Beska
27.08.10,09:20
Ahojte, stáva sa mi, že pri bežnej práci s PC mi obrazovka na 1-2 sekundy vypadne - stmavne, potom nabehne a za chvíľu mi napíše "No signal detected". Poraďťe, pls, v čo môže byť chyba. Odchádza obrazovka alebo môže byť probém v PC?. Vďaka za pomoc.
mpca
27.08.10,07:24
Skontrolovat ci je spravne pripojeny kabel k monitoru a ku PC.
pistik71
27.08.10,09:25
Takto sa prejavuje aj chybna graficka karta, pripadne ak je na nej aktivny chladic a ten je zaseknuty, pripadne plny spiny, cim sa prehrieva. Mrkni pre istotu do PC (ale najprv pre istotu skontroluj ten kabel :)
misoft
27.08.10,10:04
Príčiny môžu byť:
1) chybný kábel - kontrola: skús miernymi pohybmi pri koncových konektoroch ním pohybovať. Ak je chybný, prejaví sa to. Prípadne vyskúšať reakcie použitím iného kábla.
2) grafická karta - kontrola: skontrolovať zasunutie v slote (pri odpojenom PC od siete!!!), skontrolovať, či nie je chladič alebo (ak je aktívne chladenie) ventilátor špinavý a zanesený od špiny a prachu - vyčistiť.
3) samotný monitor - elektronika monitoru má to už za sebou - kontrola: skúsiť či to robí s iným monitorom.
220870
27.08.10,13:24
Mne nedávno blbol počítač opravár vymenil káble vo vnútri v PC.Ukazoval mi to a mal pravdu.Koncovky sa pri prehrievaní počítača rozťahovali a tým nedoliehali kontakty.(počítač sa nedal spustiť)
salvosko
28.08.10,09:55
Mne nedávno blbol počítač opravár vymenil káble vo vnútri v PC.Ukazoval mi to a mal pravdu.Koncovky sa pri prehrievaní počítača rozťahovali a tým nedoliehali kontakty.(počítač sa nedal spustiť)
Uf tak toto som este nezazil ... pri tych cca 50 stupnov su tie umele hmoty podla mna dost stabilne. Zaujimave.
misoft
28.08.10,15:36
Koncovky sa pri prehrievaní počítača rozťahovali a tým nedoliehali kontakty.(počítač sa nedal spustiť)
Tak to by musel byť poriadny shit niekde z Afriky. BTW: na kontaky sa používajú kvalitné materiály (Cu) niektoré sú navyše (tie lepšie) pozlátené (kvôli prechodovému odporu). A koncovky by mali vydržať (tie kvalitné) teplotu až 120°C.