tinkas
30.08.10,10:25
prosím vás viete mi niekto "polopate" objasniť pojem náhradné voľno....

ak je zamestnance odmenovaný mesačnou mzdou 369 eur + sviatok je súčasťou mesacnej mzdy...a v mesiaci júl odpracoval 12 dni a 10 dní mal náhradné volno....
tz, že na výplatnej páske to bude:

HM ..... 12 dní odpracoval......369 eur
NV....... 10 dni..................... 0,00eur?

Chápem to správne?
veronikasad
30.08.10,08:38
§ 121
Mzda za prácu nadčas
Na začiatok

(1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 35 % jeho priemerného zárobku. Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí zamestnancovi za hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; v tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce nadčas, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa prvej vety.

Nebude to na páske tak ako si uviedla, to by si velmi skreslila priemerný zárobok v nasl. štvrťroku. V počte hodín bude celý fond prac.času.
tinkas
30.08.10,09:02
veronika ale ked mne to tak program robí...pracujem v olympe...nie je to teda ok?
veronikasad
30.08.10,09:05
veronika ale ked mne to tak program robí...pracujem v olympe...nie je to teda ok?
zavolaj si do KROSU na hotline, nie je to správne. Pred časom som to riešila, postupovala som podla ich rady - už si nepamätám pod akým kodom som zadávala náhr. volno.
tinkas
30.08.10,10:18
ak teda zamestnanec pracoval nadčas...pretože robí šoféra, mzdu za nadčas mu nedám ale mu zato dam náhradné voľno? Je to tak správne?
veronikasad
30.08.10,10:30
ak teda zamestnanec pracoval nadčas...pretože robí šoféra, mzdu za nadčas mu nedám ale mu zato dam náhradné voľno? Je to tak správne?
volala som teraz do KROSU (vybavila som to za teba) - ich odpoveď :
V mesiaci, v ktorom bude pracovať nadčas mu ho preplatíš bez nadčasového príplatku.

V mesiaci, v ktorom bude nadčasové hodiny čerpať, nedostane za toto obdobie žiadnu mzdu.

Dáš si generáciu mzdy, cez oprav pridáš zložku A10 na dni, keď má nahr. volno a poníži sa ti základná mzda (mzda bude len za skutočne odpracované hodiny, nie v plnej výške, ako si uviedla v prvom príspevku).
tinkas
31.08.10,04:32
veronika ďakujem....ale neviem či to dobre chápem....napr. ak v mesiaci jún odpracoval vsetky dni a zároven aj nadčasy tak uvediem len zložku 10 mesačná mzda a 22 odpracovaný dní....a v júli ked si zoberie náhradné volno za nadčasy...tak dám
zložku 10 ......10 dni odpracoval
zloažku A10 ....12 dní náhradného voľna...???

ide o to, ze šofér pracuje dá sa povedať stále nadčas a niekedy ked nie je na cestách takmu dávame zato náhradné volno...
veronikasad
31.08.10,05:02
veronika ďakujem....ale neviem či to dobre chápem....napr. ak v mesiaci jún odpracoval vsetky dni a zároven aj nadčasy tak uvediem len zložku 10 mesačná mzda a 22 odpracovaný dní....a v júli ked si zoberie náhradné volno za nadčasy...tak dám
zložku 10 ......10 dni odpracoval
zloažku A10 ....12 dní náhradného voľna...???

ide o to, ze šofér pracuje dá sa povedať stále nadčas a niekedy ked nie je na cestách takmu dávame zato náhradné volno...
Nezadávaj mzdu cez zložku mzdy, daj si generáciu výplaty. Zložku mzdy musíš mať nastavenú v personalistike.
Potom cez oprav vojdeš do vygenerovanej výplaty a v júni pridáš zložku mzdy (číslo teraz neviem) mzda za nadčas. V konkrétnom dni pravým tlačítkom myši opravíš počet hodín, ktoré pracoval ako nadčas. Mzdu bude mať preplatenú.

V júli postupuješ ako som ti napísala včera.

PS : Spätne opravovať jún (ak si to nerobila tak ako som písala) by sa mi asi nechcelo, tak by som mu pre tentokrát dala odpracované dni v júli aj za dni keď čerpal náhradné volno a do dochádzky priložila rozpis (Musela by si za jún robiť opravné výkazy a doplácať odvody).

V budúcnosti to rob správne.