AuGift
26.08.10,18:21
Dobrý večer,

som neplatca DPH, som registrovaná na colnom úrade - príjemca. Nakupujem za účelom predaja konečnému spotrebiteľovi. ( v tomto kalend.roku nedosiahnem zakonom stanoveny obrat...)
Otázka:
Možem nakúpiť šum. víno s tým, že zaplatím DPH v krajine dodávateľa/Nemecko, ale spotrebnú daň uhradím ako príjmca na Slovensku?

Neexistuje pri dovoze šum. vína ( aj keď v malom) povinnosť byť zaregistrovaný ako platca DPH?

Velmi pekne dakujem za názory

preštudovala som si zakon o DPH aj o spotrebných daniach, takisto som sa pokusila o ziadost radu aj na colnom urade a teraz hladam na nete....
Excise Duty
27.08.10,05:20
Ak si naozaj preštudovala zákon o spotrebnej dani z vína, tak v § 21 máš uvedené, že žiadosť o registráciu musí okrem iného obsahovať identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty, ak bolo žiadateľovi pridelené, konkrétne je to v ustanovení ods. 1 písm. c) citovaného paragrafu. Z uvedeného teda vyplýva, že daňový subjekt z hľadiska spotrebnej dane nemusí byť bezpodmienečne platiteľom DPH.
Predpokladám, že tvoja registrácia je podľa ustanovenia § 21, teda ako oprávnený príjemca a nie príjemca, zákon taký daňový subjekt nepozná.
Šumivé víno teda nakúpiš v Nemecku s pozastavením dane, avšak s nemeckou DPH, ktorá ostane premietnutá v cene šumivého vína a ktorá sa na Slovensku ešte zvýši o spotrebnú daň.
Inak by ma veľmi zaujímalo, ako ti odpovedal colný úrad.