bobino38
26.08.10,11:19
Ahojte všetci šoferi a šoferky.
Potreboval by som poradiť s kúpou zimných pneumatík, s pneumatikami musím kupiť aj disky alebo mi pneumatiky mi stačí prezuť na tie disky čo tam su na nich teraz letné pneumatiky? Je lepšie kupovať komplety alebo samostatne disky a pneumatiky? aké mate skusenosti s kupou pneu a diskov cez net?
najag
26.08.10,11:19
Samozrejme, ze je ovela vyhodnejsia sada zimnych pneumatik na diskoch, ako platit kazdy rok za prezuvanie a vyvazovanie, jednoducho clovek premeni pneu kedykolvek a sam, podla potreby. Ci kupit sadu, alebo samostatne, to je uz iba otazka penazi a nic ineho. Na internete sa daju kupit pneu a disky ovela lacnejsie, ako v kamennom obchode a velmi dobre su ceske internetove obchody, najma cenou. Dnes sa da vsetko poslat az k baraku.
kargo
26.08.10,12:37
Samozrejme, ze je ovela vyhodnejsia sada zimnych pneumatik na diskoch, ako platit kazdy rok za prezuvanie a vyvazovanie, jednoducho clovek premeni pneu kedykolvek a sam, podla potreby. Ci kupit sadu, alebo samostatne, to je uz iba otazka penazi a nic ineho. Na internete sa daju kupit pneu a disky ovela lacnejsie, ako v kamennom obchode a velmi dobre su ceske internetove obchody, najma cenou. Dnes sa da vsetko poslat az k baraku.

Súhlasím okrem toho vyvažovania,je dobré raz za rok - dva ( podľa toho koľko najazdíš) ísť na vyváženie . Dlhšie ti vydržia tlmiče, čapy a ostatné súčasti náprav a riadenia. Mohlo by dôjsť aj k zhoršeniu jazdných vlastností.
najag
26.08.10,13:27
Súhlasím okrem toho vyvažovania,je dobré raz za rok - dva ( podľa toho koľko najazdíš) ísť na vyváženie . Dlhšie ti vydržia tlmiče, čapy a ostatné súčasti náprav a riadenia. Mohlo by dôjsť aj k zhoršeniu jazdných vlastností.

To, co si napisal je samozrejmost, ale ked najazdis v zime 2-3 tisicky, tak vyvazovat kazdy rok netreba, ale pri prezuvani vzdy...zalezi, ako casto sa jazdi a po com sa jazdi........ale velmi casto zimne pneumatiky skor zostarnu, ako sa ojazdia, ci sa vyvazuju, ci nie .....:D
Chobot
26.08.10,21:24
Ahojte všetci šoferi a šoferky.
Potreboval by som poradiť s kúpou zimných pneumatík, s pneumatikami musím kupiť aj disky alebo mi pneumatiky mi stačí prezuť na tie disky čo tam su na nich teraz letné pneumatiky?

Tak še da i tak še da. Záleží na tom, koľko km ročne najazdíš. Ak veľa, že potrebuješ nové pneu každé 2-3 roky, tak sa ti náklady na samostatné disky pre obe sady pneu nevrátia. Ak meníš pneumatiky menej ako 1x za 4-5 rokov, tak sa ti oplatí kúpiť náhradnú sadu diskov.

Zase ak chceš hliníkové disky, tak nemôžeš pozerať na náklady, tie sa ti nevrátia nikdy. Raz ak chceš mať hl. disky, tak buď si ich kúpiš alebo nie, tam nie je čo špekuľovať, či je to cenovo výhodné alebo nie. Cenovo výhodné sú len plechové disky, hlilníkové sú čistý luxus, žiadnu inú výhodu, okrem estetickej, oproti plechovým nemajú.

Ale môžeš aj prezúvať pneumatiky, vtedy ale musíš rátať, že ich budeš musieť 2x do roka prezuť a vysoliť za to cca 2 x 25 EUR.

Ja som kúpil 4 ks na Citroena Xsara Picasso fungl nové, ale pod rukou za 160 EUR, použité boli za 100 EUR. Takže návratnosť si môžeš vypočítať


Je lepšie kupovať komplety alebo samostatne disky a pneumatiky?

Záleží od ceny. Ale pri komplete nemáš na výber, musíš zobrať to, čo je skompletizované. A ako som pozeral, komplety sú väčšinou len na najčastejšie typy áut - Š. Octávia, Š. Fábia, prípadne VW Golf a Passat. Pre menej bežné autá predajcovia nekompletujú kolesá.


aké mate skusenosti s kupou pneu a diskov cez net?

Dobré, vždy kupujem cez net - cenovo výhodné, kuriér až domov a platba pri preberaní tovaru. kupujem cez :

http://www.rajpneu.sk/
220870
27.08.10,03:46
Podľa mňa je jednoznačne lepšie ak máte pneumatiky aj z diskami.Každá pneumatika prezúvaním stráca na svojej kvalite navyše hrozí poškodenie disku.Vždy keď treba prezúvať sú pneuservisy vyťažené,je to niekedy kopa zbytočného času.Nieje pneumatika ako pneumatika.http://www.az-pneu.sk/testy-pneu/zimne