Lali
27.08.10,07:05
Dobré ráno,
dodávateľ nám vystavil v marci t.r. dobropis na základe našej reklamácie /služba/. Jeho služby využívame temer každý mesiac, za čo nám vystavuje ďalšie faktúry. Ide o to, že nám pravidelne posiela upomienky za neuhradené faktúry, pričom sám dobropisovanú čiastku doteraz neuhradil. Po započítaní jednotlivých faktúr je dlžný on nám. Požiadala som ich, aby na nimi vystavené faktúry urobili jednostranný zápočet, všetky doteraz vystavené sú po dobe splatnosti. Namiesto zápočtu chodia upomienky ďalej. Môžeme zápočet urobiť aj my ako odberatelia ?
Ďakujem.
Zoltán Kovács
27.08.10,05:28
Samozrejme môžeš. A jeden exemplár zápočtu pošli dodávateľovi.
adka18
27.08.10,06:15
a posli mu upomienku zaroven so zapoctom :)
ewita888
27.08.10,06:20
z akého dôvodu aj upomienku?
adka18
27.08.10,06:23
Lali pise ze po odpocitani dobropisu od ostatnych faktur im ma dodavatel uhradit a posiela im upomienky a neriesi dobropis.

Po mojich skusenostiach, poslat jednostranny zapocet a zaroven upomienku k danemu dnu, ze dlzia peniaze.
ewita888
27.08.10,06:36
no jasné, som zle prečítala zadanie témy.. samozrejme, máš pravdu..
Lali
27.08.10,06:50
Veľmi pekne Vám ďakujem.
adka18
27.08.10,07:37
Nemas za co :)
Drzim palceky
Ester plus
11.11.10,12:39
Budem musieť napr. pri daňovej kontrole dokladovať, že druhá strana súhlasila s jednostranný zápočtom? Alebo ak nebola z druhej strany vznesená žiadna námietka je možné považovať jednostranný zápočet za platný?
Katarína Cigánová
11.11.10,13:16
Budem musieť napr. pri daňovej kontrole dokladovať, že druhá strana súhlasila s jednostranný zápočtom? Alebo ak nebola z druhej strany vznesená žiadna námietka je možné považovať jednostranný zápočet za platný?
Preto sa to volá jednostranný zápočet , že je vytvorený jednou stranou . Tej druhej sa to oznámi , aby si daný stav zaúčtovala rovnako.
Pri dohode o započítaní pohladávok sú potrebné podpisy oboch strán .
promont maja
11.11.10,13:26
Budem musieť napr. pri daňovej kontrole dokladovať, že druhá strana súhlasila s jednostranný zápočtom? Alebo ak nebola z druhej strany vznesená žiadna námietka je možné považovať jednostranný zápočet za platný?
... a nezabudnúť, že tento jednostranný zápočet je právne relevantný, ak je vystavený až po lehote splatnosti predmetných započítaných pohľadávok či záväzkov ... a je dobrým zvykom to druhej strane oznámiť. Pri obojstrannom zápočte podmienka vystavenia až po lehote splatnosti neplatí ... tam je to na dohode obidvoch strán.
Gabo71
11.08.11,13:31
A možno urobiť jednostranný zápočet kedykoľvek? Myslím, že ČR majú niečo také, že pokiaľ je firma v insolvencíí, nemôžu urobiť jednostranný zápočet. V Obč.zákonníku som niečo také nenašla, ale neexistuje to náhodou? Ďakujem moc.