adkyy
30.08.10,09:42
Pred časom som mala preinštalovaný windows (vista home premium). Mám 2 pevné disky,pri inštalácii visty,sa mi vymazala pamäť len z disku C,na D-čku som mala poukladané foto,filmy a dokumenty-to mi ostalo. Po nainštalovaní mi z D-čka ide otvoriť a spustiť všetko,len foto nie. Ukáže mi,že tam tie fotky sú, zaberajú aj pamäť tak ako majú,len keď chcem otvoriť priečinok s foto-sekne mi celý notebook a pomôže mu už len reštart. Skúšala som si tie fotky presunúť do disku C,ale tiež sekne notebook. Mohlo sa pri inštalácii niečo stať? Dá sa s tým niečo ešte robiť? Mám 8 Gb fotiek,nerada by som ich stratila :confused:
Vlado40
30.08.10,07:56
Máš zrejme jeden disk ak máš notebook ,ktorý je rozdelený na dve časti C a D.Mal som ten problém ,keď som preinštaloval WIN7 na XP ,na ktorý sa pristupovalo cez heslo.Vtedy sú tie súbory zabezpečené.Musíš iba priradiť vlastníctvo ,oprávnenia na otvorenie administrátorovi.Pravé tlačidlo na súbor -vlastnosti-zabezpečenie-spresniť-vlastník-upraviť a tam priradiť administrátorovi.
TomasHC
30.08.10,07:57
Netusim co by to mohlo byt, ale skus dat disk D: skontrolovat pomocou programu chkdsk. Klikni pravym tlacitkom na disk D: , Vlastnosti, Nastroje, Skontrolovat chyby - vid obrazky http://www.vista4beginners.com/Check-Disk
adkyy
30.08.10,09:56
ja som preinstalovala z vista home na vista home.Ano,mam jeden disk rozdeleny na C a D (blbo som sa vyjadrila). Skusala som dat opravnenie administratorovy (celu zlozku foto),ale nepohlo to s tym. Najzvlastnejsie je,ze ked otvorim zlozku foto,mam v nej asi 15 pricinkov,ale prve 3 mi idu otvorit v pohode,ale ked chcem otvorit ine tak uz nejdu a sekne notebook :( Skusala som kliknut pravym tlac. na jednu zo zloziek ktora mi nejde otvorit aby som jej pridala opravnenie,ale tiez seklo notebook.

TomasHC-este idem vyskusat ten program
salvosko
30.08.10,10:01
To opravnenie treba dat aj na vsetky subory pod tym na ktory si klikla. Cely podstrom treba zmenit a najlepsie zmenit vlastnika na toho ktorym sa hlasis do windows.
A ked mas 8GB fotiek akiste ich mas este niekde odzalohovane tak si ich odtial obnov v najhorsom.
adkyy
30.08.10,10:11
Skusala som na vsetky subory,ale nejde to-sekne notebook hned ako kliknem na subor pravym tlac.. Mam tie fotky aj na picaso webe,ale to uz nie je ono.Kazda moja fotka mala okolo 1,5 MB a na picaso webe sa velkost zmenila na 150 Kb...ani kvalita uz nie je taka aka bola,to by mi ani tak nevadilo,ale na disku D som mala aj asi 100 videi (zaznamenavali vyvoj mojej dcerky) Tie mam tiez na picaso webe,ale odtial ich nejde stiahnut.Keby som vedela,ze sa take niecomoze stat ( asi 5x som mala preins. windows a nikdy sa mi to nestalo) tak sa tak na ten disk nespolieham a vsetko si ponapalujem :(

TomasHC-dala som kontrolovat disk s chkdsk programom,ale asi po minute mi seklo notebook (predpokladam,ze sa ten program dostal akurat k tej zlozke s foto)
TomasHC
30.08.10,11:49
Skusala som na vsetky subory,ale nejde to-sekne notebook hned ako kliknem na subor pravym tlac.. Mam tie fotky aj na picaso webe,ale to uz nie je ono.Kazda moja fotka mala okolo 1,5 MB a na picaso webe sa velkost zmenila na 150 Kb...ani kvalita uz nie je taka aka bola,to by mi ani tak nevadilo,ale na disku D som mala aj asi 100 videi (zaznamenavali vyvoj mojej dcerky) Tie mam tiez na picaso webe,ale odtial ich nejde stiahnut.Keby som vedela,ze sa take niecomoze stat ( asi 5x som mala preins. windows a nikdy sa mi to nestalo) tak sa tak na ten disk nespolieham a vsetko si ponapalujem :(

TomasHC-dala som kontrolovat disk s chkdsk programom,ale asi po minute mi seklo notebook (predpokladam,ze sa ten program dostal akurat k tej zlozke s foto)

No ak sa sekne aj CheckDisk, tak potom je zrejme pokazeny disk. Jeden podobny pocitac som asi pred tyzdnom robil - tam ale prezil disk D: a C: s Windowsom sa nedal ani sformatovat.

Skus radsej kontaktovat nejaky servis alebo sikovneho znameho, tu asi cez net vela nezmozeme :(
salvosko
30.08.10,13:28
Skusit chkdsk z nejake LiveCD a nie priamo z Windows. Alebo ten disk dat do ineho kompu, najlepsie Windows XP alebo nejakz Linux a prekopirovat. Vcera som riesil jeden, pod Windows nic nebolo vidno, ani disk nespoznmalo alebo podarilo sa mi cez LiveCD skopirovat celu partition na druhy disk.
Podla treba v prvom rade zachranit data.
adkyy
30.08.10,13:35
A mam to :D Inac dakujem za rady,ale vyriesil to obycajny Total Commander-v nom som si to nasla a pretiahla na disk C.. 1 krat to seklo a musela som restartnut,ale ide to-sem tam sekne,ale IDE :D
salvosko
30.08.10,14:21
Skus TerraCopy mozno este lepsie pojde ako s TC.
adkyy
30.08.10,15:04
skusam,ale neviem ako s nim,stale mi hore nad bielym riadkom pise No files a neviem ako tam nieco pridam
salvosko
31.08.10,06:01
Zdrojove subory tam musis "pretiahnut" a potom das Copy To a otvori ti okno kam to chces nakopirovat. Je to optimalizovane na na malo klikov aby to bolo fakt rychle.