Marynkaa
26.08.10,20:13
Zdravim, bol niekto tohto roku na dovolenke v Čiernej hore, alebo rovno v Budve? Mam vybrany hotel Park, no precitala som si na nho, ako aj na Budvu rozne recenzie, ktore vsak boli par rokov stare. Neviete mi niekto napisat aktualnejsie informacie? Dakujem :)
tomasenkoslav
27.08.10,08:02
ahoj ja som bol v roku 2007 v ciernej hore za Budvou v Sutomore. Oni ako narod, mi pripadaju ako cigani. Vsade je vela spiny, na "promenade" fakt tony odpadkov vo vreciach opretých pri domoch ale aj na chodnikoch. Ale tato špina je aj v piesku na plaži. V čiernej hore fajči asi kazdy a kto nie, ...ten je pre nich asi looser. Proste na plaži dymova clona a vaigle trcia z piesku hustejšie jak ježkovi ostne.
Gro turistov je zo Srbska a tak sa aj provideri spravaju. Teda voci nam lahostajne. - Možno sa to za 3 roky zmenilo ale pochybujem. Ja s tým problem nemam - prezit týzden v spartanských pomienkach alebo "asketizme". Ale neviem ci je montenegro spravna volba pre rodiny s detmi alebo pre niekoho, kto je zvyknuty na komfort z F,I,E....

Ale kolega bol v Budve. Hodnotili sme a zhodli sme sa, že je tam/bolo drahsie, ale nocny zivot zivsi, plaze vybavene stankama, bungee-jumping, vsade jestski, tubing a ine vodne atrakcie, proste hluk a vona spaleneho paliva. Takisto ubytovanie je tam pausalne "luxusnejsie". Budva mi pride ako take slušne rekre primorske stredisko.

Ja som uvital zo Sutomore možnost navstivit Albansko - Skadar/pevnost Rozafa/centrum a Stari Bar. Skadar to je fakt exoticky zažitok
mimotemy

a ešte by som dodal, že proti gustu žiaden dišputát a co 100 ludi to 100 chutí....
Marynkaa
27.08.10,08:22
Dakujem za odpoved. Nakoniec som sa predsa len rozhodla, ze Cierna hora radsej nie. Z recenzii som mala fakt zmiesane pocity a po tejto som sa len utvrdila v nazore, ze som sa dobre rozhodla. Rozhodla som sa nakoniec pre Kretu, nasla som vyhodny LM :)
Taserda
27.08.10,13:02
Budva je vraj NAJ,chcel by som vidieť nejaké video z čH.Poznám ľudí čo tam boli,chvália ju ale video nemajú.Každy sme iný ,ja som nenáročný ale manželka je opak.Vie niekto odkaz na WWW s niečim?
Rika
08.09.10,10:26
Budva je vraj NAJ,chcel by som vidieť nejaké video z čH.Poznám ľudí čo tam boli,chvália ju ale video nemajú.Každy sme iný ,ja som nenáročný ale manželka je opak.Vie niekto odkaz na WWW s niečim?
Boli sme v Čiernej Hore asi pred 3 rokmi. Myslím, že tá dedinka sa volá Buljarica. Bývali sme v hoteli, ktorý mal svoju pláž, tak tam bol poriadok. Ale keď sme sa išli prejsť ďalej po pláži, tam postupne pribúdalo odpadkov. Stravu sme mali mať na výber, ale nikdy nám vybrať nedali, jednoducho sa rozhodli čo uvaria a to sme dostali napriek tomu, že naša delegátka (veľmi milá, priateľská)to viackrát s nimi riešila. Vždy súhlasili, ale nakoniec si aj tak spravili po svojom.
Boli sme s CK Gorex. Páčila sa mi ich serióznosť, snažili sa, aby boli turisti spokojní. Keď sme pricestovali, v našom hoteli mali dovolenkári nejakú črevnú chorobu, tak nám dali na výber - či zostaneme (na vlastné riziko) alebo na pár dní nás nasťahujú do Budvy. Bývali sme v peknom čistom apartmáne. Mal len jednu chybu, bol na dosť rušnej ulici, len pár metrov od hlavnej. Pláž v centre Budvy bola dosť špinavá, chodili sme každý deň na vzdialenejšiu pláž (asi 3 km vzdialenú), kde boli drahšie hotely, tam bola pláž upravená. V Budve sme boli asi 4 dni, potom sme sa presťahovali do nášho pôvodného hotela.
Spravili sme si výlet aj do mesta Bar. Chceli sme sa tam tiež kúpať, ale rozmysleli sme si to hneď ako sme ich videli pláž. Tak sme si spravili výlet do Starého Baru a vrátili sme sa na našu. Celkovo nemáme zlé spomienky na Čiernu Horu, je to pekná krajina a zostalo nám veľa pekných spomienok, ale raz stačilo.
Cyros
08.09.10,20:43
Mne sa v ČH veľmi páčilo. Je to tam krásne zelené všetko. Palmy a pod. Nie je to tak vyprahnuté ako v chorvatsku. Cenovo tiež oveľa lepšie. To že sú špindíri to je fakt, ale príroda je tam krásna a ak má človek auto nájde i nádherné pláže. Napr. pláž Drobný pjesak pri Petrovaci, Kráľovčina pláž (tam len lodným taxíkom), alebo dole pri Albánskych hraniciach Safari pláž s čiernym pieskom. Nádherná je príroda pri Kotorskom zálive "Boka Kotorska" i samotná pevnosť Kotor.