Padre_SVK
27.08.10,23:24
zdravím, chcel by som sa popýtať ako to je to zo začiatkom učtovania. Mám živnostenske oprávnenie asi dva týždne ale zatial som nezaznamenal žiaden obrat. od kedy som povinny viesť si učtovnictvo?? dakujem
veronikasad
28.08.10,06:48
zdravím, chcel by som sa popýtať ako to je to zo začiatkom učtovania. Mám živnostenske oprávnenie asi dva týždne ale zatial som nezaznamenal žiaden obrat. od kedy som povinny viesť si učtovnictvo?? dakujem
výdavky určite ano - minimálne nákup kolkov na živ. list. Takže prvou operáciou bude vklad podnikatela.
Padre_SVK
28.08.10,07:00
a ked chcem viesť učtovnictvo v podvojnom uč. (každy mesiac DPH) ake podklady musim na konci mesiaca vyplnať ... myslim tlačiva.
veronikasad
28.08.10,07:07
a ked chcem viesť učtovnictvo v podvojnom uč. (každy mesiac DPH) ake podklady musim na konci mesiaca vyplnať ... myslim tlačiva.
sám si chceš viesť podvojné účtovníctvo ? A vôbec - prečo podvojné, keď nemusíš ? V akej oblasti podnikáš ? Si dobrovolný plátca DPH ?
Padre_SVK
29.08.10,11:08
ano ano som platca dph. podvojne pretože v nom sa lepšie vyznam. resp. som ho študoval na strednej a vysokej ale už si veľa veci nepamätam a potrebujem si to zopakovať a ustiť sa že postupujem spravne. a určite to musí byť v podvojnom. či?
Tweety
29.08.10,11:10
ano ano som platca dph. podvojne pretože v nom sa lepšie vyznam. resp. som ho študoval na strednej a vysokej ale už si veľa veci nepamätam a potrebujem si to zopakovať a ustiť sa že postupujem spravne. a určite to musí byť v podvojnom. či?
Nie, ale môže, SZČO účtujú v jednoduchom.
Danila
29.08.10,15:57
ano ano som platca dph. podvojne pretože v nom sa lepšie vyznam. resp. som ho študoval na strednej a vysokej ale už si veľa veci nepamätam a potrebujem si to zopakovať a ustiť sa že postupujem spravne. a určite to musí byť v podvojnom. či?Príživník by mohol účtovať aj paušálnymi výdavkami.;) A na ktorej výške si vyštudoval tento frekventovaný odbor? Prezradíš?:)
pepsikova
29.08.10,16:00
..to by aj mňa zaujímalo...teda tá vysoká škola..išla by som tam..