Nanka29
27.08.10,07:45
Pri vložení CD do mechaniky, sa mi automaticky začne CD prehrávať v prehrávači Nokia Ovi Player. Dokedy som ho nemala nainštalovaný, CD sa mi otváralo vo Windows Media Playeri, čo mi vyhovovalo.
Prezrela som všetky možné nastavenia v oboch programoch a neviem na to prísť kde to môžem zmeniť tak, aby som mohla mať nainštalované oba prehrávače a pritom mať predvolené prehrávanie CD vo Windows Media Playeri.
Ďakujem.
Jana
tomas67
27.08.10,06:01
Ahoj, na súbor, ktorý chceš otvoriť klikni pravým tlacítkom, a potom daj otvorit ako, vyber tam windows media player, a ešte dole zafajkni otvorit kazdy subor tymto programom....to je všetko, keby že máš nejake problemy napiš mi ss.
TomasHC
27.08.10,06:10
Aku verziu Windows mas? XP/Vista/7?
Nanka29
27.08.10,15:21
Žiaľ, tento postup som už vyskúšala niekoľko krát. Napriek tomu, že mám Windows Media Player nastavený ako predvolený prehrávač na prehrávanie cda súborov, stále mi ich otvára v Nokia Ovi Playeri.
Mám OS Windows 7. Viete mi pradiť ešte iné možnosť, čo by som mohla vyskúšať?
Ďakujem.
Jana
Vlado40
27.08.10,15:33
Skús sa pozrieť či sa Nokia Ovi Player nespúšťa pri spustení Windows .Ak áno ,tak to zruš.

Alebo :

Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam si predvoľ ,alebo nastav čo chceš .
Nanka29
27.08.10,16:16
Nokia Ovi Player sa nespúšťa pri spustení Windows.

Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam mám prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri.
Napriek tomu mi ich otvára v Nokia Ovi Payeri.

Čo ešte môžem vyskúšať?
Taci
27.08.10,17:12
Ahoj, skús to takto: klikni si na štart-predvolené programy. Tam si určíš aký program bude čo otvárať, ja napr. počúvam hudbu cez jeden soft a filmy pozerám cez iný.:)
Vlado40
27.08.10,18:26
Nokia Ovi Player sa nespúšťa pri spustení Windows.

Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam mám prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri.
Napriek tomu mi ich otvára v Nokia Ovi Payeri.

Čo ešte môžem vyskúšať?

Tak si dole odklikni obnoviť všetky predvolené nastavenia ,alebo pri zvukový disk CD si nastav nevykonať žiadnu akciu čo to spraví.
Taci
27.08.10,18:46
Niektoré softy po nainštalovaní automaticky na seba preberajú funkciu predvoleného prehrávania, možno preto sa ti to spúšťalo v Nokia...
Robia to aj niektoré grafické prehliadače, myslím na fotky, ale to už je o niečom trochu inom, proste si nastav v predvolených programoch, čo bude čo prehrávať, nemala by si mať s tým problém.
Nanka29
28.08.10,07:07
Skúsila som všetky možnosti:
1. mám zrušené spúšťanie Nokia Ovi pri štarte
2. Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam som skúsila dať ako prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri. Vyskúšala som aj možnosť "Vždy sa pýtať".
Medzitým som vždy reštartovala PC, napriek tomu mi stále cda otvára v Nokia Ovi Playeri.
Čo ešte môžem vyxskúšať?
Taci
28.08.10,07:11
v nastaveniach Ovi nie je možné zrušiť automatické prehrávanie v tomto playeri? Má Ovi player nejaké možnosti nastavenia tohto druhu?
Taci
28.08.10,07:16
nainštalujem si ho a dám ti vedieť O.K.?
220870
28.08.10,07:49
Skúsila som všetky možnosti:
1. mám zrušené spúšťanie Nokia Ovi pri štarte
2. Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam som skúsila dať ako prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri. Vyskúšala som aj možnosť "Vždy sa pýtať".
Medzitým som vždy reštartovala PC, napriek tomu mi stále cda otvára v Nokia Ovi Playeri.
Čo ešte môžem vyxskúšať?
Ak je taký agresívny tak by putoval do koša.
Taci
28.08.10,18:42
Tak som to skúšal nainštalovať, ale keďže som nemal pripojené žiadne nokia zariadenie, tak to nainštalovať nešlo:( Zostáva teda iba možnosť cez predvolené programy, alebo cez ovládací panel-automatické prehrávanie, čo je vlastne to isté...
MilanH
29.08.10,13:49
A ked skusis asociovat subory priamo vo WMP? Na hornej liste programu (tam kde mas napisane Windows Media Player) kliknes pravym tlacitkom mysi - das Nastroje - Moznosti - Typy suborov a zafajknes Prehravanie hudby z CD. PS. plati pre WMP 11. ale myslim ze ten aj je v W7.
afrodias
26.04.12,23:16
Tiež som mal podobný problém, čo ma priviedlo až na túto stránku. Problém vyriešili nasledovné nastavenia:

Windows Media Player - Možnosti - Typy súborov - Označiť predvolené prehrávané typy súborov - OK.
Nokia Music 1.2 (Nokia Ovi Music Player) - F4 (Menu - Upraviť - Možnosti) - Odznačiť predvolené prehrávané typy súborov - OK.

Odskúšané pre: Windows XP a Windows Media Player 9 - no platí aj pre ostatné verzie.

Ten Nokia Music je dosť blbý program, lebo keď vydajú novú verziu, tak ju musíte aktualizovať - stará prestane fungovať; to by až tak nevadilo, no aktualizácia nedáva žiadne voľby a postupne spustí aj aktualizácie ďalších programov Nokia Ovi pre mobilné telefóny Nokia, čo mi už teda veľmi vadia takéto veci.
Nanka29
08.05.12,16:36
Ďakujem.:)
silvika1216
18.01.14,10:38
Ked si dam cd do notebooku tak mi vobec nejde cd prehrat..:/ ani sa mi neukazuje okienko že prehrat alebo napalit na disk vobec nič sa mi neukazuje .prosím pomohli by ste mi nejako ? Dakujem..
erik555
18.01.14,10:55
O co ide? nenacita medium? V "Pocitac" je "jednotka DVD" nenacitana? A ake data su na tom CD? Ine CD,DVD nemas, aby si ho v tej mechanike vyskusala?