Stanislav 1975
30.08.10,08:10
ahojte, keďže moja doterajšia Fabia kombičko, bohužiaľ tragicky odišla na druhý svet(:mee::mee::mee: RIP), vymýšľam nejaké iné auto a najviac pozerám práve na Fabky, chcem sa opýtať na názor, v živote som nemal diesel a preto s tým nemám skúsenosti- je tam viac nevýhod alebo výhod oproti benzíňaku???:confused:
buchač
30.08.10,08:32
ahojte, keďže moja doterajšia Fabia kombičko, bohužiaľ tragicky odišla na druhý svet(:mee::mee::mee: RIP), vymýšľam nejaké iné auto a najviac pozerám práve na Fabky, chcem sa opýtať na názor, v živote som nemal diesel a preto s tým nemám skúsenosti- je tam viac nevýhod alebo výhod oproti benzíňaku???:confused:

Zabijú ma ...:D

Ešte dobre , že si do zátvorky dal ten názov ...že auto...;):D

Nevymýšľaj nič ...

Škoda Fabia a diesel je najhoršia kombinácia , aká len môže byť ...
Sa Ti čudujem , že nejdeš na odbornejšie fóra ...tu sa odbornejších referencií nedočkáš / bez urážky ....;) /...

Na týchto sú ""iní"" ľudia ....dalo by sa povedať , že maniaci ...:rolleyes::D
http://www.google.sk/search?hl=sk&safe=off&client=opera&hs=1N1&rls=sk&&sa=X&ei=DHp7TLqmGcOQswb46ZWyDQ&ved=0CBgQvwUoAQ&q=%C5%A1koda+f%C3%B3rum&spell=1
evuš
30.08.10,08:49
mimotemy som totál mimo témy, ale nedá mi zareagovať :
pre buchač : môj známy má octáviu combi diesel a je nadmieru spokojný !!!
pre Stanislav1975 : Stanko, s autom to je ako s mužmi či ženami : buď sa vydarí, alebo sa ............:D
ivka70
30.08.10,08:51
Otazka je, na co budes to auto pouzivat. Ak budes jazdit hlavne po meste a kratsie vzdialenosti, je lepsie benzin.
Ak budes jazdit dlhsie vzdialenosti a vela, tak sa oplati investovat do naftoveho motora.


mimotemy Tiez by som uvazovala o inom type auta, ale taku odpoved nehladas :)
ivka70
30.08.10,08:52
mimotemymôj známy má octáviu combi diesel a je nadmieru spokojný !!!


No ale Oktavia a Fabia su trosku neporovnatelne ... to je uplne ina trieda aut ... :)
buchač
30.08.10,08:57
mimotemy som totál mimo témy, ale nedá mi zareagovať :
pre buchač : môj známy má octáviu combi diesel a je nadmieru spokojný !!!
pre Stanislav1975 : Stanko, s autom to je ako s mužmi či ženami : buď sa vydarí, alebo sa ............:D
Úplne totál ...

No ale Oktavia a Fabia su trosku neporovnatelne ... to je uplne ina trieda aut ... :)
To ako keby sme porovnali oslíka s arabským žrebcom ...
evuš
30.08.10,09:01
No, až taký rozdiel snáď nie ?!!! :D:D:D
Škodovka bude vždy len Škodovka....aspoň podľa mňa
IMIP
30.08.10,09:14
az nato ze je jedno ci fabia ci octavia motor 1.9 tdi je vsade rovnaky aj vo voslagenoch v golfoch a passtoch je ten motor!!!
Laco-monter
30.08.10,18:00
Stanko, ak nie je u teba nejak vážny problém z financiami, tak jednoznačne doporučujem

FORD Focus C-max , 1,8 diesel zámerne nepíšem, či TDi alebo CRDi aby ma niekto nezdrbal.

Pohodlíčko, dobrá spotreba /5,6 / mimo mesto, všetok comfort.

Moj ujo tento voz ma a nevie si ho vynachváliť.
Ice dive
30.08.10,18:49
ahojte, keďže moja doterajšia Fabia kombičko, bohužiaľ tragicky odišla na druhý svet(:mee::mee::mee: RIP), vymýšľam nejaké iné auto a najviac pozerám práve na Fabky, chcem sa opýtať na názor, v živote som nemal diesel a preto s tým nemám skúsenosti- je tam viac nevýhod alebo výhod oproti benzíňaku???:confused:
Záleží na čo to auto chceš (dlhé verzus krátke trasy, preprava rodiny verzus 90 % ciest sám...) každopádne fábia diesel nie je zlé auto ale v tejto kombinácií je to horúci adept pre dlhoprstých... (Kolega má Fábiu I 1,4 TDI rv 2006 od septembra 2009 a už 3 neúspešné pokusi o krádež za sebou...:(:(:(:()

každopádne TDI motory od VW sú dobré a dlhodobo otestované... napr. 1,9 TDI 66kW bola dlhým hitom v octáviách a tento motor sa montoval už do Passatov v 1994... plusom je nízka spotreba a dlhá životnosť dieslových motorov...
nevýhodou je vyššia obstarávacia cena (pri nových autách/ pri jazdených sa to čiastočne vyrovnáva...) nevýhodou je, že údržba je pri diesloch o niečo drahšia a pokiaľ jazdíš krátke trasy a prevažne v meste tak sa ti skôr opotrebuje auto (dvere, tesnenia atď) ako samotný motor...
hnedoočka
30.08.10,18:55
...a čo verzia na plyn? na takú značku sa najlepšie montujú splynovače a PHM máš za lacný peniaz....;)

moje dlhoročné skúsenosti...ale teraz mám na dopravu fordíka....:)
arizona
30.08.10,19:05
Tiež nechápem, prečo niekto tak strašne odcudzuje Fabiu :mee:
Mám Fabiu 3 r, TDI diesel, som spokojná. Je to malé žihadlo, je spoľahlivá,nízka spotreba ,po všetkých kontrolách vychádza s perfektným techn. stavom ( a to jazdí na ňom ženská :D )
Jazdím po meste, aj dlhšie trasy do zahraničia a našťastie doteraz bez žiadnej poruchy, či komplikácie.
Mám zopár známych, ktorí tiež majú Fabiu , napr. aj v zahraničí a chvália si.

Jedinú výhradu mám, lebo mi je pri nákupoch občas malý kufor :mee:;)

Pri "technike" asi platí to : bud sa vydarí,alebo nie. Nezáleží na značke :)
Laco-monter
30.08.10,19:10
Tiež nechápem, prečo niekto tak strašne odcudzuje Fabiu :mee:
Mám Fabiu 3 r, TDI diesel, som spokojná. Je to malé žihadlo, je spoľahlivá,nízka spotreba ,po všetkých kontrolách vychádza s perfektným techn. stavom ( a to jazdí na ňom ženská :D )
Jazdím po meste, aj dlhšie trasy do zahraničia a našťastie doteraz bez žiadnej poruchy, či komplikácie.
Mám zopár známych, ktorí tiež majú Fabiu , napr. aj v zahraničí a chvália si.

Jedinú výhradu mám, lebo mi je pri nákupoch občas malý kufor :mee:;)

Pri "technike" asi platí to : bud sa vydarí,alebo nie. Nezáleží na značke :)

Asi preto odsudzujú fabiu, že medzitým sa vyrobili aj lepšie autá .
To je 1. dovod, druhy dovod je, že Fabie sa kradnú
tretí dovod je,že vo fabii, človek nemá comfort cestovania ,lebo hlavne krátka Fabia skáče po ceste ako koza.
Samozrejme sú ľudia čo ešte aj teraz jazdia v Š-100 ale im to nevyhovoríš,tak ako tebe tvoju Fabiju.
lenkak
30.08.10,19:19
Laco-monter
30.08.10,19:34
Hovorte si čo chcete , no mne sa páčia dodavky GMC .

Alebo pikapy , v jednom jazdil aj Čak Noris.
Stanislav 1975
30.08.10,19:35
Asi si ešte našetrím zopár rokov a kúpim si BMW X6 :D:D:D
Stanislav 1975
30.08.10,19:36
Hovorte si čo chcete , no mne sa páčia dodavky GMC .

Alebo pikapy , v jednom jazdil aj Čak Noris.

Však čo je to pre teba laco spotreba 20 litrov...:confused::D
lenkak
30.08.10,19:38
Asi si ešte našetrím zopár rokov a kúpim si BMW X6 :D:D:D

potom budeš šetriť celý život na palivo. :D
Laco-monter
30.08.10,19:39
Však čo je to pre teba laco spotreba 20 litrov...:confused::D

Ja nehovorím,že ho zhaňam ale páčia sa mi auta tohto štýlu.
Laco-monter
30.08.10,19:41
teda riešenie je ? ČO ??

Veľké auto, so silným motorom prerobené na LPG !

-O ))) -D -K a podobné odkazy
arizona
31.08.10,04:49
Asi preto odsudzujú fabiu, že medzitým sa vyrobili aj lepšie autá .
To je 1. dovod, druhy dovod je, že Fabie sa kradnú
tretí dovod je,že vo fabii, človek nemá comfort cestovania ,lebo hlavne krátka Fabia skáče po ceste ako koza.
Samozrejme sú ľudia čo ešte aj teraz jazdia v Š-100 ale im to nevyhovoríš,tak ako tebe tvoju Fabiju.

Laco, trochu si nepochopil môj príspevok.
Nikdy som netvrdila , že Fabia je nejaký zázrak storočia, ani že je to super luxusné vozidlo.:---
Iba som sa držala témy a Stanovi som napísala moju skúsenosť,lebo sa práve na Fabie pýtal.

Zažila som už:
-ukradnuté auto (viac sa nenašlo) a nebola to Fabia
- ukradnuté rádio (silou vyšklbnuté z palubovky, kde nové rádio bola tá najmenšia položka z následnej opravy)
- ukradnuté stierače, znaky a pod.
- poškriabaná kapota na novom aute
- nekľudný spánok, ked mi drahšie auto parkovalo na sídliskovom parkovisku
a pod.

Práve preto som sa rozhodla pre obyčajné, nenápadné,ľudové vozítko,ktoré má lacné náhr. diely,má nízku spotrebu, je spoľahlivé .

Som toho názoru, že veci ,ktoré mám majú slúžiť mne, nie ja im...;)
hnedoočka
31.08.10,04:56
Laco -monter, on sa nepýtal na Ferrari, ale Fábiu, takže predpokladám, že to potrebuje hlavne na jazdu po meste /mimochodom, už dávno platí 50 -ka a po nedávnej skúsenosti ju možno bude i dodržiavať/, možno občas na dlhšiu trasu na východ...a to fábia zvládne .....dokonca i s plynom.Ak s tým nemáš skúsenosti, tak sa zdrž komentára prosím....
Laco-monter
31.08.10,17:20
..skľudni hormon !
Laco-monter
31.08.10,17:22
práveže ja mám veľa skusenosti z autami na plyn,

a čuduj sa svete, všetky iba POZITÍVNÉ.
buchač
31.08.10,17:30
práveže ja mám veľa skusenosti z autami na plyn,

a čuduj sa svete, všetky iba POZITÍVNÉ.
mimotemy

Hm , ale slovenčina nie je asi veľké pozitívum ...

Citujem a opravujem ...:


práve , že ja mám veľa skúsenosti z autami na plyn,

a čuduj sa svete, všetky iba POZITÍVNÉ.
Laco-monter
31.08.10,17:33
mimotemy

Hm , ale slovenčina nie je asi veľké pozitívum ...

Citujem a opravujem ...:

Ja še čudujem na Tebe buchaču.

Vychodňar,idze opravovac druhoho slovenčinu.

Ta še nehaňbiš ???
buchač
31.08.10,17:56
Ja še čudujem na Tebe buchaču.

Vychodňar,idze opravovac druhoho slovenčinu.

Ta še nehaňbiš ???
mimotemy

A znaš , že še nehanbim ... ???
Bo ja ne vychodňar ...

Lebo ja som košičan ...prosím pekne ...
Laco-monter
31.08.10,18:00
Tema je o vozidlách s benzínovým versus naftovým motorom.
Porovnanie výhod a navratnosti po určitom, čase prevádzky,
že sa tu zamiešala kritika mojej osoby, tak to je vysledok nesprávneho uvažovania dotyčných a zlyhania ich sebaovládania.
day
31.08.10,18:13
ja by som kupil 1.2TSi,
ze skodovka nie je auto to si mysleli aj vo vw, lenze v kazdom segmente im skodovka, koncernova znacka, bere zakaznikov :), do kedy sa to panom z wolfsburgu bude pacit?
Ice dive
01.09.10,07:06
ja by som kupil 1.2TSi,
ze skodovka nie je auto to si mysleli aj vo vw, lenze v kazdom segmente im skodovka, koncernova znacka, bere zakaznikov :), do kedy sa to panom z wolfsburgu bude pacit?
stačí sa prejsť po Viedni... a väčšina nových aut je Octávií a Fábií... veľa rakúšanov pochopilo, že: SKODA IST EIN VW FUER DEN OST BLOCK:D:D:D:D:D:D... zaujímavá bola aj teória, že VW prestane robiť polo aby nekonkurovalo Fabii a na oplatku Škoda prestane robiť SUPERBčka aby nekonkurovali passatom... (to bolo niekedy v 2000 - 2003..) kvalitou spracovania je škodovka už hodne popredu, a už dávno neplatí, že škodovka je auto na domáce dorobenie:D
Laco-monter
01.09.10,17:10
stačí sa prejsť po Viedni... a väčšina nových aut je Octávií a Fábií... veľa rakúšanov pochopilo, že: SKODA IST EIN VW FUER DEN OST BLOCK:D:D:D:D:D:D... zaujímavá bola aj teória, že VW prestane robiť polo aby nekonkurovalo Fabii a na oplatku Škoda prestane robiť SUPERBčka aby nekonkurovali passatom... (to bolo niekedy v 2000 - 2003..) kvalitou spracovania je škodovka už hodne popredu, a už dávno neplatí, že škodovka je auto na domáce dorobenie:D

Škodovke konkuruje RENAULT a DACIA .

:eek: :eek: :eek:
Ice dive
01.09.10,17:30
Škodovke konkuruje RENAULT a DACIA .

:eek: :eek: :eek:
No toto je výrok hodný zápisu:D:D:D

záleží v akom segmente... ak si typickým klientom, ktorý uprednostňuje malé auto do mesta a chce to na súkromné účely a máš hlboko do vrecka, tak uvažuješ možno medzi Cliom, Megánom, Sanderom, Loganom a Fábiou... ak si klientom, ktorý nemá až tak hlboko do vrecka a chceš o triedu vyššie auto prípadne sa ukázať pred svojimi obchodmými partnermi a povedzme silnejší motor začneš uvažovať o Passate a keď máš hlboko do vrecka tak o Octávií Lagúne.....
Laco-monter
01.09.10,17:38
No toto je výrok hodný zápisu:D:D:D

záleží v akom segmente... ak si typickým klientom, ktorý uprednostňuje malé auto do mesta a chce to na súkromné účely a máš hlboko do vrecka, tak uvažuješ možno medzi Cliom, Megánom, Sanderom, Loganom a Fábiou... ak si klientom, ktorý nemá až tak hlboko do vrecka a chceš o triedu vyššie auto prípadne sa ukázať pred svojimi obchodmými partnermi a povedzme silnejší motor začneš uvažovať o Passate a keď máš hlboko do vrecka tak o Octávií Lagúne.....

Samozrejme, väčšina pracujúcich ma napchané vrecka peniazmi do prasknutia ...:D:D:D
day
01.09.10,17:57
problem nastal tento rok, auto bild, uznavany nemecky moto casopis, ohodnotil superb lepsie ako passat, co sa nemalo stat :)
skodovku urobila aj zasluhou vw velky skok dopredu, v plnej vybave superb moze konkurovat ovela zvucnejsim znackam
day
04.09.10,12:02
problem nastal tento rok, auto bild, uznavany nemecky moto casopis, ohodnotil superb lepsie ako passat, co sa nemalo stat :)
skodovku urobila aj zasluhou vw velky skok dopredu, v plnej vybave superb moze konkurovat ovela zvucnejsim znackam

ekonomika.sme.sk/c/5533789/volkswagen-chce-pristrihnut-skode-kridla-je-prilis-uspesna.html

nemuseli sme dlho cakat
MatoB
04.09.10,20:16
mimotemy som totál mimo témy, ale nedá mi zareagovať :
pre buchač : môj známy má octáviu combi diesel a je nadmieru spokojný !!!
pre Stanislav1975 : Stanko, s autom to je ako s mužmi či ženami : buď sa vydarí, alebo sa ............:D

Octavia a fabia su 2 a velice rozlisne auta - aj ked vysli z jednej tovarne. Ten co by kupil fabiu diesel by urobil asi najvacsi omyl svojho zivota ten kto by zasa kupil Octaviu benzin by urobil najtotalnejsi omyl svojho zivota a porovnavat octaviu Diesel s Fabiou benzin to je ako porovnavat danovy urad a divadlo.
Octavia diesel patri medzi TOP auta zatial co Fabia benzin medzi neTOP :D
MatoB
04.09.10,20:29
No toto je výrok hodný zápisu:D:D:D

záleží v akom segmente... ak si typickým klientom, ktorý uprednostňuje malé auto do mesta a chce to na súkromné účely a máš hlboko do vrecka, tak uvažuješ možno medzi Cliom, Megánom, Sanderom, Loganom a Fábiou... ak si klientom, ktorý nemá až tak hlboko do vrecka a chceš o triedu vyššie auto prípadne sa ukázať pred svojimi obchodmými partnermi a povedzme silnejší motor začneš uvažovať o Passate a keď máš hlboko do vrecka tak o Octávií Lagúne.....

Myslim, ze skor pri Passate musis siahnut poriadne hlboko nie pri Octavii a Lagune. Inak Passat okrem toho ze ho planujem kupit, samozrejme funglasa je auto ktore sa mi najviac s takych normalnych paci. Normalny chap ako vozidlo neprehnane cenou, dizajnom, vykonom....
pizzanoel
05.09.10,11:41
No ja mam Alfa romeo 156 sportwagon 1,9 JTD a musim povedat ze nikdy v zivote nechcem ine auto ako je Alfa Romeo! Je vynikajuce, rychle, spolahlive dizajn ani nehovorim, skratka rozkošne...:) Ked zostarne, kupim si znova alficku!!!
Laco-monter
05.09.10,11:56
No ja mam Alfa romeo 156 sportwagon 1,9 JTD a musim povedat ze nikdy v zivote nechcem ine auto ako je Alfa Romeo! Je vynikajuce, rychle, spolahlive dizajn ani nehovorim, skratka rozkošne...:) Ked zostarne, kupim si znova alficku!!!


Už si raz v jednej téme vychvaľovala Alfu a "cuore sportivo" a vieš ako to dopadlo .:rolleyes:

A zase len Alfa-Alfa ....:o
pizzanoel
05.09.10,12:11
Už si raz v jednej téme vychvaľovala Alfu a "cuore sportivo" a vieš ako to dopadlo .:rolleyes:

A zase len Alfa-Alfa ....:o

Ako ,, to dopadlo?"
Laco-monter
07.09.10,05:48
Myslim, ze skor pri Passate musis siahnut poriadne hlboko nie pri Octavii a Lagune. Inak Passat okrem toho ze ho planujem kupit, samozrejme funglasa je auto ktore sa mi najviac s takych normalnych paci. Normalny chap ako vozidlo neprehnane cenou, dizajnom, vykonom....

Nový Passat nie je prehnaný cenou ????

:eek: :eek: :eek:
Laco-monter
07.09.10,05:49
Ako ,, to dopadlo?"

Tak si to prečítaj znovu v téme Alfa Romeo,

jednoducho Ťa zrušili.:o
day
16.10.10,19:26
ekonomika.sme.sk/c/5533789/volkswagen-chce-pristrihnut-skode-kridla-je-prilis-uspesna.html

nemuseli sme dlho cakat

a uz sme "doma"

http://adam.cas.sk/clanky/8307/volkswagen-zakazal-davat-do-skodoviek-extra-vybavu.html
Holder Miro
17.10.10,09:19
Nový Passat nie je prehnaný cenou ????

:eek: :eek: :eek:

Naozaj nie je nový Passat prehnaný cenou ??????
Indeed
03.06.12,04:26
Naozaj nie je nový Passat prehnaný cenou ??????

tak trochu áno, by som povedal....
waitinka7
04.12.12,06:43
Dobrý deň,
neviem, či sa moja otázka hodí do tejto témy, ale skúsim to.
Keďže som žena, autám moc nerozumiem. Mám škodu Fabiu 1,4, 55 KW, 16 V, benzínovú, r. 2002. Jazdím iba po meste a moja spotreba je 12 l/100 km. Je to normálne?
V technickom sú uplne iné údaje o spotrebe, a keby som mala do 9 l, tak by som to ešte brala OK, ale toto sa mi zdá naozaj príliš. Môžte tu hodiť Vaše skúsenosti s týmto autom a jeho spotrebou? Veľmi pekne ďakujem.
bubkoch
04.12.12,06:51
Dobrý deň,
neviem, či sa moja otázka hodí do tejto témy, ale skúsim to.
Keďže som žena, autám moc nerozumiem. Mám škodu Fabiu 1,4, 55 KW, 16 V, benzínovú, r. 2002. Jazdím iba po meste a moja spotreba je 12 l/100 km. Je to normálne?
V technickom sú uplne iné údaje o spotrebe, a keby som mala do 9 l, tak by som to ešte brala OK, ale toto sa mi zdá naozaj príliš. Môžte tu hodiť Vaše skúsenosti s týmto autom a jeho spotrebou? Veľmi pekne ďakujem.

ked jazdis len po meste a vacsinou len kratke trasy so studenym motorom, gratuluj si ze tá spotreba nie je vyssia ...
je uplne normalna
Indeed
04.12.12,07:02
Jedno-jednoznačne treba namontovať splyňovač , na tento motor je to idealna voĺba
metla25555
15.02.13,10:15
LPG---neni o com. ficim na nom uz 6 rokov..tuto najdes vela info o lpg http://www.autolpg.sk/myty-a-pravda/ aj ked to nie je moynost diesel verzus benzin