alla66
25.08.10,22:43
Máte skúsenosti so sprayom, po ktorom je útočník na pár minút dezorientovaný?

Dočítala som sa.....Výrobok sa smie používať iba v prípade nebezpečia (sebaochrana), zneužitie sa trestá!

Môže byť osoba, ktorá použila slzotvorný spray na svoju ochranu stíhaná?
bettylou
25.08.10,20:53
nie
alla66
25.08.10,21:04
Nie = nemáš skúsenosť?
Nie = nemôže byť stíhaná?
220870
26.08.10,03:49
Osoba ktorá to použije na svoju ochranu nemôže byť stíhaná.Musí to však dokázať.
iv@n
26.08.10,05:12
tie spreje a paralyzátory sú hlavne proti sfetovanému/ožratému útočníkovi málo účinné, pred pár dňami bol článok na sme.sk ako do prenajatého bytu zaklopal nejaký ožran a bol agresívny na bývajúceho, ten naňho vystrelil pár rán z plynovej pištole a chlapík sa aj tak pozbieral, zobral nožík a pokračoval. policajti s poškodeným ked prišli do bytu tak tam nemohli dýchať a ten ožran tam v pohode fungoval.
alla66
26.08.10,05:32
Osoba ktorá to použije na svoju ochranu nemôže byť stíhaná.Musí to však dokázať.
ahoj, stačí sledovať správy a zistíme, akým rýchlym tempom stúpa kriminalita, počet prepadnutí alebo krádeží i počas dňa.... Uvediem príklad... večer pôjdem cez park, kde ma začne obťažovať cudzí muž. Použijem spray a budem utekať kade ľahšie.;) Nemienim volať a čakať na políciu, dokazovať svoju nevinu. Nie je to tak?:)
Chobot
26.08.10,21:40
Máte skúsenosti so sprayom, po ktorom je útočník na pár minút dezorientovaný?

Dočítala som sa.....Výrobok sa smie používať iba v prípade nebezpečia (sebaochrana), zneužitie sa trestá!

Môže byť osoba, ktorá použila slzotvorný spray na svoju ochranu stíhaná?

Prečítaj si aj tu:

http://www.porada.sk/t143646-obranne-spreje.html
bettylou
27.08.10,16:21
cit: Jak už jsme si řekli, obranné spreje tedy rozhodně útočníka neparalyzují, nýbrž slouží pouze k dočasnému omezení některých jeho schopností. Je třeba si však uvědomit, že i po zásahu sprejem do očí, může oslepený protivník dál nazdařbůh kolem sebe sekat nožem.
U kvalitnějších sprejů také dochází k případnému označení útočníka speciální neviditelnou značkovací látkou, která je znatelná pouze pod UV lampou, přičemž u těch nejkvalitnějších prostředků lze tuto barvu na útočníkově pokožce prokázat ještě po několika dnech a po opakovaném umytí.



mimotemy

http://www.youtube.com/watch?v=X41ZfxVfYJg&feature=related

:cool:
bettylou
27.08.10,16:45
cit: Mlhový oblak je nejstarším technickým řešením obranných sprejů. Jeho výhodou je nejmenší náročnost na přesnost zásahu. Nevýhod je ale více. Koncentrace pracovní látky rychle klesá s rostoucí vzdáleností cíle. Oblak mlhy je velmi citlivý na povětrnostní podmínky – náhlý závan větru jej může odvát stranou nebo dokonce směrem zpátky k obránci. Při použití v místnostech se velmi rychle rozptýlí po celém jejím prostoru a působí tak na všechny osoby uvnitř, tedy jak útočníka, tak na obránce. Největší nevýhodou však je, že má ze všech druhů sprejů nejmenší dosah – jen asi 0,5-0,75 m. Tak malou vzdálenost dokáže průměrný člověk překonat za méně než půl sekundy, takže vzniká nebezpečí, že i když obránce útočníka sprejem zasáhne, ten se ještě může dostat až k němu a třeba jej i poranit nožem.

Proto se objevil sprej v podobě tekuté střely. Jedná se vlastně o tenký pramínek tekuté dráždivé látky. Dosah 2-3 m odstraňuje hlavní nedostatek mlhy, navíc koncentrace pracovní látky je v podstatě konstantní po celém dosahu dostřiku. Proud kapaliny také není tak citlivý na vítr a kapalná dráždivá látka se vypařuje mnohem pomaleji než mlha, takže její účinek je delší. Na druhou stranu je nevýhodou nutnost relativně přesného zamíření, což může být problém zejména v noci, kdy je paprsek kapaliny špatně vidět.

Pěna je nejnovější formou obranných sprejů. Její dosah je kompromisem mezi mlhou tekutou střelou (asi 1-1,5 m). Bílou pěnu lze snadno směrovat, protože její dopad lze relativně dobře sledovat i za tmy. Pěna je velmi přilnavá, když ulpí na pokožce, jen nesnadno se dá setřít. Tím je zaručena velmi účinná koncentrace a také dlouhodobý účinek, neboť sama od sebe látka nestéká. Z hlediska citlivosti na povětrnostní podmínky je lehká pěna svými vlastnostmi také někde mezi mlhou a tekutou střelou
Obranné spreje jsou poměrně účinné a spolehlivé prostředky k osobní ochraně, přičemž látka OC údajně dobře působí i proti zdivočelým psům a jiným zvířatům

Pro ženy a dívky jsou vhodné obranné spreje v podobě psacího pera, zapalovače nebo rtěnky, jejichž příprava k použití je nenápadná a nebudí pozornost útočníka

Ale ako som už povedala, najlepšia sebaochrana je vyhnúť sa rizikovej situácii
buchač
27.08.10,16:58
Osoba ktorá to použije na svoju ochranu nemôže byť stíhaná.Musí to však dokázať.
Nemusí , nie sme v USA , tam je to tak ...u nás naopak , polícia musí ....

tie spreje a paralyzátory sú hlavne proti sfetovanému/ožratému útočníkovi málo účinné, pred pár dňami bol článok na sme.sk ako do prenajatého bytu zaklopal nejaký ožran a bol agresívny na bývajúceho, ten naňho vystrelil pár rán z plynovej pištole a chlapík sa aj tak pozbieral, zobral nožík a pokračoval. policajti s poškodeným ked prišli do bytu tak tam nemohli dýchať a ten ožran tam v pohode fungoval.
Never všetkému , čo sa napíše ...
Niekomu stačí jedna lepšia facka a ide k zemi ...
Niekomu pustíš zopár ostrých a aj tak Ťa následne zloží ...

ahoj, stačí sledovať správy a zistíme, akým rýchlym tempom stúpa kriminalita, počet prepadnutí alebo krádeží i počas dňa.... Uvediem príklad... večer pôjdem cez park, kde ma začne obťažovať cudzí muž. Použijem spray a budem utekať kade ľahšie.;) Nemienim volať a čakať na políciu, dokazovať svoju nevinu. Nie je to tak?:)
Je...tak je , nech si ten dotyčný poplače ...ešte aj rozlúčkovú by som mu dal ...no nie pusu na čelo , ale kopačku do ksichtu , aby nekríval ...;)

Ono aj keby tam potom boli policajti, vedia to celkom dobre rozlíšiť, či to bola sebaobrana.

Nevedia ...podľa čoho by to zistili ???
Veď útočník sa zvíja na zemi ...obeť po použití sprayu zdrhla ...slovo proti slovu ???...veď ani to sa nedá , lebo je tam len jeden , t.j. útočník a ten si rozmyslí, či bude polišov volať ...
alla66
27.08.10,17:20
Ono aj keby tam potom boli policajti, vedia to celkom dobre rozlíšiť, či to bola sebaobrana.

Najlepšia sebaobrana na 100% je vyhnúť sa rizikovej situácii, aj keď nie vždy sa to dá. Aj útek je lepšia sebaobrana ako tie ďalšie veci. Lenže nie všetci pochopia.

riziková situácia môže nastať kedykoľvek... neuvedomíš, už ťa niekto sleduje napr. do vchodu... Mala by si odvahu čakať na políciu a pozerať na útočníka? Ja teda nie...
stanco007
30.08.10,04:56
Slzotvorny sprej je svojim sposobom tiez zbran... Resp da sa pouzit aj ako zbran. Myslim tym, ze niektorí ho nepouzivaju na sebaobranu ale na utok...
Pred pouzitim spreja si treba uvedomit ci obrana je adekvatna utoku a ci dotycna osoba na Vas naozaj utoci resp ma v umysle nieco protizakonne. Mohlo by sa napr stat, ze u Vas zazvoni cudzia osoba, resp Vas na ulici pobucha po pleci a vy v obave o svoje zdravie mu nastriekat sprej do oci... Pritom sa on chcel len opytat napr kde je autobusova stanica.... Ta dotycna osoba moze mat kratku gulovu zbran a tym, ze ste mu nastriekali sprej do oci to vyhodnoti ako utok na neho a v obave o svoje zdravie na vas vypali zo zbrane... A to je uz ine kafe ako sprej.... Tak bacha! Treba stale vyhodnotit danu situaciu a nie striekat sprej ako sa komu hodi...
Vlastna skusenost podotykam. Len som zachoval chladnu hlavu a nepalil...
Genesis.SVK
30.08.10,05:29
Ak môžem poradiť na obranu tak nie CS spreje ale OC a najlepšie z rozprašovačom a nie jetom.

OC spray skolí aj feťáka. Jeho použitie je však v niektorých krajinách (aj v čechách aj na slovensku ale na 100 percent to neviem) povolené len proti zvieratám.

Prečo rozprašovaciu trysku a nie jet? Pretože skús sa jetom trafiť do ksichtu pohybujúceho sa útočníka alebo psa ktorý ťa chce napadnúť. Je to nemožné.

Pokiaľ ide o tvoju obranu som zástanca toho že použiť všetky možné dostupné prostriedky i keď sú protizákonné. Útočník taktiež nekoná v intenciách zákona tak nie je o čom. Pokiaľ by vás náhodou žaloval za ublíženie na zdraví všetko poprite. V tomto svete sa veľmi ťažko veci dokazujú a dotlačiť niekoho v takejto situácii do dôkaznej núdze je pomerne ľahké.
stanco007
30.08.10,05:34
Pokiaľ ide o tvoju obranu som zástanca toho že použiť všetky možné dostupné prostriedky i keď sú protizákonné. Útočník taktiež nekoná v intenciách zákona tak nie je o čom. Pokiaľ by vás náhodou žaloval za ublíženie na zdraví všetko poprite. V tomto svete sa veľmi ťažko veci dokazujú a dotlačiť niekoho v takejto situácii do dôkaznej núdze je pomerne ľahké.[/QUOTE]
Mozes ale rataj s tym, ze bude proti tebe zacate trestne stihanie pokial nebudes konat podla zakona... Treba si nastudovat co je Krajna nudza a Nutna obrana.....
Aj ked mas pravdu v podstate. Utocnik porusuje co sa da, tak preco sa ma nechat postihnuty zabit....
Nandrolon
30.08.10,06:03
aby bola efektívna obrana, musí byť principiálne niekoľkonásobne väčšia, ako útok..., ináč to nemá zmysel a neplní požadovanú funkciu obrany......
buchač
30.08.10,06:15
Otázka do pléna ...

Môže použiť manželka , dcéra ...moju zbraň na nutnú obranu , ak nemá zbrojný preukaz ?????

P.S.:
A teraz som teda zvedavý na názory ...;)
Genesis.SVK
30.08.10,06:19
Je pravda že je treba vždy správne vyhodnotiť mieru nebezpečenstva útoku čo je pomerne ľahké pokiaľ napadnutá osoba nie je stressman najväčšieho kalibru.

To najhoršie na zákonom povolenej obrane ale je že pokiaľ sa vás útočník naozaj pokúšal zabiť a vy ho aj dočasne sparalyzujete ale necháte ho žiť tak skôr či neskôr si vás môže nájsť a pomstiť sa na vás alebo na vašej rodine a má všetky výhody pre to aby svoj útok dokončil úspešne (moment prekvapenia).

osobné skúsenosti mám s kaserom po napadnutí psom človekom a dokonca medveďom. Je to celkom užitočná vec ale skúsenosti mám len s OC sprayom. CS spray na pitbulla nezabral OC áno. Pokiaľ niekto myslí že som to schválne testoval na psoch tak na moju obranu len som chránil svojho labradora pred útokom psov, ktorých majitelia evidentne nezvládli ich výcvik. (keď vám niekto na vašu prosbu /prosím vás zoberte si vašeho psa/ povie že nezoberiem lebo on ma kusne vtedy viete že je správny čas na kaser)

Jet nedoporučujem aj kvôli tomu že kamarátka pri bránení svojho psa chcela z blízkosti na útočníka (psa) nastriekať spej a nielenže ho nevedela trafit a postriekala všetko okolo tak keď ho už aj trafila do oka tak mu tým tlakom poškodila oko.
Nandrolon
30.08.10,06:25
Otázka do pléna ...

Môže použiť manželka , dcéra ...moju zbraň na nutnú obranu , ak nemá zbrojný preukaz ?????

P.S.:
A teraz som teda zvedavý na názory ...;)

V prípade krajnej núdze alebo nutnej obrany sa môže použiť aj nelegálne držaná zbraň, pričom osoba, ktorá takúto zbraň použije bude stíhaná "iba" za nelegálne držanie zbrane.

Na tvoju otázku musím povedať nie, lebo nemá potrebné oprávnenie bude mať problém a takisto majiteľ zbrane, ktorá nebola zabezpečená nakoľko bola prístupná aj iným osobám ako je on sám...
buchač
30.08.10,07:07
Ej ....vyčerpávajúca odpoveď ...
Že Ty máš ZP ???? ;):D
Nandrolon
30.08.10,07:15
nie, chcel som si ho robiť aj som to mal naštudované, ale nakoniec som som vyplnenú prihlášku nepodal....... trochu aj pre moju niekedy výbušnú povahu :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))
aj som tu na porade mal tému...

ale stále je tu možnosť si prihlášku niekedy v budúcnosti podať...
hladkyy
30.08.10,07:26
Clovek po poziti alkoholu alebo drog, ma potlaceny prah bolesti. Tym padom, automaticky sa znizuje ucinnost spreja a ten sa v tomto pripade stava takmer zbytocny. Existuje tzv technicke korenie, ale to je urcene len pre zver. Pouzitie na cloveka je zakazane.
buchač
30.08.10,07:29
...a preto so sebou nosím železo / respektíve plast /...9 mm to istíííí.....;):D
Nandrolon
30.08.10,08:04
akú máš vlastne zbraň ?
buchač
30.08.10,08:22
A ktorú myslíš ?????...:rolleyes:
Nemám len jednu ...;):cool:
Nandrolon
30.08.10,08:32
pištoľ, revolver mi nepripadá prakticky...
buchač
30.08.10,08:35
Nechaj tak ...je vecou názoru ...
Pištoľ alebo revolver ...pre niekoho jedno a to isté ...hlavne pre novinárov ...:D:D:D
Pozri na odbornejšie fóra ...;):rolleyes:
Nandrolon
30.08.10,08:43
takéto niečo som mal vybraté... ešte je aj podobná zn. RUGER lacnejšia verzia... http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pistole-cz/PST/CZ_75_B_STAINLESS.aspx
buchač
30.08.10,08:48
Obe značky výrobcu si trafil ....také mám ...ale nie typy , aby bolo jasné ....
stanco007
30.08.10,14:38
[QUOTE=stanco007;1492992]Skus co to spravi :D A rovno si potom priprav ZP a zbrane lebo o vsetko prides!!!
Ako drzitel ZP a zbrane/i si povinny ich zabezpecit tak, aby sa k nim nedostali nepovolane osoby! Tzn okrem teba nikto...
A zalezi aku mas skupinu ale predpokladam, ze ako ja A sk., tak musis mat zvlast naboje a zvlast zbrane ulozene.
Ale to predpokladam, ze ovladas :D
Pozor na pripadne kontroly!!! :D
buchač
30.08.10,14:59
Otázka do pléna ...

Môže použiť manželka , dcéra ...moju zbraň na nutnú obranu , ak nemá zbrojný preukaz ?????

P.S.:
A teraz som teda zvedavý na názory ...;)


[QUOTE=stanco007;1492992]Skus co to spravi :D A rovno si potom priprav ZP a zbrane lebo o vsetko prides!!!
Ako drzitel ZP a zbrane/i si povinny ich zabezpecit tak, aby sa k nim nedostali nepovolane osoby! Tzn okrem teba nikto...
A zalezi aku mas skupinu ale predpokladam, ze ako ja A sk., tak musis mat zvlast naboje a zvlast zbrane ulozene.
Ale to predpokladam, ze ovladas :D
Pozor na pripadne kontroly!!! :D
...a odpoveď je teda aká ...????

Trochu by som doporučoval preštudovať si zákon , hlavne o tej zmieňovanej sa skupine " A " ...

Zbrojný preukaz sa rozdeľuje podľa účelu používania zbrane alebo streliva a podľa rozsahu oprávnenia nosiť alebo držať zbraň do skupín:
A -nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
B - držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
C - držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
D - držanie zbrane a streliva na poľovné účely,
E - držanie zbrane a streliva na športové účely,
F - držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.

§ 55
Zabezpečenie zbraní a streliva
(1) Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť samostatným zámkom.
(2) Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí držia menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do 10 000 kusov sú povinní zbrane a strelivo zabezpečiť v uzamykateľnom trezore.
(3) Ručná zbran kategórie A a viac než 10 držaných zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo viac než 10 000 kusov streliva musia byť zabezpečené v uzamykateľnom skrinovom trezore.
(4) Ručné zbrane kategórie A uvedené v § 4 ods. 2 v počte viac než päť držaných kusov, zbran kategórie A, ktorá nie je ručnou zbranou, zbrane kategórie B alebo zbrane kategórie C v počte viac než 20 držaných kusov, alebo viac než 20 000 držaných kusov streliva musia byť zabezpečené v uzamykateľnom trezore, v uzamknutej miestnosti alebo v samostatnom objekte; tieto zbrane musia byť zabezpečené poplachovým systémom na hlásenie narušenia.
(8) Kľúče od uložených zbraní, streliva a zásobníkov musia byť zabezpečené tak, aby k nim nemala prístup nepovolaná osoba. Ak ide o právnické osoby alebo podnikateľa, musia byť náhradné kľúče od uložených zbraní, streliva a zásobníkov u vedúceho zamestnanca právnickej osoby alebo zodpovednej osoby držiteľa zbrojnej licencie v zapečatenej schránke alebo zapečatenej obálke
ale hlavne toto je pre mňa zaujímavé .....

Oprávnenia držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu
je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5
ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného
preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto
zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej
komore hlavne, v nábojovej komore valca
revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku
zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len
„stav umožňujúci okamžité použitie“), ak osobitný
predpis neustanovuje inak,24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo
do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane
(§ 37 ods. 2)
tak mi , prosím Ťa , nevrav o zabezpečení zbrane...

Ozaj , policajt len tak do môjho príbytku nevkročí ...
Na to musel by mať pádny dôvod , sudcom podpísaný ....;)
stanco007
30.08.10,15:12
[QUOTE=stanco007;1492998]
...a odpoveď je teda aká ...????

Trochu by som doporučoval preštudovať si zákon , hlavne o tej zmieňovanej sa skupine " A " ...


ale hlavne toto je pre mňa zaujímavé .....

tak mi , prosím Ťa , nevrav o zabezpečení zbrane...

Ozaj , policajt len tak do môjho príbytku nevkročí ...
Na to musel by mať pádny dôvod , sudcom podpísaný ....;)
Buchac ja to vsetko ovladam :D
A vsak som ti to aj pisal ako ma byt zabezpecena ta zbran. Je ROZDIEL nosenie zbrane a ulozenie zbrane :D
Ja mam trezor a zamok na zbran, takze max zabezpecenie...
A odpoved???
NEMOZE pouzit tvoju zbran... Resp moze ked sa k nej dostane ale ty budes tym padom slusne povedane "v riti", ze sa k tvojej zbrani dostala nepovolana osoba-a vlastne ved poriadne citaj tie § co si tam hodil :D a dotycna osoba bez ZP by mala tiez oplietacky...
A k tomu vstupu policajtov na kontrolu. Chodia obcas. Uz mi to par ludi hovorili, ze u nich boli. A jasne, ze maju povolenie na prehliadku :D:D:D
buchač
30.08.10,15:16
[QUOTE=buchač;1493009]
Buchac ja to vsetko ovladam :D
A vsak som ti to aj pisal ako ma byt zabezpecena ta zbran. Je ROZDIEL nosenie zbrane a ulozenie zbrane :D
Ja mam trezor a zamok na zbran, takze max zabezpecenie...
A odpoved???
NEMOZE pouzit tvoju zbran... Resp moze ked sa k nej dostane ale ty budes tym padom slusne povedane "v riti", ze sa k tvojej zbrani dostala nepovolana osoba-a vlastne ved poriadne citaj tie § co si tam hodil :D a dotycna osoba bez ZP by mala tiez oplietacky...
A k tomu vstupu policajtov na kontrolu. Chodia obcas. Uz mi to par ludi hovorili, ze u nich boli. A jasne, ze maju povolenie na prehliadku :D:D:D

No kóóónečne ....

Maximálne zabezpečenie mám aj ja ...nebudem predsa chodiť ovešaný jak vianočný stromček ...
Ale jedno želiezko je skoro / 98 % / vždy pri mne , spoločnosť mi robí ...
stanco007
30.08.10,15:18
[QUOTE=stanco007;1493016]

No kóóónečne ....

Maximálne zabezpečenie mám aj ja ...nebudem predsa chodiť ovešaný jak vianočný stromček ...
Ale jedno želiezko je skoro / 98 % / vždy pri mne , spoločnosť mi robí ...
Tak ja mam teraz len 1 zbran. Zatial staci. A mas pravdu prevencia musi byt :D Vsak staci si pozriet len co sa stalo dnes v BA a tak uz sa mozes aspon ako tak branit aj ked proti sapiku.... Ale predsa aspon nieco ako nic :)
bettylou
30.08.10,21:35
Otázka do pléna ...

Môže použiť manželka , dcéra ...moju zbraň na nutnú obranu , ak nemá zbrojný preukaz ?????

P.S.:
A teraz som teda zvedavý na názory ...;)

Ak sa k nej dostane, a vie ju použiť, potom áno
bettylou
30.08.10,21:38
[QUOTE=stanco007;1492992]Skus co to spravi :D A rovno si potom priprav ZP a zbrane lebo o vsetko prides!!!
Ako drzitel ZP a zbrane/i si povinny ich zabezpecit tak, aby sa k nim nedostali nepovolane osoby! Tzn okrem teba nikto...
A zalezi aku mas skupinu ale predpokladam, ze ako ja A sk., tak musis mat zvlast naboje a zvlast zbrane ulozene.
Ale to predpokladam, ze ovladas :D
Pozor na pripadne kontroly!!! :D

radšej prísť o ZP a zbraň, ako o manželku a dcéru imho
Nandrolon
31.08.10,05:35
neviem momentálne koľko ľudí už prišlo takto o zbraň, ale mám dojem že to nie je také isté že o ňu niekto príde...
Stačí mi vo svojom okolí vidieť aké niektoré "osoby" nosia zbraň. Neviem si predstaviť ako k nej legálne prišli /opletačky so zákonom, vydieraním atď a zbrojný preukaz aj tak nemajú odňatý.../
buchač
31.08.10,05:51
Ak sa k nej dostane, a vie ju použiť, potom áno

U mňa iné platilo a j platí ...
Školenie bolo , názorná ukážka a potom aj cvičenie na strelnici ...
Potom ešte dôvetok , úplne na záver ...ale ten radšej nezverejním ...každý si domyslí sám ...;)
stanco007
31.08.10,06:42
U mňa iné platilo a j platí ...
Školenie bolo , názorná ukážka a potom aj cvičenie na strelnici ...
Potom ešte dôvetok , úplne na záver ...ale ten radšej nezverejním ...každý si domyslí sám ...;)
Tak to viem asi presne co bol ten dôvetok :D
To maju take pravidlo hlavne policajti pri pouziti zbrane :D
stanco007
31.08.10,06:44
neviem momentálne koľko ľudí už prišlo takto o zbraň, ale mám dojem že to nie je také isté že o ňu niekto príde...
Stačí mi vo svojom okolí vidieť aké niektoré "osoby" nosia zbraň. Neviem si predstaviť ako k nej legálne prišli /opletačky so zákonom, vydieraním atď a zbrojný preukaz aj tak nemajú odňatý.../
A maju tie osoby legalne zbrane???? Cca 100 000 ludi na Slovensku ma legalne zbran ale nelegalne ich ma niekolko nasobne viac... :) Ale to je trestny cin....
220870
31.08.10,06:45
[QUOTE=alla66;1489684]ahoj, stačí sledovať správy a zistíme, akým rýchlym tempom stúpa kriminalita, počet prepadnutí alebo krádeží i počas dňa.... Uvediem príklad... večer pôjdem cez park, kde ma začne obťažovať cudzí muž. Použijem spray a budem utekať kade ľahšie.;) Nemienim volať a čakať na políciu, dokazovať svoju nevinu. Nie je to tak?:)[/QUOTE

Je veľmi málo pravdepodobné že by ste dokázali utekať rýchlejšie ako muž.Ak idem alebo musím ísť cez miesto kde mi hrozí zvýšené nebespečenstvo tak ten sprej držím v ruke, nie položený v kabeleke.
Nandrolon
31.08.10,07:02
A maju tie osoby legalne zbrane???? Cca 100 000 ludi na Slovensku ma legalne zbran ale nelegalne ich ma niekolko nasobne viac... :) Ale to je trestny cin....
úplne legálne...
- totiž aby im odňali oprávnenie, musí byť zrejme súdom právoplatne odsúdený a aj tak nie som si istý či to stačí....
To, že má niekto na krku vydieranie a opletačky so zákonom, prípadne prebieha súdny proces a má legálne zbraň je až na zaplakanie...
stanco007
31.08.10,07:19
úplne legálne...
- totiž aby im odňali oprávnenie, musí byť zrejme súdom právoplatne odsúdený a aj tak nie som si istý či to stačí....
To, že má niekto na krku vydieranie a opletačky so zákonom, prípadne prebieha súdny proces a má legálne zbraň je až na zaplakanie...
No ale pokial nema ziadne opletacky ze protizakonne ciny so zbranou, tak ju moze mat... Musel by sa previnit so zbranou aby mu ju zobrali a aj papiere
Nandrolon
31.08.10,07:40
No tak niekomu šibrinkovať pri vymáhaní dlhu so zbraňou pred ksichtom nie je asi bohviečo, ale mám za to, že pokiaľ súd neuzná vinu, tak je to iba podozrenie, teda tvrdenie proti tvrdeniu...
jozko22
29.09.10,11:32
Zaujimave debaty, tiez mam zopar otazok:
1. ak mam legalne drzany revolver a strielam slepymi alebo plynovymi mimo strelnice musim to tiez hlasit?

2. perkusny revolver patri do skupiny C podla §6e alebo do skupiny D podla §7e a podla vykladu z §2(14)?
buchač
29.09.10,11:42
Zaujimave debaty, tiez mam zopar otazok:
1. ak mam legalne drzany revolver a strielam slepymi alebo plynovymi mimo strelnice musim to tiez hlasit?

2. perkusny revolver patri do skupiny C podla §6e alebo do skupiny D podla §7e a podla vykladu z §2(14)?

1. Skús a uvidíš ...;):rolleyes::D:D:D:D:D
Nemusím hádam vysvetľovať a zdôvodňovať ...ak máš legál , tak by si mal mať aj ZP ...
Ak tento máš , potom by si aj iné mal ovládať ...myslím , že sa to volá " ZÁKON o strelných zbraniach a strelive"....;)

2. "Opakovacia palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného zámkového systému" = zbraň kategórie C....
kajsmetke
10.07.18,22:40
Ach.. tieto hádky sú vzdy bomba pozerat :D

1. Môžeš kaser nosiť - môžeš ho použiť, no iba v nutnej obrane či už prosti psom alebo hociakému utočníkovy

2. nič sa nimoku nestane - spôsobuje dočasnú slepotu - 10 - 12 min, vtedy je ten čas utekať

3. treba sa trafiť rovno do tváre, ak sa netrafíte a náhodou miniete sprej, je koniec :D utekajte

4. osobná skúsenosť - áno použil som kaser (https://www.tifantex.sk/kaser-nato-40ml), utočníka oslepilo na 10min, bol pripity a potom uz len kaslal a lapal po dychu a slzil.



Hocikto teraz tieto veci nosí a predáva, takže nemajte obavy. čo sa týka strelných zbraní na to je tiež zákon a treba všetko rešpektovať !
willma
11.07.18,04:19
Ach.. tieto hádky sú vzdy bomba pozerat :D

Pri tom pozeraní a bavení sa je celkom dobré pred nejakou reakciou pozrieť aj dátum, Téma je z roku 2010!
Tristis
11.07.18,04:29
Ach.. tieto hádky sú vzdy bomba pozerat :D

Pri tom pozeraní a bavení sa je celkom dobré pred nejakou reakciou pozrieť aj dátum, Téma je z roku 2010!
a v com je problem ?