fluffy
27.08.10,09:55
Prosím o informáciu, či firma (neplatca DPH) registrovaná v roku 2010 podľa § 7a má podávať daňové priznanie k DPH každý mesiac (aj nulové), aj keď tovar alebo služby so zahraničím nevykonáva.

Služba bola vykonaná len raz a vtedy bol podaný štvrťročný súhrnný výkaz a aj štvrťročné dańové priznanie k DPH.

Bolo mi dané upozornenie, že daňové priznanie k DPH má byť pri registrácii podľa § 7a podávané mesačne (aj nulové).

Ďakujem Vám

fluffy
martinez
27.08.10,09:13
Prosím o informáciu, či firma (neplatca DPH) registrovaná v roku 2010 podľa § 7a má podávať daňové priznanie k DPH každý mesiac (aj nulové), aj keď tovar alebo služby so zahraničím nevykonáva.

Služba bola vykonaná len raz a vtedy bol podaný štvrťročný súhrnný výkaz a aj štvrťročné dańové priznanie k DPH.

Bolo mi dané upozornenie, že daňové priznanie k DPH má byť pri registrácii podľa § 7a podávané mesačne (aj nulové).

Ďakujem Vám

fluffy

Kedze nikto nereaguje... skusim napisat svoj nazor :
1/ osoba registrovana podla §7a nie je podla tohto zakona "platitelom"
2/ ked nie je platitelom, nemozno hovorit o zdanovacich obdobiach podla §77
3/ §78,3 pojednava o tom, kedy je osoba, ktora nie je platitelom dane povinna podat DP

Z uvedeneho mi vyplyva, ze DP podava osoba registrovana podla §7a iba v pripade, ak jej vznikla danova povinnost podla §69... t.j. do 25 dni nasledujuceho mesiaca po realizacii samozdanenia z prijatej sluzby.
Tinka79
27.08.10,09:58
súhlasím, pripájam odpoveď zo školenia:
registrácia podľa par. 7a znamená že som registrovaný, mám vydané osvedčenie a pridelené IČ DPH
ale: nie som plátcom DPH, nemám práva (nemôžem si uplatniť odpočet dane) ani povinnosti (nevzťahuje sa na mňa zdaniteľné obdobie, nemusím podávať mesačne priznanie) plátcu DPH. Dokonca toto IČ v tuzemsku ani neuvádzam na dokladoch.
Zita5
27.08.10,10:11
Prosím o informáciu, či firma (neplatca DPH) registrovaná v roku 2010 podľa § 7a má podávať daňové priznanie k DPH každý mesiac (aj nulové), aj keď tovar alebo služby so zahraničím nevykonáva.

Služba bola vykonaná len raz a vtedy bol podaný štvrťročný súhrnný výkaz a aj štvrťročné dańové priznanie k DPH.

Bolo mi dané upozornenie, že daňové priznanie k DPH má byť pri registrácii podľa § 7a podávané mesačne (aj nulové).

Ďakujem Vám

fluffy

Zdroj www.drsr.sk
martinez
27.08.10,11:48
Mna vsak napadla zaujimava otazka :
1/ Som registrovany podla §7a, nie som platitel
2/ Nie som registrovany podla §7
3/ Jednorazovo som nadobudol tovar z ICS v hodnote napriklad 1000 eur

Som povinny tovar samozdanit ?

Podla §69,6 samozdanim tovar, ktory nadobudnem podla §11-§11a. V zmysle §11,4,b nie je taketo nadobudnutie predmetom dane, pokial nie som platitelom alebo nie som registrovany podla §7... A ja nie som registrovany podla §7... ja som registrovany podla §7a !

Z tohto mi vyplyva, ze tento tovar nesamozdanujem....

Aky mate nazor ?
JankaO
27.08.10,11:54
Mna vsak napadla zaujimava otazka :
1/ Som registrovany podla §7a, nie som platitel
2/ Nie som registrovany podla §7
3/ Jednorazovo som nadobudol tovar z ICS v hodnote napriklad 1000 eur

Som povinny tovar samozdanit ? nie

Podla §69,6 samozdanim tovar, ktory nadobudnem podla §11-§11a. V zmysle §11,4,b nie je taketo nadobudnutie predmetom dane, pokial nie som platitelom alebo nie som registrovany podla §7... A ja nie som registrovany podla §7... ja som registrovany podla §7a !

Z tohto mi vyplyva, ze tento tovar nesamozdanujem.... áno, nesamozdaňujem

Aky mate nazor ?
.........