stanisa
08.11.05,09:39
Dobrý deň,

viete mi niekto poradit ci pri výpočte mzdy u zamestnanca, ktorý má 2 pracovné pomery postupujem spravne. Uctujem obe firmy kde dany zamestnanec pracuje. Ide mi o vypocet odvodov do Socialnej postovne.
1. zamestnávatel - mzda 30 000,- Sk odvody z plnej vyšky mzdy okrem NP 23738 aj u zamestnanca aj u zamestnavatela

2. zamestnavatel - mzda 20 000,- Sk odvody v prípade zamestnavatela zo sumy 20 000,- Sk a v prípade zamestnanca NP 0, Starobné poistenie z 17 475,- Sk, Invalidné poistenie zo sumy 17 475,- Sk, Poistenie v nezamestnanosti tiez zo sumy 17 475,- Sk.

dufam ze postupujem spravne. V pripade zamestnanca kedze viem jeho prijem aj z druhej firmy, som odvody urobila iba do max. vysky vymeriavacich zakladov. Za zamestnavatela som odviedla odvody z vysky hrubej mzdy. Problem mi nastal pri vyplnaní mesacneho vykazu do Socialnej poistovne, kedze vymeriavacie zaklady pre vypocet odvodov u zamestnanca a zamestnavatela nie su totozne. Neviem ako to mam tam zapisat. Nevedia mi ani poradit v Socialnej poistovni.
Prosím poradte ci vobec to robim spravne

dakujem
Aňuška
08.11.05,09:46
Ja som mala podobný problém - pozri tému "Súbeh zamestnaní
a max. odvod do SP."
stanisa
08.11.05,11:13
a ako sa to vyriesilo? Odvadzal zamestnanec z celeho prijmu alebo iba z rozdielu?