stan25
27.08.10,10:35
Vo firme pracujem 8 rokov, počas tohto obdobia som si doplnil vzdelanie a získal titul Ing. ,aby som mohol postúpit na lepšiu prac. pozíciu (napr. technológ) teraz pracujem na servise náradia- nástrojáreň ,ako operátor CNC strojov. často som sa zúčastňoval prac. pohovoru v rámci firmy ,ale neuspel som preto že moja znalosť cudzieho jazyka nieje na postačujúcej úrovni. Preto som sa rozhodol vycestovať na jazykový pobyt do Anglie na 6 tyždnou . Pri žiadosti o dovolenku so dostal negatívnu odpoveď :že na účastnej pozícii anglicky vediet nemusím a preto volno mat nebudem. Súčasný stav môjho dovolenkového konta je 31 dní + cca 60h nadčas. Problém je v tom že za kurz som už zaplatil a nieje možné to zrušiť preto že nástup je cca o mesiac. Cena kurzu bola 2500€ , a jedine riešenie čo ma napadá je výpoveď.
Olgica
27.08.10,08:44
ešte sa dá požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno, ak Vám ho dá....
Gabi03
27.08.10,08:47
Výpoveď môžeš dať, ale tam je výpovedná doba 2 mesiace, takže tým by si nič nedosiahol.
Mal by si pracovný pomer zrušiť okamžite za podmienok zákonom určených v § 69, myslím však, že ani to nebude tvoj prípad.
Ďalšou možnosťou by bolo skončiť pracovný pomer dohodou k určitému dňu, ale tam zas potrebuješ súhlas zamestnávateľa.

Takže tak-či tak sa potrebuješ dohodnúť so zamestnávateľom. Skôr by som na tvojom mieste apelovala na to, že tvojou krátkodobou neprítomnosťou (1,5 mesiaca) firma získa kvalifikovaného ZCa, ktorého už pozná. No ide o vzťahy, či pochodíš alebo nie.
Držím palce. ;)