hlucia
28.08.10,21:19
Dobry vecer, vie mi niekto poradit, prijali ma na miesto ucitela na strednej skole, ked som sla podipsat zmluvu mala nasledovne podrobnosti

1. Na dobu neurcitu
2. termin nastupu 2.9. 2010
3. s troj mesacnou skusobnou dobou
4. Po uplynuti skusobnej doby s 2 mesacnou vypovednou lehotou

Tuto zmluvu som aj podpisala. Nasledovne si ma zavolala zastupkyna, ze treba zmluvu opravit, tuto zmluvu som zatial nepodpisala, ma nasledovne podrobnosti.

1. Na dobu urcitu
2. bez skusobnej doby
3. hned s vypovednou lehotou 2 mesiace
4. termin nastupu 1.9 2010

Zastupkyna sa odovolala, ze tato zmena je kvoli uradu prace, preto,lebo nechcu, aby som sa tam vratila spat, cize nemozem podat vypoved s tym, ze by ma naspat evidoval urad prace a to iste aj zo strany zamestnavatela.
Preto sa chcem spytat, ci ja ako zamestnanec nemam pravo na skusobnu dobu, teda ci zamestnavatel moze nadefinovat zmluvu tymto druhym sposobom. Dakujem
veronikasad
28.08.10,19:29
Skôr ako o skúšobnú dobu by si sa mala zaujímať o uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú. Uplynutím tejto doby končí pracovný pomer bez nároku na odstupné.

Určite neide o úrad práce, zamestnávatel sa istí v prípade, že by si chcela odísť (počas skúš.doby to stačí oznámiť zamestnávatelovi 3 dni vopred) dvomi mesiacmi, aby si včas našiel za teba náhradu.

Posunutím začiatku prac. pomeru o 1 deň si získala 1/12 ročného nároku na dovolenku (ak odpracuješ 60 dní).

Zmluva je v súlade so zákonníkom práce, záleží od teba, či ju podpíšeš.
hlucia
28.08.10,19:38
o tom, ze nemam pravo na odstupne viem, islo mi len o to ci je v poriadku ze nemam pravo na skusobnu dobu, nakolko je mozne ze by som toto zamestnanie zmenila do troch mesiacov
ivka70
28.08.10,19:44
Pracovna zmluva je zmluva medzi 2 stranami.
Skusobna doba moze byt od 0 do max. 3 mesiacov.
Mas pravo na nej trvat, ked ju chces a vobec nemusis zmenenu zmluvu podpisovat. Tvoja prva zmluva je platna a Urad prace do tohto urcite nekeca (mas pravo sa tam vratit aj po 1 mesiaci), to si podla mna v skole vymysleli ako fintu, aby si podpisala tu dobu urcitu ....