domi2
08.11.05,08:56
Pekný deň

Môže mi prosím niekto poradiť ?

Ako sa platia nadčasy podľa zákona o verejnej službe ?
Ja som vyčítala v zákone par.32 o verejnej službe , že ak preplácam nadčasy tak príplatok za sobotu nedeľu je 30 % a k tomu 60 % sobota nedeľa príplatok za nadčas par.34 zákona o verejnej službe + príslušná časť funkčného platu.
Pochopila som správne alebo mám dať len funkčný plat a 60 % za nadčas ?
Vie mi niekto poradiť ?
Renata112
08.11.05,08:22
Funkčný plat + 60% za nadčas v sobotu a nedeľu + 30% príplatok za prácu v sobobotu a nedeľu.
kvet
08.11.05,08:23
Najprv by som Ťa chcel upozorniť, že zákon o verejnej službe bol zrušený zákonom č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, s účinnosťou od 01.01.2004 !!!

Čo sa týka nadčasov, za 1 hod. práce nadčas, patrí zamestnancovi hodinová sadzba funkčného platu, ktorá sa vypočíta podľa § 27 ods. 3 citovaného zákona (závisí od dĺžky týždenného pracovného času) + príplatok, a to 30 % hodinovej sadzby funkčného platu, ak ide o pracovné dni; ak ide o dni nepretržitého odpočinku, tento príplatok je 60 % hodinovej sadzby funkčného platu + samozrejme aj príplatok za prácu v sobotu alebo v nedeľu vo výške 30 % hodinovej sadzby funkčného platu.
domi2
08.11.05,10:06
Ďakujem

Veľmi ste mi pomohli, zákon mám bohužial ešte starý, zoženiem nový
rrrrr
08.11.05,10:41
Podla mojho nazoru by mal dostat za kazdu hodinu prace nadcas cez vikend - funkcny plat + 60% príplatok nadcas za sobotu a nedelu. Predsa praca za sobotu a nedelu je tam uz zahrnuta. To je moj nazor.