Dodo_
08.11.05,08:35
Zdravim.
Pracujem ako zivnostnik na zaklade mandatnej zmluvy, vacsinu dna som v terene,pisem si evidencny vykaz prace aj hromadne vyuctovanie ciest+spravy z ciest. Objednavatel mojich sluzieb mi plati mesacne 2 000,-SK na cestovne ale to nepokryva vsetky naklady. Auto ktore pouzivam pouziva aj moj otec, ktory je zivnostnik a vlastni maly obchod, on zanho plati aj cestnu dan.
Moja otazka: mozem si naklady na cestovne , ktore mam vypocitane v hromadnom vyuctovani ciest zaradit do nakladov...mesacne to vychadza okolo 5000,-Sk....blocky od benzinu nevlastnim , pretoze tie bud odovzdavam objednavatelovi sluzieb (pseudozamestnavatel) alebo ich pouziva otec vo svojom uctovnictve.

Dakujem za radu

Dodo
ilona
08.11.05,08:17
Ak bločky používa otec v účtovníctve,nemôžeš ich používať ty.Na túto tému je toho veľa tu popísané,nájdi vo vyhľadávači.
Dodo_
08.11.05,09:00
Ak bločky používa otec v účtovníctve,nemôžeš ich používať ty.Na túto tému je toho veľa tu popísané,nájdi vo vyhľadávači.

problem nestoji ani tak ze otec pouziva tie blocky. Jedna pani , ktora sa venuje uctovnictvu nam povedala ze mozem ten benzin a amortizaciu uctovat na zaklade hromadneho vyuctovania ciest a nepotrebujem k tomu blocky od benzinu. A to neviem ci je pravda.
ilona
08.11.05,09:17
Podľa mńa,ty si môžeš učtovať benzín,ak máš auto v prenajme a potrebuješ k tomu bločky,alebo na DVP zamestnať niekoho a učtovať spotrebu+paušál.Možno si všetko nepopísal,aká je to situácia,tak nech ti to tá pani,niečim podloží že má pravdu.