ginka41
27.08.10,08:11
chcela by som sa opýtať, alebo poradiť, či mám nejaké právo, môžem sa brániť, keď pri úväzku v škole mi napríklad nedali učiť anglický jazyk, ktorý som študovala a mám z neho štátnicu na univerzite, som kvalifikovaná na 1. stupeň a nedali mi tento jazyk učiť, dali ho učiť učiteľovi z druhého stupňa, ktorý nemá kvalifikáciu na 1. stupeň, alebo učia jazyk učiteľky, ktoré len teraz študujú? má význam sa sťažovať?
Sabadka
27.08.10,11:56
chcela by som sa opýtať, alebo poradiť, či mám nejaké právo, môžem sa brániť, keď pri úväzku v škole mi napríklad nedali učiť anglický jazyk, ktorý som študovala a mám z neho štátnicu na univerzite, som kvalifikovaná na 1. stupeň a nedali mi tento jazyk učiť, dali ho učiť učiteľovi z druhého stupňa, ktorý nemá kvalifikáciu na 1. stupeň, alebo učia jazyk učiteľky, ktoré len teraz študujú? má význam sa sťažovať?

Úprimne? Za pokus to stojí, za opýtanie nič nedáš, alebo maximálne bude po tebe vedenie zazerať. ! Ale vieš ako sa hovorí. "Hlavou múr neprebiješ". Určite ti budú vedieť zdôvodniť prečo práve ty nemôžeš učiť cudzí jazyk.

Daj vedieť ako si pochodila, držím palce.
logomania
28.08.10,12:00
Niečo podobné sa stalo pred pár rokmi môjmu synovi - tiež vyštudoval anglický jazyk a telesnú výchovu na vysokej škole pedagogickej a učil na ZŠ. Riaditeľka, ktorá ho prijímala bola veľmi spokojná, že má na škole kvalifikovaného mladého muža. Asi po 5 rokoch sa zmenila riaditeľka a môjmu synovi dala neúplný úväzok. Angličtinu dala učiť študentke (aby ušetrila) a telesnú výchovu obľúbenej učiteľke pred dôchodkom, aby jej doplnila úväzok na 100% - aby si nepoškodila dôchodok, ktorá však telesnú vých. neštudovala ani nikdy neučila. Syn sa ozval aj tak mu úväzok nezmenila. Môj syn bol ambiciózny mladý muž a povedal, že s ním nejaká riaditeľka kývať nebude a dal okamžitú výpoveď. S tým riaditeľka nerátala - škola mala problém, lebo stratila perspektívneho učiteľa angličtiny a telesnej vých. Na jeho mieste sa vystriedalo veľa študentov a nekvalifikovaných učiteľov čo malo nedobrý dopad na žiakov najmä v angličtine. Syn si prácu čoskoro našiel - učí na vysokej škole.
Moja rada je choď za vedením školy - podaj písomnú žiadosť a žiadaj aj písomné odôvodnenie, prečo dali učiť angl. jazyk nekvalifikovanému učiteľovi (trvaj na tom - riaditelia totiž stále rátajú s tým, že sa učitelia boja o miesto, a preto sa nepôjdu sťažovať ). Ak nepochodíš môžeš sa ísť sťažovať na príslušný škol. úrad, inšpektorovi alebo zriaďovateľovi školy. Svoju sťažnosť či žiadosť formuluj tak, aby bolo jasné že učiť bude nekvalifikovaný učiteľ hoci na škole si ty plne kvalifikovaná .
Pokús sa dosiahnuť spravodlivosť (neboj sa sťažovať veď učiteľov s angl. jazykom, ktorí chcú učiť je stále málo) nech tvoj nadriadený vidí, že nie si ustráchaná učiteľka - chudera. Držím ti palce!