Xantypa
25.08.10,20:26
Dobrý deň, chcem sa opýtať či môžem doručovať zamestnancom výplatné pásky na mail alebo ich musia dostať v písomnej forme. Keby mi podpísali papier, že súhlasia so zasielaním na mail, môžem to tak urobiť? Ďakujem za odpoveď a vaše názory.:)
truch
25.08.10,19:24
Keď ti podpíšu prevzatie výplatnej pásky, môžeš kľudne aj mailom ak s tým súhlasia zamestnanci .
otázka
25.08.10,19:36
Dobrý deň, chcem sa opýtať či môžem doručovať zamestnancom výplatné pásky na mail alebo ich musia dostať v písomnej forme. Keby mi podpísali papier, že súhlasia so zasielaním na mail, môžem to tak urobiť? Ďakujem za odpoveď a vaše názory.:)

Ty musíš mať jednoducho fyzicky v účtovníctve mať od nich podpísané výplatné pásky a taktiež aj potvrdenie o prevzazí výplatnej pásky fyzicky podpísané, toto oboje má obsahovať mzdová agenda. To, že im to zašleš mailom je podša mňa informartívne, jednodnoducho potrebuješ podpisy reálne, nie okopírované zaslané faxom.
truch
25.08.10,20:17
Výplatné pásky sa nepodpisujú, podpisuje sa výplatná listina a prevzatie výplatnej pásky. Pásky tlačím dvojmo,pre zamestnancov a do mzdovej agendy.
VieraPopluharova
25.08.10,20:38
Este by som poznamenala, ze vyplatna paska by sa mala dorucovat minimalne v zalepenej obalke, nakolko obsahuje osobne udaje, podla mna meilom by sa dorucovat nemala i keby s tym zamestnanec suhlasil.Mohli by sa k tomu dostat nepovolaní ludia.
Xantypa
27.08.10,12:12
Ja tiež tlačím výplatné pásky dvojmo, 1x zakladám a druhé dávam zamestnancom v písomnej forme. Prevzatie pások mi podpisujú. Chcela som to zasielať mailom kvôli šetreniu papiere a zháňania zamestnancov, veľa z nich si pre pásky nechodí a potom mi to tam leží na stole ďalší mesiac - dva. Tak pre uľahčenie a zrýchlenie práce, aj keď je pravda, že VP obsahujú osobné údaje.... no, ale keby s tým zamestnanec súhlasil a potvrdil by mi súhlas podpisom..... no fakt neviem. Radšej teda ostanem pri zaužívanom spôsobe. Ďakujem za názory.
muri
27.08.10,12:27
V jednej spoločnosti som mal kontrolu z IP, pretože jeden zamestnanec napisal anonym, že im zamestnávateľ nedáva pásky. Pracovník IP povedal, že zamestnanci musia podpisovať prevzatie VP. Vyriešili to tak, že VP dávajú do obálky, kde sa každý zamestnanec podpíše.
olkos
08.11.11,13:35
Este by som poznamenala, ze vyplatna paska by sa mala dorucovat minimalne v zalepenej obalke, nakolko obsahuje osobne udaje, podla mna meilom by sa dorucovat nemala i keby s tym zamestnanec suhlasil.Mohli by sa k tomu dostat nepovolaní ludia.

Ahojte poradaci

vyplatne pasky sa mozu dorucovat aj mailom ale musi byt podpisana dohoda ze stym suhlasia. Vyplatna paska musi byt zabezpecena heslom ktory je generovany pre kazdeho zamestnanca extra nakolko su to osobne udaje. a musi byt v dohode napisane ze zamestnanec uviedol mail : xxx aby mu tam bola zasielana vyplatna paska. Mam ktomu aj niekde oporu v zakone a aj clanok myslim z HN ale neviem to najst tak ked ho najdem pripnem dodatocne. my to tak robime uz roky.
vieraaaa
08.11.11,14:07
§ 130 ZP
Výplata mzdy
(5) Pri vyúčtovaní mzdy je zamestnávateľ povinný zamestnancovi vydať doklad obsahujúci najmä údaje o jednotlivých zložkách mzdy, o jednotlivých plneniach poskytovaných v súvislosti so zamestnaním, o vykonaných zrážkach zo mzdy a o celkovej cene práce. Doklad podľa prvej vety sa poskytne v písomnej forme, ak sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodnú na jeho poskytovaní elektronickými prostriedkami.
milka1619
09.11.11,08:13
Ja sa chcem opýtať, či ešte tlačíte výplatné pásky aj v SKK. Mne program vypol dual.zobr.6/2010. Ďakujem.
2009
09.11.11,08:42
Ty musíš mať jednoducho fyzicky v účtovníctve mať od nich podpísané výplatné pásky a taktiež aj potvrdenie o prevzazí výplatnej pásky fyzicky podpísané, toto oboje má obsahovať mzdová agenda. To, že im to zašleš mailom je podša mňa informartívne, jednodnoducho potrebuješ podpisy reálne, nie okopírované zaslané faxom.

Toto ma zaujíma. Nikdy som nepodpisovala prevzatie výplatnej pásky. (Celých 16 rokov to odo mňa nik nechcel). Ani som kvôli tomu nikdy nebola v účtárni. Jednoducho mi vždy výplatnú pásku donesie sekretárka. Na čo by tam bolo potrebné potvrdenie prevzatia pokiaľ mi výplata chodí na účet?
milka1619
09.11.11,08:49
IP musí firma zdokladovať, že odovzdala z-ncovi výplatnú pásku. Dôkazom je podpísanie prevzatia alebo elektronicky odoslané,... akrátka doklad že to z-nec dostal. IP pokutuje - vlastná skúsenosť.
katka 23
09.11.11,09:31
Výplatné pásky sa nepodpisujú, podpisuje sa výplatná listina a prevzatie výplatnej pásky. Pásky tlačím dvojmo,pre zamestnancov a do mzdovej agendy.
chcem sa opýtať, to prevzatie výplatnej pásky je tlačivo alebo ...?
olkos
09.11.11,09:35
Ty musíš mať jednoducho fyzicky v účtovníctve mať od nich podpísané výplatné pásky a taktiež aj potvrdenie o prevzazí výplatnej pásky fyzicky podpísané, toto oboje má obsahovať mzdová agenda. To, že im to zašleš mailom je podša mňa informartívne, jednodnoducho potrebuješ podpisy reálne, nie okopírované zaslané faxom.


Ahoj ja stymto nesuhlasim nakolko ZP §130 povolje zaslanie pasky aj elektronicky ocom musi byt aspon dohoda ze zamestnanec suhlasil. Paska vsak urcite musi byt zaheslovana a heslo musi byt vygenerovane pre kazdeho zamestnanca extra. Je to kvoli ochrane osobnych udajov.
milka1619
09.11.11,09:51
chcem sa opýtať, to prevzatie výplatnej pásky je tlačivo alebo ...?

Mzdové programy obsahujú také tlačivá. Ale ak nemáš také tlačivo, tak si môžeš ho napísať vo Worde.
lienka506
06.12.11,06:30
Dobrý deň,
chcela by som zamestnancom posielať výplatné pásky elektronicky ale nikde som nenašla nejaký vzor dohody zo zamestnancom na základe, ktorej by som im to mohla zasielať. Nemá niekto niečo také, prosím?
Ďakujem
zk24
06.12.11,10:59
Ahojte,

chcela by som sa spýtať aká pokuta hrozí zamestnávateľovi ak nesprávne vypočíta odvody zamestnancom a teda aj v nesprávnej sume odvody odvedie? Vypočítal nižšie odvody (zle nastavený max.VZ) a teda menej zaplatil.... dakujem. Tým pádom budu vsetky odvody zle aj vykazy.

Dakujem.
lienka506
07.12.11,15:31
Takže som si vytvorila dohodu o elektronickom zasielaní výplatných pások, dúfam, že je to OK. možno niekomu pomôže.
Mila123
07.12.11,15:39
Ahojte,

chcela by som sa spýtať aká pokuta hrozí zamestnávateľovi ak nesprávne vypočíta odvody zamestnancom a teda aj v nesprávnej sume odvody odvedie? Vypočítal nižšie odvody (zle nastavený max.VZ) a teda menej zaplatil.... dakujem. Tým pádom budu vsetky odvody zle aj vykazy.

Dakujem.
pokuta žiadna......
ale sankcie budú, SP dáva za minulý rok (celý) popočítala aj jednodňové meškania a poslala výmery, resp. teraz sa to volá , že rozhodnutie na penále.....ak budeš chcieť vedieť % výšku zajtra pozriem do dokladov a napíšem ti.....
z DÚ by nemala byť sankcia- penále, pretože si nezmeškala nič, dokonca tam bude preplatok...
a zo ZP neviem aké sú sankcie, ale asi podobné ako v SP.....
zk24
07.12.11,15:59
Dakujem.... nemusis hladat... ja som tentokrat na tej druhej strane, ako zamestnanec a ma zaujima ze kolko moze za to dostat nasa mzdarka ze to zle vypocitala...
Mila123
07.12.11,16:00
nemala max. VZ upravené SW????
zk24
07.12.11,16:07
netuším :)
patrik2204
28.02.12,15:58
pozreli by ste mi prosím vyplatne pasky? pošlem mailom prosim je to surne
veronikasad
28.02.12,16:25
pozreli by ste mi prosím vyplatne pasky? pošlem mailom prosim je to surne
Pozrieme, zamaž osobné údaje a prilož na Poradu (len neviem či sa ti to podarí, máš málo príspevkov)
AdaMtiM
10.10.13,12:01
Mali ste niekto už na elektronické zasielanie výplatných pások kontrolu z IP? Obávam sa, čo je skryté za znením § 130, odst. 5...to zabezpečenie ochrany osobných údajov pri elektronickom prenose, či sa dá pod tým chápať naozaj iba to zaheslovanie pásky /ako je napríklad v Olympe/, postačuje iba to zaheslovanie? Vďaka
Landal
05.04.16,14:25
Z čoho pramení názor, že ak:
- zamestnanec súhlasí s elek zasielaním výplat pások,
- v dohode o elek zasielaní výplat pások je uvedený mail, na ktorý zamestnanec chce aby to bolo zasielané
tak musí byť páska zaheslovaná?

Predsa ak zamestnanec umožní tretím osobám prístup k svojim mailom, môže im poskytnúť aj ten kód...