Zvalik
30.08.10,08:20
:confused:Ahoj poraďáci! Poprosím Vás o radu: Moja svokra, ročník 1954, bola od svojich 15 rokov zamestnaná ale nemá za obdobie od roku 1969 až 1972 žiadne doklady ani zmluvy, jednoducho nič - stratilo sa, zapatrošilo. Chcem Vás poprosiť kde mám napísať alebo zavolať aby sme tie doklady nejako získali?:confused: Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc!
veronikasad
30.08.10,06:23
:confused:Ahoj poraďáci! Poprosím Vás o radu: Moja svokra, ročník 1954, bola od svojich 15 rokov zamestnaná ale nemá za obdobie od roku 1969 až 1972 žiadne doklady ani zmluvy, jednoducho nič - stratilo sa, zapatrošilo. Chcem Vás poprosiť kde mám napísať alebo zavolať aby sme tie doklady nejako získali?:confused: Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc!
o akú firmu ide ? Skúste štátny archív v pôsobnosti sídla firmy. Tam by mali byť uložené mzdové listy firmy.
durisovad
30.08.10,06:24
Mam dojem, ze pre narok na dochodok sa zapocitava doba od dovrsenia 18. roku veku.
Zvalik
30.08.10,06:24
nevie na isto, ale podla všetkého pracovala najskôr v tesle a potom v jednote
Zvalik
30.08.10,06:28
Mam dojem, ze pre narok na dochodok sa zapocitava doba od dovrsenia 18. roku veku.
takže tie 3 roky sú vlastne, aj keď odpracované, na nič :eek:?
veronikasad
30.08.10,06:28
nevie na isto, ale podla všetkého pracovala najskôr v tesle a potom v jednote
V Jednote by nemal byť problém s dokladmi. Vo výpise zo SP jej tieto obdobia chýbajú ? Ak sú tam uvedené, nepotrebuje žiadny zápočet.
Zvalik
30.08.10,06:29
V Jednote by nemal byť problém s dokladmi. Vo výpise zo SP jej tieto obdobia chýbajú ? Ak sú tam uvedené, nepotrebuje žiadny zápočet.
áno v SP jej chýbajú...
veronikasad
30.08.10,06:33
áno v SP jej chýbajú...
v tom prípade potrebuje aspoň potvrdenie o dobe zamestnania (priemerný osobný mzdový bod sa počíta až od roku 1983). Informuj sa v SP, kedysi - ak nebolo inak možné dostať sa k zápočtu - stačilo čestné prehlásenie + podpisy dvoch svedkov.

Štátny archív ste skúšali ?
Zvalik
30.08.10,06:38
o akú firmu ide ? Skúste štátny archív v pôsobnosti sídla firmy. Tam by mali byť uložené mzdové listy firmy.
v štátnom archíve by mali byť uložené všetky papiere aj ohľadne zamestnaní?
svokra vtedy bývala v Námestove, čiže sa musím obráťiť na nejaký archív v blízkosti tohto mesta?:mee:
veronikasad
30.08.10,06:52
v štátnom archíve by mali byť uložené všetky papiere aj ohľadne zamestnaní?
svokra vtedy bývala v Námestove, čiže sa musím obráťiť na nejaký archív v blízkosti tohto mesta?:mee:
ano. Najlepšie je dohodnúť si termín a zájsť tam osobne.
Zvalik
30.08.10,06:58
ďakujem ti veronikasad za pomoc...! už obvolávam archívy ....
Tweety
30.08.10,07:00
Niekedy, asi tak pred piatimi rokmi, posielala SP taký pekný list, kde bol zápočet rokov. Toto nemá? Dalo by sa postupovať podľa neho.
veronikasad
30.08.10,07:04
Niekedy, asi tak pred piatimi rokmi, posielala SP taký pekný list, kde bol zápočet rokov. Toto nemá? Dalo by sa postupovať podľa neho.
Pýtala som sa ho už na to, zrejme si firmy nesplnili oznamovaciu povinnosť a neposlali evidenčné listy. (alebo sa v SP stratili).

Moja skúsenosť spred niekolkých dní. Jedna klientka chce požiadať o predčasný SD. Vo výpise z roku 2005 jej chýbalo veľa období. Zisťovala som priamo na pobočke. Všetky ev. listy boli odoslané - kopie mali zoskenované v PC.
Požiadala o nový výpis, poslali jej ho bezplatne a sú v ňom už uvedené všetky obdobia ...

Napadlo ma, že klientka je tiež ročník 1954 a chýbali jej všetky obdobia, vrátane štúdia - tuším do roku 1982.