK
25.08.10,16:48
Dobrý deň. Dal som si v byte 68m2 vymeniť staré elektrické rozvody za nové medené. S elektrikárom sme sa dohodli že cena práce bude 20 000 + materiál ktorého cena bude od 8000 - 12000 ... takže cena celková mala byť okolo 30 000 (samozrejme korún a nie euro) s tým že kúpu a dodávku nových zástrčiek, vypínačov a svietidiel si zabezpečím zvlášť.

Na moje prekvapenie ale bolo že za ich montáž a zapojenie chce teraz ďaľších 7000 čo sa mi zdá svinstvo pretože podľa mňa do ceny práce výmeny elektrických rozvodov partí aj namontovanie a zapojenie vypínačov a zástrčok.

Preto sa chcem spýtať či má s týmto niekto skúsenosti aby povedal na to svoj názor či sa ma nesnaží ten elektrikár odžubať o peniaze.

otázka teda znie či štandartne do výmeny elektrických rozvovov v byte patrí aj montáž a zapojenie vypínačov a zástrčiek alebo sa táto služba účtuje zvlášť..
arizona
25.08.10,15:11
Ťažko robiť rozhodcu, kto má pravdu. Ty si myslel že... On myslel, že...
Ak to nemáš na papieri, tak jedine si to vydiskutovať s ním.
Ak ste sa dohodli na vopred robote na komplet , tak je neseriózne od neho, že navyšuje cenu a chce prácu nechať neukončenú, bez ďaľšej platby.
Žiaľ,stáva sa to nielen u remeselníkov, ale aj u firiem, že ponúknu zaujímavú cenu,ale "zabudnú" pripomenúť, že nie všetko je v cene...:mee::mad:
220870
25.08.10,15:38
vymeniť staré elektrické rozvody za nové medené,podľa tohto má pravdu elektrikár.Všetko sa to dalo zistiť podľa toho či vám účtoval a ako účtoval vypínače zásuvky.Čosi mi na tom nesedí Ale myslím si že el.trochu klame.
Genesis.SVK
25.08.10,15:44
vymeniť staré elektrické rozvody za nové medené,podľa tohto má pravdu elektrikár.Všetko sa to dalo zistiť podľa toho či vám účtoval a ako účtoval vypínače zásuvky.Čosi mi na tom nesedí Ale myslím si že el.trochu klame.

v čom sa ti zdá že klame ?
220870
25.08.10,16:01
El.to rátajú vždy presne.Vypytujú sa kam aký vypínač akú zásuvku ,musia to vedieť dopredu .V tom prípade by to bolo aj v cene.Ak sa na takáto veci nepýtal tak to v cene určite nebolo.
bobino38
26.08.10,03:55
Nebola uzatvorená žiadna zmluva, cena dojednaná ustne, ťažko sa dohadovať, stačí si vypýtať cenník firmy a zistíš čo všetko je v cenníku aké práce a možno budeš mudrejší.
iv@n
26.08.10,05:09
tá cena za robotu mi príde dosť, koľko dní tam makal?
ja som pred 4-5 rokmi dal o málo viac za celý dom 200m2 aj so zásuvkami, robili u mňa dvaja chlapi zhruba týždeň.
BXLmiami
26.08.10,05:21
mimotemy-tuná je penazí dosť a dosť,stačilo by týchto špekulantov cviknuť a nemuseli by sme zdražovať ani zvyšovať odvody.
medvedik21
26.08.10,05:53
Hmmm, kolegyna platila vymenu elektriky, kable aj za stierkovanie 5000 Eur, co je nemala suma, to sa mi zad to Tvoje oproti tomu ako malickost, nuz a my sme to iste len nam netahaju elektrinu v paneli ale znizovali strop a platime 1800 Eur, velkost bytu 67m.
Genesis.SVK
26.08.10,13:31
tá cena za robotu mi príde dosť, koľko dní tam makal?
ja som pred 4-5 rokmi dal o málo viac za celý dom 200m2 aj so zásuvkami, robili u mňa dvaja chlapi zhruba týždeň.

No robil tam dva týždne ... lenže nie preto že by tam bolo vela roboty ale preto že tam chodil len na pár hodín denne ... drážkoval zo zbíjačkou do panelu a musím povedať že tam urobil obrovské diery.

Je to zlozité sám si nahodiť zastrčky a vypínače a svietidlá ? ja mu proste tie prachy naviac nedám pretože sa mi to zdá od neho ako podraz.
JaDo
26.08.10,21:27
My sme pred 2 rokami dali urobiť el. komplet v 2izb. byte (50m2) za 35 l. Žiadny projekt ani revízia. Všetok materiál v cene (skrinka - nepamätám si koľko ističov, musela by som sa tam pozrieť, káble, krabice, spoj.mat., zásuvky a vypínače najbežnejší typ). Robili to cca 2 dni, stále dokupovali nový diamantový kotúč.
Genesis.SVK
27.08.10,07:19
A koľko je podľa taká primeraná cena za prácu pri prerábaní elektriky v byte 68 m2 v Bratislave? (drážkovanie, výmena káblov a skrinky + montáž zástrčok, svietidiel a vypínačov)? Bez projektu a revízie.
iv@n
27.08.10,18:06
No robil tam dva týždne ... lenže nie preto že by tam bolo vela roboty ale preto že tam chodil len na pár hodín denne ... drážkoval zo zbíjačkou do panelu a musím povedať že tam urobil obrovské diery.

Je to zlozité sám si nahodiť zastrčky a vypínače a svietidlá ? ja mu proste tie prachy naviac nedám pretože sa mi to zdá od neho ako podraz.
to som už dosť dlho nevidel drážkovať zbíjačkou. vlastne odvtedy ako k nám prišiel ten pekný vynález zvaný rozbruska. ved teraz v každej rici predávajú upravené rozbrusky na drážkovačky s dvoma kotúčmi aj s odsávaním prachu. do panelu trocha otrava, ale ked ho to neba tak nemá brať také zákazky.

ak nerobíš s elektrikou, tak by som to sám nezapájal. inak ak sa trochu vyznáš, tak ak je to naťahané civilizovane, tak to zapojíš, otrava sú len viac páčkové vypínače a svetlá ovládané z viacerých miest imho.
Ice dive
27.08.10,18:42
A koľko je podľa taká primeraná cena za prácu pri prerábaní elektriky v byte 68 m2 v Bratislave? (drážkovanie, výmena káblov a skrinky + montáž zástrčok, svietidiel a vypínačov)? Bez projektu a revízie.
ťažko povedať... koľko je primeraná cena za takúto prácu, nakoľko v 68 m2 byte môže byť 10 zásuviek a vypínačov ale aj 70... môže byť v každej miestnosti 1 vypínač alebo 2 zdvojené vypínače podľa normy by mala mať elektrická rúra istič, práčka istič... v podstate každý jeden takýto spotrebič... takže sa ťahá ďalší kábel pre danú zásuvku z rozvodovej skrine...
napr. kolega do trojizbového bytu naťahal 1350 m medených káblov...(len predstava tej dĺžky mi vyrazila dych...)

Ak je to cena s projektom, revíznou správou a podľa normy... tak si myslím že daný elektrikár by si cenu "okolo 30 000 Sk" nemal problém obhájiť... avšak keďže je všetko dohodnuté len ústne tak predpokladám, že len tá cena je podľa normy, lebo aj "spolužiak Fero z elektrotechnickej" toľko berie za 3 izbový 68 m2 byt...:D:D:D

možno ako taký výkrik do tmy by som od neho chcel vidieť povolenia a napísanie revíznej správy a pod... či danú prácu môže vykonávať (nie každý elektrikár môže takéto úpravy robiť - ako napríklad menil pripojenie k elektrickým hodinám keď sú zablombované...) tak by sa dala možno dohodnúť dajaká dodatočná zľava...