mikikaa
27.08.10,11:37
Ahojte, potrebujem radu. Známy mal prerušenú živnosť-podnikanie asi na 8-mesiacov a teraz by chcel pokračovať. Chýbajú mu však financie. Preto sme hľadali nejaké informácie o príspevkoch na podnikanie, prípadne nejakú podporu pri vypracovaní nového podnikateľského plánu. Našli sme štátnu príspevok pri začatí podnikania, ale to pri prerušení nie je možné.
Ďakujem.
dobrava
27.08.10,10:17
Ahoj, nedávno som riešil aj ja podobný problém, takže: údajne to ide, aj keď je len pozastavená živnosť /minimálne na 6 mesiacov/, nemusí sa živnosť úplne rušiť, je potrebné však vypracovať podnikateľský plán, absolvovať nejaké školenia a následne skúšky, tento podnik. plán si musíš obhájiť /takisto v účtovníctve musíš dokladovať a uchovávať doklady - čo si z tých peňazí nákúpil/, no a potom by nemal byť problém peniaze dostať. Ak sa mýlim opravte ma.
mikikaa
27.08.10,16:25
Myslím, že musí byť splnená aj podmienka byť evidovaný 3 mesiace na úrade práce. Aspoň, čo sme sa my informovali. Kedže to nechce riešiť cez úrad práce, hľadali sme spôsob nejakého fondu, prípadne cez nenávratnú pôžičku. Zatiaľ sme nič nenašli.