hubatá
28.08.10,07:55
Môžem žiadať od vyšetrovateľa aby mi ako dôkaz priložil k vydanému uzneseniu OO PZ aj ním overenú zostavu z ktorej čerpal informácie pri vyšetrovaní?

(telefonicky mi dal len takú informáciu že ja mám právo len nahliadnuť do spisu, ale ja si myslím, že ak nemám overenú zostavu priloženú k uzneseniu dá sa predsa v údajoch dodatočne hocikedy manipulovať)
220870
28.08.10,06:33
Napísali ste to veľmi všeobecne ťažko z toho dedukovať aký máte problém.
Je to len k nahliadnutiu.Vy máte právo len na to čo podpisujete.To čo tam on má ,ako to má a čo tam má nieje vaša starosť .
hubatá
28.08.10,06:41
Takže zasa polícia vec odloží, lebo žiadny dôkaz nenašla.
Pritom viem na 100 % že tovar prijala pani Usmievavá v konkrétny deň a keby sa vytlačila zostava z toho dňa tak tam musí byť zaevidovaný.

Zrejmé zbytočne bolo podávať trestné oznámenie a narobiť si nepríjemnosti s pani Usmievavou.
buchač
28.08.10,07:14
Môžem žiadať od vyšetrovateľa aby mi ako dôkaz priložil k vydanému uzneseniu OO PZ aj ním overenú zostavu z ktorej čerpal informácie pri vyšetrovaní?

(telefonicky mi dal len takú informáciu že ja mám právo len nahliadnuť do spisu, ale ja si myslím, že ak nemám overenú zostavu priloženú k uzneseniu dá sa predsa v údajoch dodatočne hocikedy manipulovať)

Možnosť nahliadnutia do vyšetrovacieho spisu poškodeným

Pokiaľ ide o nahliadanie do vyšetrovacieho spisu a robenie si kópií z neho, je potrebné zdôrazniť, že tieto oprávnenia nemá ktokoľvek.

Trestný poriadok ich totiž priznáva len stranám trestného konania, resp. ich zástupcom.

Je potrebné skúmať splnenie zákonné kritériá poškodeného.

V zmysle ust. § 46 ods. 1 Tr. poriadku je poškodeným osoba, ktorej bolo trestným činom ublížené na zdraví, spôsobená majetková, morálna alebo iná škoda alebo boli porušené či ohrozené jej iné zákonom chránené práva alebo slobody.

Zdroj :
...google...;)
pepsikova
28.08.10,07:41
Takže zasa polícia vec odloží, lebo žiadny dôkaz nenašla.
Pritom viem na 100 % že tovar prijala pani Usmievavá v konkrétny deň a keby sa vytlačila zostava z toho dňa tak tam musí byť zaevidovaný.

Zrejmé zbytočne bolo podávať trestné oznámenie a narobiť si nepríjemnosti s pani Usmievavou...

..pokiaľ si presvedčená, že máš pravdu a polícia dostatočne vec neprešetrila, môžeš sa sťažovať na vyšetrovateľa, prípadne podať námietku proti vyšetrovaniu s tým, že tvoja vec nebola vyšetrená detailne a tam uveď, čo konkrétne malo byť vyšetrené..