marecekloool
27.08.10,11:23
Zdravím,
práve som doštudoval a pomaly sa chcem začať začleňovať do našej produktívnej podnikateľskej komunity :o

Tak na úvod, mám k dispozícii niekoľko druhov služieb, ktoré by som rád ponúkal pod svojím menom. Rád by som ponúkal server housing, webhosting, tvorbu webov, inzerciu a mám rozbehnuté aj dva vcelku veľké portály ktoré sa momentálne prerábajú, dorábajú sa platené služby, ktoré budem fakturovať klientom.

V podnikateľskom prostredí nie som moc doma. Čo to som si na nete počítal.
Viem, že budem mať takmer nulové náklady, neviem si predstaviť čo také by firma potrebovala k chodu.. všetko mam prakticky zabezpečené a nakupovať veci pre chod spoločnosti mi z dlhodobého hľadiska nebude treba.

Tak zrejme sa mi asi neoplatí byť platcom DPH, tým pádom si vystačím s jednoduchým účtovníctvom, že?

..No vlastne len nahlas uvažujem .. toto je niečo, s čím chcem poradiť.

Nie je mi však úplne jasné ako je to s jednotlivými druhmi spoločností. Výhody, nevýhody, preto sem aj píšem. ;) Viete mi teda niekto poradiť aký druh spoločnosti / živnosť sa mi oplatí vybrať pre môj konkrétny prípad?

Ako som vyššie spomínal, bude sa faktúrovať prevažne tvorba webov, hosting, inzercia a služby s ňou spojené. Jediné náklady ktoré ma takto narýchlo napadli, sú účet za telefón a účtovníčka, neskôr ak by sa firma pekne rozrástla tak aj nejaká ta operátorka pre klientov. Priestory máme vlastné.

Vopred pekne ďakujem za akékoľvek rady.
dragan.michal
27.08.10,11:48
Jediné náklady ktoré ma takto narýchlo napadli, sú účet za telefón a účtovníčka, neskôr ak by sa firma pekne rozrástla tak aj nejaká ta operátorka pre klientov. Priestory máme vlastné.



HServery mas svoje alebo to bude resseler? Ak su Tvoje, tak dalsie naklady ako energie a nejake miesto kde ich budes mat umiestnene. Ak mas resseler niekomu budes musiet platit.

Ked si to poriadne prejdes zistis, ze tych nakladov bude dost vela.
marecekloool
27.08.10,14:37
pise sa to reseller ;)
ale ano ide o tento pripad. no jednak to nebude primarny ciel firmy, budem sa skor sustredit na poskytovnie sluzieb, uctov a tvorby webov a aplikacii no a potom naklady mam takmer nulove, vsetko mam dohodnute a pripravene. viem presne ako to bude fungovat.

Skor by ma zaujimalo aka forma sa najviac hodi niekomu ako ja.
zk24
27.08.10,14:47
Dáša_
27.08.10,16:36
jedna otazka, poskytuješ a nakupuješ služby aj do zahraničia?
Lebo potom je potrebné riešiť aj otázku DPH
marecekloool
27.08.10,19:20
Vaka zk24, precitam si.

Daska nie zahranicie sa riesit nebude.
blavaciko
27.08.10,22:31
pise sa to reseller ;)
budem sa skor sustredit na poskytovnie sluzieb, uctov a tvorby webov a aplikacii no a potom naklady mam takmer nulove,
poskytovanie uctov? akych preboha? rapidshare?
nemysli si ze budes mat takmer nulove naklady, predpokladam ze weby nebudes pisat na kolene, tzn. hardware aj software a hlavne, v dnesnej dobe sa pustit do takehoto druhu online biznisu chce hlavne marketing, marketing marketing...
a v tvojom pripade sro
profesional
28.08.10,17:08
Mozno si povies ze je to mimo temy. Avsak v tomto uz existuje tak sialena konkurencia, ze novy subjekt ak nebude niecim velmi vynimocny, tak proste nema sancu prerazit a skonci v kolenach skor ako poriadne zacne. Pozrel som na nete kolko subjektov na Slovnsku poskytuje webhosting. A to som nepozeral este zahranicnych poskytovatelov ktorych je tiez mozne povazovat za konkurenciu. Serverhousing a Webhowsting ponuka na Slovensku viac ako 150 subjektov. Cim ich chces pretromfnut?
marecekloool
29.08.10,12:23
No najprv vďaka dúfal som, že bude debata uberať trošku iným smerom, ale niekto mi tu predsa len pomohol a už viem presne ako ďalej.

Ešte mi ostáva pár rozhodnutí s ktorými mi treba pomôcť, ale nemyslím, že by mi tu niekto dával právne poradenstvo zadarmo :)
Zatial dakujem ozvem sa az bude nieco nove

Profesional: o tomto všetkom viem a možno keď si ešte raz prečítaš čím disponujem tak budeš vedieť prečo do toho chcem ísť :)

Tiež to nemám rád chodia za mnou kamaráti s nápadmi spraviť niečo podobné ako a*et.sk, auk*o.sk, auto***zár.eu a podobne.. že to pôjde aj nám, že zbohatnú, bla bla.. nevidia za tým ten kopec roboty, investície do reklamy a podobne.. navyše nemajú žiadne inovatívne prvky, ktoé by stáli za zmienku.. keď už tu čosi je, funguje to dobre a využíva to kopec ľudí, načo sa púšťať do niečo rovnakého. Ale hosting je o inom si myslím.

Nemám s hostingom žiadne náklady, teda okrem ceny prenájmu servra, ktorý ale platiť tak či tak musím lebo tam mám svoje projekty. Nemám čo stratiť... a spomínal som aj to, že hosting bude len taký bočný projekt, moja primárna činnosť teda dúfam bude správa môjho najnovšieho obchodného portálu, ktorý by mal predávať účty a podobne(zatiaľ je to tajné pšššt).

Ešte na margo tej tzv konkurencie...
1. na slovensku je len málo ak vôbec niekto kto tromfne HW vybavenie zahraničnej spoločnosti, ich prístup ku klientom, zmluvné podmienky, alebo cenu...
až sa chytám za hlavu, keď vidím s kým podpísali zmluvu niektorí moji známi. aj tu v ZA máme kopec podnikavých živnostníkov, ktorí si spravujú vlastné hostingy, ale je to katastrofa. Servre zle nakonfigurované, veľa vecí ani nemajú povolené, pretože si to nevedia ošetriť, smiešne vysoké ceny.. a keď som naposledy jednému známemu robil obnovu zálohy databázy na jeho webe u jedného takéhoto experta, skoro som spadol od smiechu zo stoličky, keď mi povedal, že ten expert si za niečo také čo je u konkurencie samozrejmosť vypýtal 40€ :) no je to tu veselé

2. z vlastnej skúsenosti viem že väčšina ľudí, ktorí si dávajú robiť weby u nás, sa s výberom hostingu nezaťažujú. Nerozumejú tomu a nechcú sa tým ani len zaoberať. Dokonca ani len cena nehrá vo väčšine prípadov rolu, teda pokiaľ je to v rozumných medziach. čo im ponúknem to zoberú

3. A ak ukážem človeku ktorý sa v tom aspoň trochu vyzná alebo si vie porovnať moju ponuku za moje ceny s konkurenciou, uspejem a ak aj napriek tomu nebude chcieť tak je tu tisíc ďalších, ktorí pôjdu za mnou :---

Blavaciko: aj toto som vyššie spomínal, vidim, že tu všetci čítaju len veľmi povrchne :) ale o nič nejde... za pomoc som vďačný, účty si pripravujem vlastné, s rapidshare nemám nič spoločné, teda okrem toho, že som vlastníkom premium účtu, ale tam to končí. Predaj ich účtov by bol teraz asi dosť o hubu, keď je proti nim teraz spustená globálna antikampaň kôli znižovaniu povoleného objemu dát.
Pripravujeme si vlastné balíčky a účty na našich portáloch.
Deiky
29.08.10,14:57
Pri sluzbach , ktore ches poskytovat môzes zabudnut na zivnost a jednoduche Uctovnictvo... Potrebujes rucit... A najme pri hostingovych sluzbach... A nazvem to "vyssia liga" si vyzaduje platcov DPH...
zk24
29.08.10,17:48
Ešte mi ostáva pár rozhodnutí s ktorými mi treba pomôcť, ale nemyslím, že by mi tu niekto dával právne poradenstvo zadarmo :)
Zatial dakujem ozvem sa az bude nieco nove


A prečo sa nás neopýtaš? Keď vieme poradiť, poradíme.... aj zadarmo ;)
MatoB
30.08.10,16:15
pise sa to reseller ;)
ale ano ide o tento pripad. no jednak to nebude primarny ciel firmy, budem sa skor sustredit na poskytovnie sluzieb, uctov a tvorby webov a aplikacii no a potom naklady mam takmer nulove, vsetko mam dohodnute a pripravene. viem presne ako to bude fungovat.

Skor by ma zaujimalo aka forma sa najviac hodi niekomu ako ja.

Ked este podnikal som mal firmu srocku s tymto nazvom. ale to uvadzam mimotemy


Mozno si povies ze je to mimo temy. Avsak v tomto uz existuje tak sialena konkurencia, ze novy subjekt ak nebude niecim velmi vynimocny, tak proste nema sancu prerazit a skonci v kolenach skor ako poriadne zacne. Pozrel som na nete kolko subjektov na Slovnsku poskytuje webhosting. A to som nepozeral este zahranicnych poskytovatelov ktorych je tiez mozne povazovat za konkurenciu. Serverhousing a Webhowsting ponuka na Slovensku viac ako 150 subjektov. Cim ich chces pretromfnut?

V january 2010 to bolo cez 1150 subjektov LEN NA SLOVENSKU


No najprv vďaka dúfal som, že bude debata uberať trošku iným smerom, ale niekto mi tu predsa len pomohol a už viem presne ako ďalej.

Ešte mi ostáva pár rozhodnutí s ktorými mi treba pomôcť, ale nemyslím, že by mi tu niekto dával právne poradenstvo zadarmo :)
Zatial dakujem ozvem sa az bude nieco nove

Profesional: o tomto všetkom viem a možno keď si ešte raz prečítaš čím disponujem tak budeš vedieť prečo do toho chcem ísť :)

Tiež to nemám rád chodia za mnou kamaráti s nápadmi spraviť niečo podobné ako a*et.sk, auk*o.sk, auto***zár.eu a podobne.. že to pôjde aj nám, že zbohatnú, bla bla.. nevidia za tým ten kopec roboty, investície do reklamy a podobne.. navyše nemajú žiadne inovatívne prvky, ktoé by stáli za zmienku.. keď už tu čosi je, funguje to dobre a využíva to kopec ľudí, načo sa púšťať do niečo rovnakého. Ale hosting je o inom si myslím.

Nemám s hostingom žiadne náklady, teda okrem ceny prenájmu servra, ktorý ale platiť tak či tak musím lebo tam mám svoje projekty. Nemám čo stratiť... a spomínal som aj to, že hosting bude len taký bočný projekt, moja primárna činnosť teda dúfam bude správa môjho najnovšieho obchodného portálu, ktorý by mal predávať účty a podobne(zatiaľ je to tajné pšššt).

Ešte na margo tej tzv konkurencie...
1. na slovensku je len málo ak vôbec niekto kto tromfne HW vybavenie zahraničnej spoločnosti, ich prístup ku klientom, zmluvné podmienky, alebo cenu...
až sa chytám za hlavu, keď vidím s kým podpísali zmluvu niektorí moji známi. aj tu v ZA máme kopec podnikavých živnostníkov, ktorí si spravujú vlastné hostingy, ale je to katastrofa. Servre zle nakonfigurované, veľa vecí ani nemajú povolené, pretože si to nevedia ošetriť, smiešne vysoké ceny.. a keď som naposledy jednému známemu robil obnovu zálohy databázy na jeho webe u jedného takéhoto experta, skoro som spadol od smiechu zo stoličky, keď mi povedal, že ten expert si za niečo také čo je u konkurencie samozrejmosť vypýtal 40€ :) no je to tu veselé

2. z vlastnej skúsenosti viem že väčšina ľudí, ktorí si dávajú robiť weby u nás, sa s výberom hostingu nezaťažujú. Nerozumejú tomu a nechcú sa tým ani len zaoberať. Dokonca ani len cena nehrá vo väčšine prípadov rolu, teda pokiaľ je to v rozumných medziach. čo im ponúknem to zoberú

3. A ak ukážem človeku ktorý sa v tom aspoň trochu vyzná alebo si vie porovnať moju ponuku za moje ceny s konkurenciou, uspejem a ak aj napriek tomu nebude chcieť tak je tu tisíc ďalších, ktorí pôjdu za mnou :---

Blavaciko: aj toto som vyššie spomínal, vidim, že tu všetci čítaju len veľmi povrchne :) ale o nič nejde... za pomoc som vďačný, účty si pripravujem vlastné, s rapidshare nemám nič spoločné, teda okrem toho, že som vlastníkom premium účtu, ale tam to končí. Predaj ich účtov by bol teraz asi dosť o hubu, keď je proti nim teraz spustená globálna antikampaň kôli znižovaniu povoleného objemu dát.
Pripravujeme si vlastné balíčky a účty na našich portáloch.

Povedz kamaratom nech sa uvedomia a nech s takymi hlupostami za tebou nechodia keby urobite nieco ako azet.sk, tak do mesiaca mate na krku tolko problemov a taku pokutu, ze si to nevies ani predstavit, vies ochranne znamky, autorske prava a podobne hlavne takychto mega firiem robia svoje, autobazar.eu to iste maju taktiez ochranne znamky, aj vsetky velke portaly staci ceknut ich priamo firemne weby.


Pri sluzbach , ktore ches poskytovat môzes zabudnut na zivnost a jednoduche Uctovnictvo... Potrebujes rucit... A najme pri hostingovych sluzbach... A nazvem to "vyssia liga" si vyzaduje platcov DPH...

Mozes tam vyuzivat aj zivnost. lepsia je vsak sro... Deiky neviem za co chces rucit srocky sa vacsinou zakladaju prave kvoli opacnemu problemu.
blavaciko
31.08.10,06:01
URCITE SRO
vyhody:
rucis len do vysky svojho nesplateneho vkladu, tzn. ak ti so zalozenim firmy pomoze niekto kto nie je uplne jelito, nerucis nicim
ako spolocnik sro zo svojho podielu na zisku (zatial) nemusis platit socialne poistenie
lahsie ziskas ic dph, ak sa pre neho raz rozhodnes
neviem ako ostatni, ale napr. ja tiez radsej obchodujem s srockami ako so zivnostnikmi
nevyhody:
zalozenie stoji 10 000 korun, niektore firmy co zakladaju na kluc, to vedia lacnejsie, to uz si najdi na googli "zakladanie spolocnosti na kluc"
musis viest podvojne uctovnictvo

urcite je toho viac, to len tak narychlo
Deiky
31.08.10,09:35
MatoB (http://www.porada.sk/member.php?u=126477) Mas pravdu zle som to napisal myslel som ze potrebuje rucit firmou a nie svojim majetkom.. Aby jeho obchodny partneri najme pri hosingu mali aj urcitu garanciu, ktorú predstavuje ZI.. Sorajs...