iffo131
25.08.10,00:23
zdravim
chcel by som Vas poprosit o vysvetlenie. Planujem ukoncit poistnu zmluvu, no vo všeob. poistnych podmienkach som sa docital ze ak ju ukoncim pred uplynutím 36 mesiacov poistnej doby, tak poistovni patri cele zaplatene poistne.(a to je moj pripad) Nerozumiem, ved podla § 803 ods. 1 OZ mam pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia nie??
exkalibur
25.08.10,14:04
zdravim
chcel by som Vas poprosit o vysvetlenie. Planujem ukoncit poistnu zmluvu, no vo všeob. poistnych podmienkach som sa docital ze ak ju ukoncim pred uplynutím 36 mesiacov poistnej doby, tak poistovni patri cele zaplatene poistne.(a to je moj pripad) Nerozumiem, ved podla § 803 ods. 1 OZ mam pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia nie??
no spolupoistník môj, toto a niekolko podobných veci riešia súdy zatiaľ v dvoch skupinách+niekolko tisíc nespokojných.Vieš sú organizacie,ktoré majú svoje súkromné súdy a vlastné zákony.Celá táto téma sa venuje tejto zaležitosti.Prečítaj si podrobne najnovšie VPP a najdeš tam oveľa zaujimavejšie veci.
macko555
25.08.10,14:20
no spolupoistník môj, toto a niekolko podobných veci riešia súdy zatiaľ v dvoch skupinách+niekolko tisíc nespokojných.Vieš sú organizacie,ktoré majú svoje súkromné súdy a vlastné zákony.Celá táto téma sa venuje tejto zaležitosti.Prečítaj si podrobne najnovšie VPP a najdeš tam oveľa zaujimavejšie veci.
´
Je neskutočné, ako niektorí vážení radcovia dokážu dať fundovanú odpoveď bez toho, aby vedeli, aký má klient produkt a kedy zmluvu uzavrel...
exkalibur
25.08.10,14:27
´
Je neskutočné, ako niektorí vážení radcovia dokážu dať fundovanú odpoveď bez toho, aby vedeli, aký má klient produkt a kedy zmluvu uzavrel...
zabudol si napísať,že je to blud však?Ty určite dobre poradíš,aby bol on a všetci klienti spokojní.Otazka je jasná.Ja radím prečítať si dobre najnovšie VPP.Pre koho vlastne visia na stranke RL?A ešte niečo,keby tu každý počuval od začiatku rady "fundovaných bez obáv",tak by neexistovala ani ta časť poistencov,ktorá "vydrela "od poisťovne svoje peniaze.
macko555
25.08.10,20:13
zabudol si napísať,že je to blud však?Ty určite dobre poradíš,aby bol on a všetci klienti spokojní.Otazka je jasná.Ja radím prečítať si dobre najnovšie VPP.Pre koho vlastne visia na stranke RL?A ešte niečo,keby tu každý počuval od začiatku rady "fundovaných bez obáv",tak by neexistovala ani ta časť poistencov,ktorá "vydrela "od poisťovne svoje peniaze.


exlalibur. Ty uz nemas ani trochu sebareflexie. Diskutujúci napísal okrem iného:
"....ak ju ukoncim pred uplynutím 36 mesiacov poistnej doby, tak poistovni patri cele zaplatene poistne...."

cize očividne má novú zmluvu. A v tomto prípade si mu mal odpovedať, že v každej poistovni na svete dostane po 2-3 rokoch od založenia pri životnej poistke odkup 0 EUR. Alebo jedine ze by si mu chcel spôsobit problémy a on zacne riešiť na tvoj podnet nejaké nezmysly. Akože chápem tvoju averziu, ale obcas sa treba aj zamysliet, aby si sa nestrápnoval....
iffo131
25.08.10,20:50
noo prestudoval som si najnovsie vseob. poist. podm. a zistil som ze co sa tyka zaniku zmluvy su prakticky totozne. Cize ak nechcem prist o doteraz vlozene peniaze, tak musim chtiac nechtiac pokracovat v plateni poistneho az do uplynutia 36-mesacnej lehoty vsak? len ma trochu zaskocilo ze vo vyzve k uhrade dlzneho poistneho bolo napisane " poistenie zanikne marnym uplynutim lehoty stanovenej na uhradu splatneho poistneho. poistitel ma podla zakona co som spominal pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia." To si nejako podla mna protireci nie??
macko555
26.08.10,11:16
noo prestudoval som si najnovsie vseob. poist. podm. a zistil som ze co sa tyka zaniku zmluvy su prakticky totozne. Cize ak nechcem prist o doteraz vlozene peniaze, tak musim chtiac nechtiac pokracovat v plateni poistneho az do uplynutia 36-mesacnej lehoty vsak? len ma trochu zaskocilo ze vo vyzve k uhrade dlzneho poistneho bolo napisane " poistenie zanikne marnym uplynutim lehoty stanovenej na uhradu splatneho poistneho. poistitel ma podla zakona co som spominal pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia." To si nejako podla mna protireci nie??

Mám pocit, ze je potrebné dať niektoré veci na správnu mieru.
1. "doteraz vložené peniaze". Mýliš si sporiteľnu s poisťovňou. Správne má byť "doteraz zaplatené poistné." Čiže platíš a si poistený
2. Z toho čo si napísal je zrejmé, že asi neplatíš a máš dlh. Preto ťa zrejme poisťovňa oslovila. Skôr či neskôr, to budeš musieť zaplatiť.
3. Tie paragrafy si neprotirečia. Vysvetlím polopatisticky to čo sa tam píše.
"Vážený klient, ak nebudeš platiť po určitom čase ti poistiteľ (rozumej zlá poisťovňa) zruší zmluvu - zanikne poistenie. Dlžné poistné (rozumej to čo si nezaplatil a mal si) dostane prostredníctvom exekútora a bude ta to stáť ešte asi 300-400 EUR navyše. To je vysvetlenie tej vety, že poistiteľ (rozumej poisťovňa) má nárok na poistné (rozumej platbu od teba) za dobu, až kým ti tú poistku nezruší."
iffo131
26.08.10,13:07
ahaa cize najlepsia vec co mozem urobit je, ze budem platit poistne az pokym sa nenaplni moja 36-mesacna lehota. Po uplynuti tejto doby poistenie zrusim a oni mi vratia poistne za tuto dobu. Teda nominalnu hodnotu poistneho..
exkalibur
26.08.10,15:23
čiže,aby som sa nestrapňoval davaj pozor aj na admin poplatok,ktorý poisťovňa (rozumej zlá poisťovňa)zaviedla.V našom prípade to bolo okolo 300sk mesačne(neviem aký máš produkt).Výška toho poplatku bola skoro vyššia ako samotné poistné(vyška je pohyblivá asi podľa momentálnej tlakovej výše).V tých VPP o ktorých platnosť sa súdime boli veci ako že,výšku poplatku si poisťovňa určí sama,nemusí nikoho o ničom informovať listom,stačí ak niečo zverejní na webe.A teraz pozor všetky problémy bude riešiť arbitrážny súd(rozumej súd,ktorého zloženie si urči zlá poisťovňa sama tzv.súkromný súd).A teraz hadaj kto vyhraje taký súd?Bol by si prekvapený ako rýchlo konal.Za týždeň žaloba ,rozsudok a basta.POtom nastúpi už to čo písal macko exekútor,ktorý sa už v pozadí zahrieva.Takže asi takto aby si bol v obraze a aby si vedel prečo sa s touto poisťovňov ťahá za prsty toľko ľudí.Macko dúfam,že takto som to povedal dobre ,či nie?Prepáč ak sa mýlim som len...ako to vážený nekompetentný radca.Ale v jednom máš pravdu memám rád tuto poisťovňu.Veľmi by ma hnevalo,keby som sa zase strápnil ak áno macko prepáč vopred sa ospravedlňujem.Iffo131 neviem čo je najlepšia cesta už keď si si s nimi začal,len davaj dobrý pozor tým,že nezaplatíš poistné nemusia skončiť tvoje problémy,práve naopak .
P.S.Macko už vieš aký má iffo131 produkt?
iffo131
26.08.10,16:18
dakujem za doterajsie informacie... mam investicne poistenie od Aegonu...poistenie som uzatvaral cez sprostredkovatela ZFP...
je to tato poistovna, co s nou ma tolko ludi nezrovnalosti??
exkalibur
26.08.10,17:20
macko tento produkt si mal na mysli?Teraz by sa žiadalo napísať:"Je neskutočné, ako niektorí vážení radcovia....",ale tiež mám trocha masla na hlave.iffo131 prepáč,ale asi sme ti velmi neporadili.Táto rozsiahla debata je venovaná Rapid life neskutočne kreatívnej poisťovni.Verím,že ty sa nedostaneš do takej situacie ako my.
macko555
26.08.10,17:53
macko tento produkt si mal na mysli?Teraz by sa žiadalo napísať:"Je neskutočné, ako niektorí vážení radcovia....",ale tiež mám trocha masla na hlave.iffo131 prepáč,ale asi sme ti velmi neporadili.Táto rozsiahla debata je venovaná Rapid life neskutočne kreatívnej poisťovni.Verím,že ty sa nedostaneš do takej situacie ako my.

Excalib: To co som napisal plati na 100% aj pre Aegon. Išo o všeobecný výklad paragrafov, ktoré navyše čítal z VPP Aegonu. Ty si hned vydedukoval, ze chce spotrebitela okradnút RL. Ale problém je v tom, ze klient neplatí a nechce byt poistený a chce zrušit zmluvu s minimálnymi stratami.
Iffo: Poopravim tvoju nesprávnu domnienku a chápanie poistenia lebo tak nespravil excalibur. Ak budes platit do 36 mesiacov a zrusís v 37 mesiaci, zrejme dostanes asi tak 1 Euro. Pretoze od toho 36 mesiaca ti este len zacne nabiehat krivka tvojej odkupnej hodnoty. Cím neskôr zrušíš, tym viac dostanes. Navyše ide o investičné a nie kapitálové.
Moja rada: Ak uz určite nechces pokracovat v poistení, co som vytušil z tvojej reakcie, tak doplať dlh a zruš poistku hned. Bude to pre teba lacnejsie.
exkalibur
26.08.10,18:22
macko v RL niektorí platili poistku aj 10 rokov a keď odmietli podpísať to ultimatum tiež im poisťovňa vypočítala "0"a jednostranne zrušila zmluvu."Ty si hned vydedukoval, ze chce spotrebitela okradnút RL"-ty si vydedukoval čo?AEGON?Ale nieto som chcel, ja som z toho pochopil,že iffo131 chcel ukončiť poistný vzťah tým,že nezaplatil poistné(myslím,že je to aj vo VPP)a chce späť alikvotnu čiastku.Súhlasím s tým,že až po 36 mesiaci začnú nabiehať nasporené peniaze úmerne s dobou sporenia.My sme na začiatku mali aj nejaké to percento zo zisku navyše až,keď poisťovňa "zmenila názov"niekde sa ten podiel stratil.
iffo131
26.08.10,19:01
cozee?? teda ak zrusim aj po 36 mesiacoch poistenie tak nedostanem prakticky nic?? fuuha tak to je pre mna dost velka rana. jasne mate pravdu. doslova sa vo VPP pise: po uplynuti 36 mesiacov poistnej doby vznika poistnikovi narok na vyplatenie disponibilnej hodnoty osobneho konta KU DNU ZANIKU POISTENIA.
cize az po 3 rokoch sa mi zacina zhodnocovat poistne. Po tuto dobu si poistovna veselo uziva moje poistne, vsak??
exkalibur
26.08.10,19:19
iffo pravdou je aj to,že to nieje klasické sporenie-si aj poistený.Pri uzatvaraní zmluvy si súhlasil s podmienkami poisťovne(pokial si tie podmienky poisťovna nemení podľa ľubovôle tesne pred vyplatením nasporených peňazí)
Chobot
26.08.10,23:35
Nakoľko je toto úplne odlišný problém, ktorý nesúvisí s poisťovňou Rapid, tak som príslušné príspevky odčlenil a vytvoril novú tému, aby sa to nemiešalo.
Chobot
26.08.10,23:38
Moja rada: Ak uz určite nechces pokracovat v poistení, co som vytušil z tvojej reakcie, tak doplať dlh a zruš poistku hned. Bude to pre teba lacnejsie.

Len by som doplnil a upresnil - ak nechce pokračovať v poistení, tak nech vypovie poistku a doplatí zvyšné poistné.

Lebo ak teraz doplatí dlh, tak zrušením poistky tá ešte bude pokračovať počas výpovednej doby (šo môže byť pár dní, ale aj 6 týždňov), počas ktorej mu môže znovu vzniknúť dlh na poistnom.
Chobot
26.08.10,23:48
cozee?? teda ak zrusim aj po 36 mesiacoch poistenie tak nedostanem prakticky nic?? fuuha tak to je pre mna dost velka rana. jasne mate pravdu. doslova sa vo VPP pise: po uplynuti 36 mesiacov poistnej doby vznika poistnikovi narok na vyplatenie disponibilnej hodnoty osobneho konta KU DNU ZANIKU POISTENIA.
cize az po 3 rokoch sa mi zacina zhodnocovat poistne. Po tuto dobu si poistovna veselo uziva moje poistne, vsak??

Asi to už bolo vysvetlené, ale pre istotu ešte raz - poistníkom je poisťovňa a tá má nárok na poistné do konca poistenia.

Na všetkých bežne platených poistkách nie je nárok na odkupnú hodnotu do 1, resp. 2 rokov, vo výnimočných prípadoch (akosi ty) aj do 3 rokov - musí ísť o nejakú poistku s veľmi dlhou poistnou dobou. 3 roky sú aj podľa mňa trochu veľa, ale ak je to tam raz tak napísané, tak to tak bude.

Poistné, čo platíš počas tých prvých rokov si poisťovňa neužíva, ale sa spotrebuje na poplatky a najmä na provízie sprostredkovateľom, takže sprostredkovateľ si ich užíva (provízia býva vo výške jedného až jeden a pol ročného poistného). Až po tomto čase sa začína tvoriť kapitálotvorná položka. Poistenie je produkt, ktorý sa kalkuluje na celú poistnú dobu. Akékoľvek predčasné zrušenie znamená vo väčšine prípadov stratu, najmä v začiatkoch poistenia.
iffo131
27.08.10,11:53
cize naposledy aby som si to ujasnil...dlzne poistne doplatim a nasledne vypoviem zmluvu. je jedno ci to spravim teraz alebo po 36 mesiacoch....aj tak nedostanem nic, lebo moje poistne sa zacina zhodnocovat az po tych 36 mesiacoch, spravne??
a ako mam presne vypovedat zmluvu?? klasicky poslem list so ziadostou o vypovedanie zmluvy??
Chobot
27.08.10,20:43
cize naposledy aby som si to ujasnil...dlzne poistne doplatim a nasledne vypoviem zmluvu. je jedno ci to spravim teraz alebo po 36 mesiacoch....aj tak nedostanem nic, lebo moje poistne sa zacina zhodnocovat az po tych 36 mesiacoch, spravne??
a ako mam presne vypovedat zmluvu?? klasicky poslem list so ziadostou o vypovedanie zmluvy??

Niektoré poisťovne vyžadujú overený podpis na výpovedi, niektoré nie. Niektoré majú vlastné tlačivá, ale akceptujú aj obyčajný list. Najlepšie je zavolať tvojmu sprostredkovateľovi (s kým si uzavrel zmluvu) alebo do poisťovne a spýtať sa na presný postup. Možno ešte budeš musieť niečo doplatiť, kým skončí zmluva.
iffo131
28.08.10,16:06
okej dakujem Vam este raz za Vase rady a vysvetlenie niektorych pojmov
luk1
12.10.11,10:24
Ja mam podobny produkt ako iffo131 a spytal by som sa takto:platim IZP treti rok a ked nie som presvedceny o vynosnosti/spravnosti ci uz zivotnej poistky/IZP kedy je najlepsie to zrusit s urcitym vynosom?Da sa to vobec vypocitat kedy sa to oplati zrusit?
toronto
28.11.12,20:00
Dobry den prajem,
prve dva-tri roky je odkupna hodnoty nulova. Nespravne interpretujete znenie zakona, kedze podla § 803 ods. 1 OZ poistitel (poistovna) ma pravo na poistne za dobu do zaniku poistenia., t.j. nie poistnik!