pcvista
27.08.10,15:33
Chcem sa spýtať.Mám strašne málo voľného miesta na C a preto som sa rozhodol odstrániť nejaké nepotrebné aktualizácie čo sa mi strašne dávno nainštalovali len som si neni istý či je to zrovna najbezpečnejšie z hladiska funkčnosti systému.Ked odstráním nejakú staršiu aktualizáciu napr. service pack 1 microsoft framework tak to bude mat vplyv na nainštalovaný service pack2 microsoft framework? a ak odstráním priečinok Softwaredistribution (ako som sa dočítal že obsahuje aktualizácie stiahnuté ale ešte nie nainštalované) bude to mať nejaký vplyv na chod dalších aktualizácii? Poprosím o odpoveď iba odborníkov
rickman
27.08.10,13:59
Pokial odstranis staru aktualizaciu, tak system ta vyzve. Bud musis zacat s odstranovanim tej najnovsej a tak sa dostanes k tej prvej, alebo ti ju jednoducho nedovoli odstranit.

To, ci to bude mat vplyv na chod dalsich aktualizacii nie je podstatne. Podstatny je vplyv na bezpecnost systemu. Ak uvazujes tymto smerom (odstranovanim tych najdolezitejsich sucasti), tak ti rada odbornika nepovie nic...
Vlado40
27.08.10,14:51
Disk C má byť stále vyhradený pre systém.Skôr si odstráň to čo na C-ečku nemá byť filmy,fotky ....to si presuň na iný disk,alebo inú particiu disku.Druhá možnosť je zväčšiť C-ečko ,ak je na disku možnosť.
TomasHC
27.08.10,15:11
pcvista
28.08.10,17:52
dakujem vám ale v ničom ste mi nepomohli taký múdrý som aj ja
Vlado40
28.08.10,18:36
dakujem vám ale v ničom ste mi nepomohli taký múdrý som aj ja

Dnes je bežné mať v PC 500GB HDD.Ak máš na C-ečku ,tak málo miesta ,že až chceš odstraňovať aktualizácie ,tak máš zrejme doma starú šunku s 20GB HDD a chceš z nej spraviť Mercedes.Kúp si PC ktoré zodpovedá dnešnému trendu a nebudeš mať problém s nedostatkom miesta na disku.Neviem však či si dosť múdry nato aby si to pochopil junior.
salvosko
29.08.10,05:53
Chcem sa spýtať.Mám strašne málo voľného miesta na C a preto som sa rozhodol odstrániť nejaké nepotrebné aktualizácie čo sa mi strašne dávno nainštalovali len som si neni istý či je to zrovna najbezpečnejšie z hladiska funkčnosti systému.
Nie.

Ked odstráním nejakú staršiu aktualizáciu napr. service pack 1 microsoft framework tak to bude mat vplyv na nainštalovaný service pack2 microsoft framework?
Ano.

a ak odstráním priečinok Softwaredistribution (ako som sa dočítal že obsahuje aktualizácie stiahnuté ale ešte nie nainštalované) bude to mať nejaký vplyv na chod dalších aktualizácii?
Ano.
pcvista
29.08.10,14:21
Dnes je bežné mať v PC 500GB HDD.Ak máš na C-ečku ,tak málo miesta ,že až chceš odstraňovať aktualizácie ,tak máš zrejme doma starú šunku s 20GB HDD a chceš z nej spraviť Mercedes.Kúp si PC ktoré zodpovedá dnešnému trendu a nebudeš mať problém s nedostatkom miesta na disku.Neviem však či si dosť múdry nato aby si to pochopil junior.


Nedá mi to an teba nereagovať.Omg veď ty ani nevieš čo trepeš.Ja mam taký komp že sa stavím že ani vy všetci dokopy nemáte taký ako ja.Veď posúdťe sami:
Intel Core 2 Quad 2,4GHZ, 4Gb DDR2, Nvidia Geforce 9500 GT 512 mb DDr3, Asus ,HDD Western Digital 0,5Tb,Asus P5Q Deluxe motherboard

A to že mám na C tak málo miesta neznamená že mám šitný komp.TO preto lebo pri inštalácii Visty som si tam tak málo dal v domnienke že to bude stačiť...To čo si napísal ty môže napísať ozaj len amatér a to zjavne si tak sa prosím neozývaj už viac
rickman
29.08.10,14:41
Nedá mi to an teba nereagovať.Omg veď ty ani nevieš čo trepeš.Ja mam taký komp že sa stavím že ani vy všetci dokopy nemáte taký ako ja.Veď posúdťe sami:
Intel Core 2 Quad 2,4GHZ, 4Gb DDR2, Nvidia Geforce 9500 GT 512 mb DDr3, Asus ,HDD Western Digital 0,5Tb,Asus P5Q Deluxe motherboard

A to že mám na C tak málo miesta neznamená že mám šitný komp.TO preto lebo pri inštalácii Visty som si tam tak málo dal v domnienke že to bude stačiť...To čo si napísal ty môže napísať ozaj len amatér a to zjavne si tak sa prosím neozývaj už viac

Vies, on ti asi len chcel naznacit (v podstate to, co som napisal aj ja), ze odstranovanie aktualizacii nie je dobra cesta. Podla toho, co si napisal, by nemal byt problem zvacsit C na ukor ostatneho priestoru priamo v OS bez dodatocneho SW.

A nie nemame taky komp ako mas ty, fakt pecka komp co mas :).
Vlado40
29.08.10,15:18
Nedá mi to an teba nereagovať.Omg veď ty ani nevieš čo trepeš.Ja mam taký komp že sa stavím že ani vy všetci dokopy nemáte taký ako ja.Veď posúdťe sami:
Intel Core 2 Quad 2,4GHZ, 4Gb DDR2, Nvidia Geforce 9500 GT 512 mb DDr3, Asus ,HDD Western Digital 0,5Tb,Asus P5Q Deluxe motherboard


Ja teraz bežím a budem aj naďalej na procesor Intel Core2Duo E6750 2,66GHZ ,
2 x 2GHZ RAM Kingstom (moja značka) Hyper X v Dual móde ,stará grafika Nvidia Geforce 9600GT silent 512MB DDR3 ,doska ASUS P5QD Turbo a kapacita HDD neviem či to mám napísať aby si neplakal je 3,14 TB.
Vlado40
29.08.10,15:23
A to že mám na C tak málo miesta neznamená že mám šitný komp.TO preto lebo pri inštalácii Visty som si tam tak málo dal v domnienke že to bude stačiť...To čo si napísal ty môže napísať ozaj len amatér a to zjavne si tak sa prosím neozývaj už viac

Máš pravdu som iba amatér,ale dosť slušný.Pred štyrmi dňami som riešil taký problém na notebooku na ktorom bola tiež Vista.Zväčšil som C-ečko na mojích obľúbených 50GB a žiadný problém.Akúrát zaujímavosť je tá ,že ten notebook je v Prahe ,to znamená že som to robil na diaľku cez net,ale to poznáš veď si profík.
Vlado40
29.08.10,15:32
Porada nie je o tom kto má aký komp ,nato si nájdi iné fórum ,kde sú game hráči,ale tam tieto údaje radšej ani nepíš.

Ak chceš ďalej poradiť ,tak sa slušne požiadaj o radu a dostaneš odpoveď.
Je to iba tvoj problém ,že si si nedokázal z toľkých príspevkoch vybrať tu správnu radu.

Zväčši si C-ečko a žiadný problém.
salvosko
29.08.10,19:31
Sak ked mas taky komp tak si ten systemovy disk zvacsi. Alebo prejdi na Win7 bo Vista je o nicom.
Ja mam tiez quad@3,1ghz, 4gb ram 1066, 2x400gb miror na system a terove disky pripajam podla potreby.
bobino38
30.08.10,04:00
...ja by som si odstranil len stiahnuté aktualizácie a nič neodinštalovával...keď niečo potrebuje aktualizáciu tak je asi potrebná i pre ďalšie aktualizácie..a tie sa niekam sťahujú a ukladajú, takže tie súbory možeš kludne zmazať.
misoft
30.08.10,17:50
Je tu ešte jedna možnosť:

Nemalý priestor zaberajú na disku aj súbory, ktoré sú zazálohované po každej novej záplate v systémovom adresári Windows. Ak si uvedomíte, že Microsoft vydáva niekoľko záplat každý mesiac, po pár mesiacoch na disku zmizne niekoľko stoviek megabajtov kapacity. Môžete sa pustiť do ručného mazania súborov zazálohovaných v adresároch c:\windows\$Uninstall???????$, omnoho elegantnejšie je však použiť postup, ktorý sme vám popísali v tomto článku (http://pc.sme.sk/c/2826225/Uvolnite-miesto-na-disku-vymazanim-odpadkov-po-zaplatach.html). Okrem súborov odstráni aj z registrov nepotrebné záznamy.

Čítajte viac: http://pocitace.sme.sk/c/2834792/zredukujte-windows-xp-na-zdrave-minimum.html#ixzz0y7IORbQu



Priamo kliknutím na odkazy sa dostanete na pôvodné články. Často sa ušetrí aj do 500MB miesta. A to je - myslím si - pomerne dosť.
Vlado40
30.08.10,19:46
Ja zvyknem raz do mesiaca ručne vymazať iba súbory v C-Windows-Prefetch