denimama
26.08.10,10:25
Zdravim, poradaci, prosim, moze mi niekto poradit, co mi "hrozi", ked som zhruba pred 3-4 tyzdnami dala v hypermarkete cerstvo zakupeny tovar na reklamaciu (odfotili si pritom moj pokladnicny blok a dali mi kopiu reklamacnej spravy, ako sa to standardne robi). A teraz som zistila, ze som blocek aj spravu niekde stratila. Bude stacit na prevzatie tovaru ci penazi moj OP? dakujem
veronikasad
26.08.10,08:41
Zdravim, poradaci, prosim, moze mi niekto poradit, co mi "hrozi", ked som zhruba pred 3-4 tyzdnami dala v hypermarkete cerstvo zakupeny tovar na reklamaciu (odfotili si pritom moj pokladnicny blok a dali mi kopiu reklamacnej spravy, ako sa to standardne robi). A teraz som zistila, ze som blocek aj spravu niekde stratila. Bude stacit na prevzatie tovaru ci penazi moj OP? dakujem
Bez kopie reklamačného listu ti reklamáciu asi nevybavia.
Halli
26.08.10,08:46
Vypýtaj si ďalšiu kópiu....však ide o rozum a nie byrokraciu.:mad:..ja toto neviem nikdy pochopiť, keď logika zaostáva za rozumom a som schopná sa vždy pobiť za to...väčšinou úspešne, nedaj sa.;)
hanelie
26.08.10,08:47
oni majú v reklamačnom liste tvoje nacio, takže by nemal byť problém identifikovať ho s tvojím OP /
veronikasad
26.08.10,08:49
oni majú v reklamačnom liste tvoje nacio, takže by nemal byť problém identifikovať ho s tvojím OP /
kamarátka mala v TESCU na reklamácii topánky, zabudla si lístok doma - nepochodila. Musela sa preň vrátiť.
Halli
26.08.10,08:52
kamarátka mala v TESCU na reklamácii topánky, zabudla si lístok doma - nepochodila. Musela sa preň vrátiť.
Ak sa dá "pre čo " vrátiť je to ešte dobré, ale ak sa stratí, treba jednať...ak nepochodí u "trapoša" predavača, čo ťa odbije, že "sa to nedá"., treba si pýtať vedúceho hypermarketu a slušne mu vysvetliť, že ide o princíp, nie o buzerovanie zákazníka...
veronikasad
26.08.10,08:56
Ak sa dá "pre čo " vrátiť je to ešte dobré, ale ak sa stratí, treba jednať...ak nepochodí u "trapoša" predavača, čo ťa odbije, že "sa to nedá"., treba si pýtať vedúceho hypermarketu a slušne mu vysvetliť, že ide o princíp, nie o buzerovanie zákazníka...
V hypermarketoch (aspoň v tom našom) - vybavujú reklamácie na "recepcii" a s týmito pracovníkmi sa jedná oveľa ťažšie ako s obyčajným predavačom. Zrejme by vybavenie reklamácie bez predloženého rekl. listu muselo schváliť nejaké "ústredie" a to nebude trvať jeden mesiac.
pepsikova
26.08.10,09:05
..ak nepochodíš na recepcii, alebo v konzultácii s predavačom, kľudne sa pýtaj na vedúceho, prípadne majiteľa,riaditeľa..a dodaj, že neochotu zverejníš niekde, na internete, v telke, hocikde...a také reklamy treba málokomu,myslím, že potom by už problém nájsť a vytlačiť kópiu rekl. listu nemal byť problém...
Halli
26.08.10,09:12
Tak , tak Pepsi, súhlasím, nemôžem ti dať "užitko", keď si mimotemová:-)... treba im vysvetliť pre koho sú tu.
Koľko si necháme- toľko si dovolia.
buchač
26.08.10,10:57
Ak sa dá "pre čo " vrátiť je to ešte dobré, ale ak sa stratí, treba jednať...ak nepochodí u "trapoša" predavača, čo ťa odbije, že "sa to nedá"., treba si pýtať vedúceho hypermarketu a slušne mu vysvetliť, že ide o princíp, nie o buzerovanie zákazníka...


V hypermarketoch (aspoň v tom našom) - vybavujú reklamácie na "recepcii" a s týmito pracovníkmi sa jedná oveľa ťažšie ako s obyčajným predavačom. Zrejme by vybavenie reklamácie bez predloženého rekl. listu muselo schváliť nejaké "ústredie" a to nebude trvať jeden mesiac.

Poučím vás ...?????

V hypermarketoch sa reklamácie vybavujú na "infe "....recepcia je názov pre vchod pre zamestnancov ...sedí tam tiež pracovník , ale ten je niečo ako spojovateľka , SBS , informátor , výdajca kľúčov , zapisovateľ príchodzích .....

NA infe sa vybavuje tak , ako sa vybavuje ...záleží od prístupu zákazníka ...neverím totiž , že pracovník si dovolí byť drzý , totiž váha zo zamestnaním ...tiež ale pravda , že niekomu je to jedno ...za tie peniaze ????
NA infe ale nevybavíte všetko , respektíve pracovník infa nemá na určité "operácie " právo ...jedná sa o vyššie položky ...

Nevoláte vedúceho hypermarketu , ten sa o iné stará ...nie o nejaké prkotinky ...
Funkcia , ktorá oprávňuje na takéto vybavovačky , t.j. reklamácie ma názov VD - Vedúci dňa ....

P.S.:
Ak by mal niekto záujem , môžem poskytnúť priamu linku na VD do jedného nemenovaného hypermarketu v jednom nemenovanom meste ...;):rolleyes:...manželka by sa vám dnes ozvala ....:D:D:D:D:D:D:D
veronikasad
26.08.10,11:01
Juraj, ďakujem za info. A keď už máš to info z prvej ruky, zisti prosím u manželky, ako je to s vybavením reklamácie bez kopie rekl. listu (ako postupovať). Lebo kamarátka na tom našom infe nepochodila.
pepsikova
26.08.10,11:14
Poučím vás ...?????

V hypermarketoch sa reklamácie vybavujú na "infe "....recepcia je názov pre vchod pre zamestnancov ...sedí tam tiež pracovník , ale ten je niečo ako spojovateľka , SBS , informátor , výdajca kľúčov , zapisovateľ príchodzích .....

NA infe sa vybavuje tak , ako sa vybavuje ...záleží od prístupu zákazníka ...neverím totiž , že pracovník si dovolí byť drzý , totiž váha zo zamestnaním ...tiež ale pravda , že niekomu je to jedno ...za tie peniaze ????
NA infe ale nevybavíte všetko , respektíve pracovník infa nemá na určité "operácie " právo ...jedná sa o vyššie položky ...

Nevoláte vedúceho hypermarketu , ten sa o iné stará ...nie o nejaké prkotinky ...
Funkcia , ktorá oprávňuje na takéto vybavovačky , t.j. reklamácie ma názov VD - Vedúci dňa ....

P.S.:
Ak by mal niekto záujem , môžem poskytnúť priamu linku na VD do jedného nemenovaného hypermarketu v jednom nemenovanom meste ...;):rolleyes:...manželka by sa vám dnes ozvala ....:D:D:D:D:D:D:D..

mimotemy..nooo..teda ja som vlani reklamovala šijací stroj v Tescu a infomakač, teda pracovník na informáciách mi reklamáciu prevzal, spísal potvrdenie, a veru mi aj reklamáciu vydal po 30dňoch..žiadny vedúci dňa sa tam neobjavil...
..a s kamoškou som bola pre jej reklamáciu,drzosť veľká zo strany infomakača, VD nepomohol, lebo tam práve nebol a veru až riaditeľ sa musel unúvať osobne,aby sme boli spokojné..
buchač
26.08.10,11:17
Zdravim, poradaci, prosim, moze mi niekto poradit, co mi "hrozi", ked som zhruba pred 3-4 tyzdnami dala v hypermarkete cerstvo zakupeny tovar na reklamaciu (odfotili si pritom moj pokladnicny blok a dali mi kopiu reklamacnej spravy, ako sa to standardne robi). A teraz som zistila, ze som blocek aj spravu niekde stratila. Bude stacit na prevzatie tovaru ci penazi moj OP? dakujem


oni majú v reklamačnom liste tvoje nacio, takže by nemal byť problém identifikovať ho s tvojím OP /

Je to v podstate tak ako hanelie uviedla ...
Ak sú / boli / uvedené nacionále , nemal by byť problém

ALE

záleží aj od VD , ako sa k tomu problému bude pristupovať ...je to o človeku !!
Keď si raz povie , že je pánom na ihrisku , smola ....

Ale inak ???....všetko sa dá , len treba vedieť ale aj chcieť ...:rolleyes:
Halli
26.08.10,11:32
Poučím vás ...?????

V hypermarketoch sa reklamácie vybavujú na "infe "....recepcia je názov pre vchod pre zamestnancov ...sedí tam tiež pracovník , ale ten je niečo ako spojovateľka , SBS , informátor , výdajca kľúčov , zapisovateľ príchodzích .....

NA infe sa vybavuje tak , ako sa vybavuje ...záleží od prístupu zákazníka ...neverím totiž , že pracovník si dovolí byť drzý , totiž váha zo zamestnaním ...tiež ale pravda , že niekomu je to jedno ...za tie peniaze ????
NA infe ale nevybavíte všetko , respektíve pracovník infa nemá na určité "operácie " právo ...jedná sa o vyššie položky ...

Nevoláte vedúceho hypermarketu , ten sa o iné stará ...nie o nejaké prkotinky ...
Funkcia , ktorá oprávňuje na takéto vybavovačky , t.j. reklamácie ma názov VD - Vedúci dňa ....

P.S.:
Ak by mal niekto záujem , môžem poskytnúť priamu linku na VD do jedného nemenovaného hypermarketu v jednom nemenovanom meste ...;):rolleyes:...manželka by sa vám dnes ozvala ....:D:D:D:D:D:D:D

No Juraj, ani ťa nespoznávam .:eek:..keby že nie tvojej SB-VD /rozumej spolubývajúcej-vedúcej dňa/:D...tak už strieľaš a kopeš na všetky strany, takže kukni hore nad hlavičku a daj si dole tú svätožiaru:---
buchač
26.08.10,11:48
No Juraj, ani ťa nespoznávam .:eek:..keby že nie tvojej SB-VD /rozumej spolubývajúcej-vedúcej dňa/:D...tak už strieľaš a kopeš na všetky strany, takže kukni hore nad hlavičku a daj si dole tú svätožiaru:---
Rozumná ma hlavu pěří...iné starosti má ...;)

....he , to bude asi tým , že som z rozumu zišiel , takto dobre radiť ...a kua , bez irónie ......;):rolleyes::---:D

Habbs
...
Takisto buchač sa prezentuje síce svojim spôsobom, ale jeho /aj keď niekedy ironické/ poznámky sú zakončené dobrou radou zo získaných poznatkov, či nasmerovaním na adresu, kde je to presne podľa zákona prezentované.
...
Na kazdy moj prispevok Buchac reagoval bud uplne od temy alebo ironicky zosmiesnoval prispevky,co cloveka nahneva.Takze mal som pravo sa opytat ci napisal aj nieco normalne ,lebo ja som to este nespozoroval okrem toho.Viem ze je chory, po chemoterapii,ktora nici zdrave bunky.Mozog to urcite nevynechalo.Ja sa nesmejem,ja to myslim skutocne vazne.
mimotemy

Lenže jedno je isté , že ani môj mozog to nevynechalo ...to je fakt ...
Lenže musím zároveň podotknúť , že u mňa asi inak tie látky zapôsobili , pozitívne ...aj na ten mozog...:D:D:D:D:D
JA sa nesmejem , JA to myslím vážne ...skutočne ...:cool:
veronikasad
26.08.10,11:52
Juraj, nechcela slavica náhodou od teba "počuť", ako by si sa zachoval ty, keby si reklamáciu nevybavili k tvojej spokojnosti ?
buchač
26.08.10,12:02
...hm , raz som mal možnosť vybavovať .
U konkurencie mojej manželky ...aj ona bola prítomná , ale do môjho jednania nezasahovala ...
"Múdry" som bol dostatočne , veď som vyškolený , či ..???? :D

Slušne , jasne , bez zvyšovania hlasu , no energicky som sa ani s pracovníkmi infa ani nebavil , okamžite som si žiadal zavolať VD ...

Ešte aj ospravedlnenia sa mi dostalo ...;)

Aby bolo jasné , zásadne len argumentujem , nehádam sa , nezvyšujem hlas ...
Neoplatí sa , v kľude vybavujem veci .

Kľudný som ale len do určitého štádia , potom je to už o inom , naštvem sa ...
Len jeden problém je ....mňa je ťažko naštvať , ale potom to už ide ...:D:D:D

P.S.:
A inak ?
Určité veci nakupujem len u manželky , takže akýýýý problééééém ?????;):rolleyes::D
Halli
26.08.10,12:30
Veronika , presne tak :D;)

Juri, čo sa puchríš, však si prečítaj ako radíš v iných témach :D...asi má SB na teba dobrý vplyv;)
buchač
26.08.10,12:41
Veronika , presne tak :D;)

Juri, čo sa puchríš, však si prečítaj ako radíš v iných témach :D...asi má SB na teba dobrý vplyv;)

mimotemy

...vadí niečo ???...a hádam zle píšem , nie pravdu ???...štýl nechajte na pokoji ...:cool:
...mám byť radšej nepríjemný ???
...nemám problém ...;):rolleyes::cool:.....či....????????:---:D
Halli
26.08.10,14:57
mimotemy

...vadí niečo ???...a hádam zle píšem , nie pravdu ???...štýl nechajte na pokoji ...:cool:
...mám byť radšej nepríjemný ???
...nemám problém ...;):rolleyes::cool:.....či....????????:---:D

...pišeš ako vieš,... len som ťa pošťuchla, ale reagoval si inak ako som čakala, ale nečudujem sa :D...takže no problém, pekný večer ;)