petina.p
26.08.10,12:52
Dobrý deň, pracujem v trvalom pracovnom pomere na dobu určitú a teraz sa mi naskytla možnosť robiť popri tom ešte administrátora web stránky. V mojej náplni práce mám spomenuté aj spolupodieľanie sa na web stránke mojej súčasnej práce.. Považuje sa to za konflikt záujmov? A ktorý typ pracovnej zmluvy by bol na moju druhú prácu vhodný??

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

Prajem pený deň
Tweety
26.08.10,17:09
Dobrý deň, pracujem v trvalom pracovnom pomere na dobu určitú a teraz sa mi naskytla možnosť robiť popri tom ešte administrátora web stránky. V mojej náplni práce mám spomenuté aj spolupodieľanie sa na web stránke mojej súčasnej práce.. Považuje sa to za konflikt záujmov? A ktorý typ pracovnej zmluvy by bol na moju druhú prácu vhodný??

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

Prajem pený deň
A tá dohoda by bola u toho istého zamestnáv.? Ak áno, dohodu na rovnaký druh práce, ako máš v PZ, nie je možné uzatvoriť.
terezamaria
26.08.10,18:19
Dobrý deň, pracujem v trvalom pracovnom pomere na dobu určitú a teraz sa mi naskytla možnosť robiť popri tom ešte administrátora web stránky. V mojej náplni práce mám spomenuté aj spolupodieľanie sa na web stránke mojej súčasnej práce.. Považuje sa to za konflikt záujmov? A ktorý typ pracovnej zmluvy by bol na moju druhú prácu vhodný??

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

Prajem pený deň

Je to rovnaká pracovná náplň, akej jeden bod máš aj v pracovnej zmluve, takže Tvoj zamestnávateľ to bude hodnotiť naozaj ako konflikt záujmov.

Odbor boja proti korupcii Úradu vlády SR, riadený podpredsedom vlády a ministrom spravodlivosti SR Danielom Lipšicom vypracoval v zmysle úlohy C.4 uznesenia vlády č. 797/2004 zo dňa 18. augusta 2004 záväznú a jednotnú definíciu konfliktu záujmov.

Každá zainteresovaná osoba na strane hodnotiaceho alebo rozhodujúceho subjektu je povinná konflikt záujmov oznámiť príslušnému orgánu ihneď ako sa o ňom dozvie a v ďalšom procese, ktorého sa konflikt záujmov týka nesmie rozhodovať, ani tento proces nijakým spôsobom ovplyvňovať. Ak pôjde o zamestnancov porušenie tohto pravidla sa bude posudzovať podľa príslušných právnych predpisov ako disciplinárne previnenie alebo porušenie pracovnej disciplíny. Ak pôjde o osoby v inom než zamestnaneckom pomere, v príslušných zmluvách (napr. o výkone práce) musí byť zakotvené, že porušenie pravidla zákazu konfliktu záujmov je dôvodom na jednostranné zrušenie zmluvného vzťahu.

Nepokúšala by som, pokiaľ máš dobré zamestnanie.