matej37
27.08.10,18:08
Musim platit poplatky soza alebo komu? Ked mam zapnute napr. Ct24 alebo markizu cez skylink? Mam elektro predajnu.
jess
27.09.10,06:29
Musim platit poplatky soza alebo komu? Ked mam zapnute napr. Ct24 alebo markizu cez skylink? Mam elektro predajnu.
... musíš, nakoľko hudbu a obraz počujú zákazníci. Platí sa od plochy predajne. A platíš aj koncesionárske poplatky, ak máš 3 a viac zamestnancov v pracovnom pomere (dohodári sa nepočítajú). Čiže SOZA, RTVS a ešte jedna inštitúcia, niečo podobné ako SOZA, len ma teraz nenapadá názov. Určite ma poraďáci doplnia.

... aha je to SLOVGRAM

Daj si do vyhľadávania SOZA a dozvieš sa viac. Je to tu už rpzoberané.
Heni
27.09.10,06:32
... musíš, nakoľko hudbu a obraz počujú zákazníci. Platí sa od plochy predajne. A platíš aj koncesionárske poplatky, ak máš 3 a viac zamestnancov v pracovnom pomere (dohodári sa nepočítajú). Čiže SOZA, RTVS a ešte jedna inštitúcia, niečo podobné ako SOZA, len ma teraz nenapadá názov. Určite ma poraďáci doplnia.
Slovgram? ;)

a ešte tu je pre zadávateľa link:
http://www.porada.sk/t53229-soza-vs-slovgram.html
jacekova
27.09.10,06:38
bohužiaľ musíš, aj keď to máš cez skylink:


V zmysle Dohody o spoločnom výbere odmien za káblovú retransmisiu predmetov ochrany uzavretej dňa 28.11.2006 je SOZA poverená od 1.1.2007 zastupovať voči prevádzkovateľom káblovej retransmisie tiež práva spravované spoločnosťou LITA k dielam literárnym, dramatickým, hudobnodramatickým, choreografickým, audiovizuálnym, fotografickým, k dielam výtvarného umenia, architektonickým dielam alebo dielam úžitkového umenia.
jacekova
27.09.10,06:40
a ak nebudeš, tak:

Fyzická alebo právnická osoba, ktorá používa diela bez licenčnej zmluvy, t.j. neoprávnený používateľ diel, sa dopúšťa porušovania autorských práv a v súlade s ustanovením § 56 ods. 1 písm. f) Autorského zákona je povinný vydať SOZA náhradu ujmy až do výšky 200% základnej autorskej odmeny.
Luna
28.09.10,11:48
Treba platiť. m.týždeň klient dostal pozdrav od SOZA, kde v texte bolo že mu vyrubuj pokutu za nezákonné obohatenie sa.
ikosk
17.06.11,12:35
Asi tak, Soza to su obycajny vypalnici...
Stanislav 1975
17.06.11,12:40
Asi tak, Soza to su obycajny vypalnici...

Súhlasím a to hovoril dávno už aj moj nebohý otec- poplatky ako autor musel platiť, ale dividendy či ako sa to volá meškali skoro stále

ps- nie dividendy ale tantiémy...
a.nuška
25.02.13,19:52
Pomôže mi, ak zrušim rádio?( Myslím, ten rádioprijímač na predajni?)
Danielle369
27.02.13,08:07
Nepomôže, musela by si presťahovať prevádzku do jaskyne,kde nie je elektrina