lluc
29.08.10,21:03
...učím v B variante ŠZŠ pre žiakov s mentálnym postihnutím...mám vyštudovanú pedagogiku mentálne postihnutých-psychopédiu...chcem sa opýtať, či som kompetentná vyučovať predmet rozvíjanie komunikačných schopností ,keďže mi bolo povedané, že to môže učiť len logopéd...pozerala som si aj vzdelávacie programy pre žiakov s mentálnym postihnutím (ISCED 1) vydané MŠ SR zo dňa 26.5. 2009 a tam zmienka o logopédovi v tomto predmete nie je...:confused: dakujem
pe.pe
29.08.10,20:46
Zdravím,

kvalifikačné predpoklady určuje vyhláška 437/2009. Jej časť 4. hovorí v odseku:

5. len na vyučovanie predmetu komunikačné zručnosti, individuálna logopedická starostlivosť, individuálne logopedické
cvičenia a individuálna logopedická intervencia v špeciálnych školách vzdelanie v študijnom odbore učiteľstvo pre
špeciálne školy pre žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou, učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu
osobitnú starostlivosť – premládež s chybami reči alebo v študijnom odbore logopédia alebo vykonanie štátnej záverečnej
skúšky z logopédie
lluc
30.08.10,11:20
...dakujem, to znamena, ze kvalifikovanost na predmet rozvijanie komunikacnych schopnosti, ktory je sucastou vzdelavacej oblasti Jazyk a komunikacia, mam..
pe.pe
30.08.10,13:33
no ja neviem, nejak som medzi vymenovanými odbormi psychopédiu nenašiel...? iba ak máš aj ŠZS z logopédie.