golo
28.08.10,13:30
Dobrý deň, obraciam sa na Vás s otázkou na DPH z mýtneho z Českej republiky. Podľa dostupných informácii viem že, MYTO CZ nepodlieha DPH ale zároveň nieje od neho oslobodené. Na dokladoch o úhrade nieje sadzba mýta uvádzaná. Potrebujem vedieť ako postupovať pri účtovaní týchto dokladov. Či si mýto dopočítať alebo nie ? Ak áno či je túto položku možné refundovať ako vratku DPH z členských štátov EU. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň. Milan
zuzanna
05.09.10,08:42
:eek:pomoc uz tu citam hore dole ako to robite z dialnicnymi poplatkami v CZ alebo v Nemecku su oslobodene od DPH, nam chodia fa od SHELL bez DPH a ja to nesamozdanujem ani neuvadzam v DPHcke robim to dobre lebo ma asi porazi prosim:confused::eek:
Betina2
05.09.10,15:12
Celá suma vrátane DPH ide do nákladu. Jedine, že by ste boli registrovaní pre daň v daných štátoch, tak by ste si ju mohli odpočítať a nárokovať jej vrátenie. (?)
Napr. ak kupujeme Rakúsku DZ na pumpe v Bratislave, DPH na doklade z ERP nie je uvedená. (a tuším ani na podkladovej časti nálepky nie je). Tu nemám čo o DPH účtovať. Ak ju kúpim v Rakúsku od Rakúskej firmy, tak na doklade s ERP je rozpísaný ZD a daň + celková čiastka. Ani tak ju nemôžem odpočítať, lebo nie som registrovaná pre daň v Rakúsku. Takže celá čiastka vrátane DPH do nákladu.
zuzanna
06.09.10,09:08
mam namysli ked platia myto v CZ kartami od shell pride mi faktura kde je uvedene dialničné poplatky v CZ bez DPH samozdanuje sa to alebo sa s tym nic nerobi neviete mi poradit prosim
Milan Benka
06.09.10,09:31
mam namysli ked platia myto v CZ kartami od shell pride mi faktura kde je uvedene dialničné poplatky v CZ bez DPH samozdanuje sa to alebo sa s tym nic nerobi neviete mi poradit prosim


Nie.
zuzanna
09.09.10,14:02
dakujem milan tak len zaučtujem diaľničné poplatky v CZ 518/321 a nič viac s tou fa nerobím áno
Badko
18.04.11,09:38
Mne došla faktúra z CZ za mýtne poplatky, vedeli by ste poradiť má sa samozdanovať alebo nie? Ja som fa samozdanila a dala do riadku DPH 9 - 10
a teraz tu študujem, že nemá sa vôbec uvádzať na tlačive DPH.
Tak ako je to vlastne? Samozdanenie alebo nie?
Badko
18.04.11,11:47
Nikto?