suzitok
25.08.10,18:38
Moj byvaly manzel podal navrh na sud - zverenie deti do jeho starostlivosti, ktore su momentalne na cas po rozvode zverene mne. Dovody uviedol uplne nezmysli, kedze ich nebude mat ako podlozit, neberiem tomu velku vaznost. Jeho predstava je taka, ze jeho x-ta priatelka da vypoved v praci a bude sa starat o moje deti..a on bude zarabat..podotykam, ze ju pozna mesiac, on pracuje ako vodic kamiona a je cele mesiace v zahranici. Momentalne je jeho zivotna uroven neporovnatelne vyssia s tou mojou, ja byvam s matkou, on ma 4-izbovy byt. Na deti neplati vyzivne pravidelne, len v roznych intervaloch, v podstate ako jemu vyhovuje, exekutor mu nema na co siahnut, nic nema na mene, prijem preukazuje minimalny, trestne oznamenie ho len rozosmialo.
Deti su vystresovane, jeho nova priatelka sa k nim nechova dobre. Neviem ako mam postupovat, na aku instituciu sa obratit, neviem si predstavit co ma na sude caka, co vsetko budem musiet obhajovat, ake bude mat argumenty on...pravnika si nemozem dovolit..Zo strany byvaleho manzela je jasne, ze mu nejde o deti, nejde mu ani o to, aby ublizil mne, ide mu len o to, aby ma verejne zosmiesnil a tym si zvysil svoje ego, aby dokazal svojej novej partnerke aky je on hrdina a frajer. Bojim sa co bude dalej..sudne konanie este ani nezacalo..ale on uz presne vie, ako bude zniet rozsudok sudu. Peniaze ma, kadial chodi, tadial bucha obalkou po stole a ja mam strach, ze vyhra toto anie spravodlivost a laska a zaujem o deti...
lujza.j
25.08.10,17:06
ak by som bola ja na tvojom mieste každopádne by som mu nič nedarovala, na súdnom pojednávaní by som bola pripravená na všetko, neviem koľko sú tvoje deťušky zverené tebe do starostlivosti, ale za toto obdobie by som, vykreslila svoju starostlivosť voči deťom, ako dobre sa staráš čo teda predpokladám;). neviem aký dôvod viedol on na súde aby mu boli deti zverené na výchovy. vytiahla by som na neho že neplatí riadne výživné, predložila potvrdenie o trestnom oznámení, uviedla by som ako inak na ne prispieva, darčeky a sviatky, Vianoce. iné veci potrebné do školy a pod. akým spôsobom javí o deti záujem ako sa im venuje, ako často.
arizona
25.08.10,17:44
Keď máš deti zverené do opatery ty, ex by musel mať ozaj vážne obvinenia, aby ti deti zobrali ( preukázateľné zanedbanie, alkoholizmus,drogy a pod.)

Aj ked asi zarába viac ako ty, jeho práca mu nedovoľuje sa denne starať o deti. Takže myslím, že sa nemusíš báť, že by deti vzali matke a dali do výchovy cudzej žene.

Obavy by som na tvojom mieste nemala ani z toho, že on má vlastný byt a ty bývaš u rodičov. Využi túto situáciu vo svoj prospech,že deti žijú aj v spoločnosti starých rodičov,ktorí sú im určite bližší ako otcova nová priateľka.

Ako píše lujza v predošlom príspevku,pekne si spíš všetko ako otec neplatí, čo im kedy kúpil, či sa naozaj aj deťom venuje, alebo ich iba využíva na nečestný boj...(kľudne si zober ten napísaný ťaháčik so sebou aj na súd, aby si v strese na nič nezabudla)

Ako si tú výchovu predstavuje ? Že on si bude jazdiť po svete a deti hodí na starosť žene, ktorú pozná mesiac?

Len aby mu tá cicuška neušla ,pokým skončí súd!;):---
lujza.j
25.08.10,17:58
ak máš napríklad vedomosť, že by často menil partnerky aj to tam uveď. aj keď sa prezentuje , že má vyšší - lepší príjem, musel by ho preukázať potvrdením na súde, ale ako píšeš, pri výživnom sa hraje na chudáka. a ak by sa sa aj preukázal, že má vyšší hneď by som to využila a dala žiadosť o zvýšenie výživného;) a ak neplatí to výživné tak ako mu to deklaroval rozsudok OS, tak mu to nedaruj, to že on má minimálny príjem nie je dôvod že on nemusí platiť výživné:mad::mad::mad: ak ma ešte niečo napadne tak napíšem. inak nemám obavu, že by deti dali do opateri jemu, hlavne z dôvodov, ktoré uviedla arizona:);)
suzitok
25.08.10,17:58
Prosim??..Ake darceky??..On detom nekupuje nic..ani jedine lizatko..take neexistuje, darceky kupuju len jeho rodiacia..ak im aj raz ci dva razy kupil topanky a tricka..doviedol ich ku mne a museli to vyzliect a vratit mu to...
Deti mi castokrat zobral na vikend a nevratil..zmizol a odlozil ich u rodicov, alebo u sestry a ja som musela ist pre ne..alebo vypol telefon a nemala som ziadny kontakt snimi...
lujza.j
25.08.10,18:03
Prosim??..Ake darceky??..On detom nekupuje nic..ani jedine lizatko..take neexistuje, darceky kupuju len jeho rodiacia..ak im aj raz ci dva razy kupil topanky a tricka..doviedol ich ku mne a museli to vyzliect a vratit mu to...
Deti mi castokrat zobral na vikend a nevratil..zmizol a odlozil ich u rodicov, alebo u sestry a ja som musela ist pre ne..alebo vypol telefon a nemala som ziadny kontakt snimi...
no tak vidíš, toto všetko treba uviesť na súde, ja som ta nijak nechcela nahnevať. toto sú bežné otázky /a iné /na súde alebo pri spisovaní trestného oznámenia, ktoré prokurátor chce mať vo výsluchu oprávnenej-oznamovateľky;)
arizona
25.08.10,18:12
... on pracuje ako vodic kamiona a je cele mesiace v zahranici.

exekutor mu nema na co siahnut, nic nema na mene, prijem preukazuje minimalny, trestne oznamenie ho len rozosmialo.


... a predsa len niečo má! ;)...Vodičák, ktorý je asi pre neho dosť cenný.

Takže, ak ti nebude platiť výživné na deti a vysmievať sa do tváre...
http://www.sme.sk/c/4940158/o-vodicsky-preukaz-prisli-prvi-neplatici-vyzivneho.html
http://www.google.sk/search?q=neplati%C4%8D+v%C3%BD%C5%BEivn%C3%A9ho%2C +vodi%C4%8Dsk%C3%BD+preukaz&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
suzitok
25.08.10,18:20
Lujza neurazila som sa..len mi skoro oci vypadli, ze darceky..to oni nepoznaju..on vzdy setril, je to lakomec, ma peniaze len na seba, je samolubi...
Arizona, mne exekutor povedal, ze mu vodicak nemoze zobrat pokial sa nim zivy..
arizona
25.08.10,18:28
Lujza neurazila som sa..len mi skoro oci vypadli, ze darceky..to oni nepoznaju..on vzdy setril, je to lakomec, ma peniaze len na seba, je samolubi...
Arizona, mne exekutor povedal, ze mu vodicak nemoze zobrat pokial sa nim zivy..

http://www.pravoprekazdeho.sk/system/meta_menu/aktuality/detail/news/60/3/192034d6ed/index.html
http://hnonline.sk/c1-34569590-kto-neplati-vyzivne-pride-o-vodicsky-preukaz
suzitok
25.08.10,19:12
Arizona, dakujem, prestudovala som..:)
suzitok
26.08.10,05:02
Este mi napadla jedna vec..., ci mozem poziadat sud, aby sa moj ex podrobil psychologickemu vysetreniu, ohladom toho, ci je vobec adektvatne schopny sa starat o deti atd., ved uz len ten jeho napad, ze da deti zene, ktoru pozna mesiac a ktovie co je to zac a on bude jazdit po svete, je uplne nezodpovedny a hlupy...Samozrejme aj ja som ochotne ist na taketo vysetrenie. Mozem teda ziadat su o nariadenie psychologickeho vysetrenia??
medvedik21
26.08.10,05:24
Prijem preukazuje minimalny a ma plno penazi? Tak ja by som sa na Tvojom mieste obratila na prislusne organy, ktore si posvietia na jeho prijmy, pripadne ak nieco o tom vies, ci peniaze nahodou neziskava podvodmi, sice uz to ze preukazuje nizsie prijmy ako v skutocnosti ma je podvod. Vsetko na neho nakydaj. V laske a vojne sa moze vsetko, a Tebe ide o vela tak bojuj zo vsetkych sil.
suzitok
26.08.10,06:24
Ano, pokial ide o vyzivne, donesie potvrdenie na smiesnych 250,-Eur, dokonca ma slzy v ociach ked stoji pred sudom, aky je on chudak a musi obracat kazdu korunu. Pritom zije na vysokej urovni, myslim, ze ani sudca nie je "blby" a chape, ze kamionista nemoze zarabat 250,-Euro, ma 4-izbovy byt, teraz ho kupoval, v novostavbe, terenny automobil, oblecenie vylucne znackove...
A podotykam, ze ked nieco kupim detom, napriklad topanky, tak vsade vykrikuje, ze to on kupil, lebo je to z "jeho vyzivneho"..ktore inak posiela priebezne kazdy treti mesiac..No a teraz ked bude chciet tie deti do opatery, ked mu odrataju vyzivne, naklady na auto, na novy byt..tak bude teoreticky "socialny pripad" :)..ale predpokladam, ze v tomto pripade bude vyskakovat s inymi prijmami..no nie je to na hlavu postavene ?? Voci mne vlastne nema nic, poukazuje iba na zivotnu uroven, na byvanie a momentalne na to, ze krachla firma, kde som pracovala a zatial som doma...no a tie bezne zbrane, ze zanedbavam deti, ze ma pocit, ze nemaju vsetko co by mali mat..a bla bla..
arizona
26.08.10,06:44
...

A podotykam, ze ked nieco kupim detom, napriklad topanky, tak vsade vykrikuje, ze to on kupil, lebo je to z "jeho vyzivneho"...

Ako mám rozumieť tomu, že to kúpil z jeho výživného? Výživné musí posielať v plnej výške, nemôže si odrátať cenu niečoho, ak niečo kúpi deťom...
ZEvina
26.08.10,07:17
Suzitok, prežila som presne to, čo Ty. Môj bývalý vyhral v Rakúsku veľa peňazí. Podal na súd žiadosť o zverenie detí do opatery. Nakydal na mňa, ako sa o deti nestarám.... bla,bla... však to poznáš a že ich bude môcť lepšie zabezpečiť, ako ja. Prežila som "prepadovky" zo sociálky s kolíznou opatrovníčkou, prišli k nám domov bez ohlásenia, pozerali, v akom prostredí vychovávam svoje deti, išli do školy - kontrolovali, ako chodia oblečení, či majú desiatu, názor učiteľov, ako sa správajú... od môjho zamestnávateľa pýtali na mňa posudok... Nakoniec súd rozhodol, že keď vie deti lepšie zaopatriť, tak mu zvýšili výživné a kolízna opatrovníčka zahlásila, že keby sa všetky matky starali o svoje deti ako ja, boli by bez práce! Tak sa neboj, matka je matka a cez súd už prešlo veľa takých frajerov, ako je aj Tvoj bývalý!
pepsikova
26.08.10,11:23
Ano, pokial ide o vyzivne, donesie potvrdenie na smiesnych 250,-Eur, dokonca ma slzy v ociach ked stoji pred sudom, aky je on chudak a musi obracat kazdu korunu. Pritom zije na vysokej urovni, myslim, ze ani sudca nie je "blby" a chape, ze kamionista nemoze zarabat 250,-Euro, ma 4-izbovy byt, teraz ho kupoval, v novostavbe, terenny automobil, oblecenie vylucne znackove...
A podotykam, ze ked nieco kupim detom, napriklad topanky, tak vsade vykrikuje, ze to on kupil, lebo je to z "jeho vyzivneho"..ktore inak posiela priebezne kazdy treti mesiac..No a teraz ked bude chciet tie deti do opatery, ked mu odrataju vyzivne, naklady na auto, na novy byt..tak bude teoreticky "socialny pripad" :)..ale predpokladam, ze v tomto pripade bude vyskakovat s inymi prijmami..no nie je to na hlavu postavene ?? Voci mne vlastne nema nic, poukazuje iba na zivotnu uroven, na byvanie a momentalne na to, ze krachla firma, kde som pracovala a zatial som doma...no a tie bezne zbrane, ze zanedbavam deti, ze ma pocit, ze nemaju vsetko co by mali mat..a bla bla....

..moja a z čoho mu toto odrátajú?..na súde sa berie príjem..čo on má, aké náklady, to síce sudca skúma, ale do výdavkov sa mu to nezaráta, pokiaľ to nie je životne dôležité..a to teda auto a 4-izbový byt nie je...sociálny prípad by bol, keby býval v garsonke 1+WC a príjem by bol tak 180€, jasné, že bez auta!..
..byť tebou, tak mu vysvetlím, že peniažky sa nerozhadzujú len tak, mirnix-dirnix a že si budeš nárokovať na výživné pre rozvedenú manželku,žiadosťou na súde, nakoľko máš menší príjem, máš deti a bývaš u rodičov...pekne mu to vysvetli!!...
..a ešte si dovolím spýtať sa, kedyže má ten pocit, že deti sú zanedbávané?..vtedy, keď je s kamionom celé dni preč?..
..a ešte..pokiaľ mu zamestnávateľ dá potvrdenie o zárobku na 250€, tak by som si zašla k nemu do práce a spýtala by som sa, či sa ten, kto toto potvrdenie vystavil, nebojí o svoju prácu..lebo ak to dáš prešetriť (napr. podaním trestného oznámenia na zamestnávateľa za poskytnutie falošných informácií súdu) a nebude to pravda, tak vyhadzov má istý..
..fšak ty ani nevieš koľko tromfov máš proti nemu..!!!
sharingan
26.08.10,13:09
Ja mám jednu otázku k tomu platu....ak je ten šofér kamionista, tak by ten príjem aj mohol sedieť. jednoducho dostáva 250 € ako základný plat a zvyšok sú diéty. Možno sa mýlim, ale pri výživnom je to všelijako s diétami, počula som o prípade, že ich súd vôbec nebral do úvahy a výživné určil len z toho základného platu.
jaja99
26.08.10,13:46
Áno aj ja mám takú skúsenosť - robím mzdy prepravnej firme - hrubá mzda vodičov 390 eur a cestovné náhrady 1300 eur. Na cestovné mu nemôže siahnuť exekútor a nemôže ich použiť ani ako príjem pri žiadosti o úver (aspoň vo väčšine bánk).
Držím palce, neviem aké staré sú deti a ako ďaleko bývate s bývalým od seba, ale priprav sa na to, že keď podá návrh , tak deti budú mať pohovor so psychológom, ktorý bude zisťovať, ako to u Vás funguje a bude sa aj pýtať, kde by chceli bývať. Je možné, že muž bude žiadať striedavú starostlivosť, čo začína byť dosť populárne, potom sa rodičia starajú o deti ob týždeň, ob mesiac a väčšinou neplatia jeden druhému výživné.
AK však máš uzavretú dohodu podľa § 24 ods. 2 zákona o rodine, tak striedavá starostlivosť nie je namieste - to si dobre pozri v rozhodnutiach.
Posielam dôvodovú správu k návrhu.
suzitok
26.08.10,14:12
Pepsikova...to stym, ze bude nakoniec "socialny pripad" som myslela samozrejme ako cierny humor..:)..
Sharingan..ano, je to pravdepodobne tak, ako pises ty..ale tym padom ma v podstate nizsi prijem ako ja..hoci som momentalne nezamestana, ak by brali do ohladu moj realny prijem za rok dozadu, je viac ako ten jeho..pricom ja som stabilny zamestnanec..prisla som o pracu z dovodu krachu firmy..kdezto on ma 34 rokov, ale mal asi 40 zamestani, v kazdom funguje v podstate tie tri mesiace a odvsadial ho vyhodia..
jaja99...to rozhodnutie si pozriem..nie som si ista ake su tam paragrafy
suzitok
26.08.10,14:32
Este by som chcela doplnit, ze taketo ziadosti o zverenie deti do vychovy a kadejake ine uz podal viackrat...vzdy sa do toho hrnie a zrazu mi len pride oznamenie zo sudu, ze ziadne pojednavanie nebude, lebo to navrhovatel odvolal..cize navrhov o deti podal celkovo 3, vsetky odvolal..on nevie ci deti chce, ci nechce...podava kadejake navrhy na upravu styku..zasmiala som sa na vete :.."..chcem mat deti aj v noci, aby som ich mohol pripravit na vyucovanie..."...na toto pojednavanie pre istotu neprisiel vobec..tak isto ked mal sudom nariadene, ake doklady ma predlozit, tiez neprisiel a sud nakoniec nechal ukoncit stym, ze si to rozmyslel...neviem, ci zavazi na sude aj toto, ci tam maju vsetky spisy pohromade, alebo budu riesit len aktualne podanie???..dakujem
pepsikova
26.08.10,16:29
..všetky 3 jeho podania majú svoje číslo, pod ktorým sú na súde zaevidované..tak to môžeš použiť proti nemu aj s doložením, že vlastne zavádza a deti ani nechce, len ti robí naprotiveň a deťom stresy..
pepsikova
26.08.10,16:31
..a ak si nezamestnaná, tak platí rozhodnutie o priznaní podpory v nezamestnanosti, príp. o dávkach v hmotnej núdzi..teda ak také poberáš...