misomiso
30.08.10,12:35
http://bratislava.sme.sk/c/5526340/po-strelbe-v-devinskej-novej-vsi-zostalo-sedem-mrtvych.html

Na taketo spravy sme boli zvyknuti doteraz prevazne iba z USA.

Tymto pozdravujem pana Sulika aj z jeho zamyslanou populistickou dekriminalizaciou drog.
Tweety
30.08.10,10:37
http://bratislava.sme.sk/c/5526340/po-strelbe-v-devinskej-novej-vsi-zostalo-sedem-mrtvych.html

Na taketo spravy sme boli zvyknuti doteraz prevazne iba z USA.

Tymto pozdravujem pana Sulika aj z jeho zamyslanou populistickou dekriminalizaciou drog.
Mišo
http://www.porada.sk/t146325-masaker-v-devinskej-novej-vsi.html
mlisa
30.08.10,10:37
dekriminalizacia s tym evidentne nesuvisi, kedze sa to stalo ked ju este nikto neschvalil.
Chori ludia tu vzdy boli, su a budu, bez ohladu na politicke zriadenie.
Uprimnu sustrast pozostalym...
misomiso
30.08.10,10:42
dekriminalizacia s tym evidentne nesuvisi, kedze sa to stalo ked ju este nikto neschvalil.
Chori ludia tu vzdy boli, su a budu, bez ohladu na politicke zriadenie.
Uprimnu sustrast pozostalym...

Neboli vzdy. Taketo pripady sa nestavaju rovnako casto vo vsetkych krajinach sveta. Su krajiny, kde vedia udrzat vacsi poriadok, resp. kde su veci nastavene tak, ze tam nie je az tolko "chorych".
mlisa
30.08.10,10:46
Neboli vzdy. Taketo pripady sa nestavaju rovnako casto vo vsetkych krajinach sveta. Su krajiny, kde vedia udrzat vacsi poriadok, resp. kde su veci nastavene tak, ze tam nie je az tolko "chorych".
To ja len k tomu Sulikovi...
Za kazdu cenu hladat v kazdej tragedii politiku mi pripada trochu nemiestne. Nic v zlom.
misomiso
30.08.10,10:50
To ja len k tomu Sulikovi...
Za kazdu cenu hladat v kazdej tragedii politiku mi pripada trochu nemiestne. Nic v zlom.

Bohuzial politika je o tom, ako chcem mat zorganizovanu spolocnost, v ktorej zijeme. Ci ocenime, ze budeme mat volny pristup k drogam, alebo ocenime skor vacsiu bezpecnost.

Mne pripada naopak nemiestne, ak sa politici, ktori maju citit zodpovednot za celu spolocnost pohravaju s takymito myslienkami - sorry.
Tweety
30.08.10,10:52
Bohuzial politika je o tom, ako chcem mat zorganizovanu spolocnost, v ktorej zijeme. Ci ocenime, ze budeme mat volny pristup k drogam, alebo ocenime skor vacsiu bezpecnost.

Mne pripada naopak nemiestne, ak sa politici, ktori maju citit zodpovednot za celu spolocnost pohravaju s takymito myslienkami - sorry.
A myslíš si , že príčinou boli v tomto prípade drogy? Asi nie, 50-níci už ich asi neberú.
babi2
30.08.10,10:55
A myslíš si , že príčinou boli v tomto prípade drogy? Asi nie, 50-níci už ich asi neberú.
Hovoria, že páchateľom je zrejme 15 ročný chalan, drogovo závislý
220870
30.08.10,11:07
Nedávno sa niečo podobné stalo vo Fínsku,bláznivý strelec,a to je Fínsko vzorom.Feťáci tu boli aj za komančov a budú ešte dlho,pokiaľ budú taký hajzli ako rabín z močkárom ktorý tu celý čas organizujú a kryjú obchod z drogami.Nevidí to len ten čo nechce vidieť.Za drogami vždy stáli najyššie postavený hodnostári.
K tým sulíkovym drogám.Nikdy som neokúsil inú drogu ako alkohol a nikotín.Bolo to vždy lákadlo na mladých bohužial dnes je tým lákadlom marihuana.Všetci sú cool keď hulia marihuanu.Čo s tým urobiť zatiaľ nikto nevymyslel ale zatvárať malých konzumentov je niečo iné ako zatvárať dealerov ,výrobcov .Dnes sa každý policajt odbaví na blbom puberťákovi s cigaretou v papuli ale za rohom si podáva ruky s dílermi.Likvidovať dealerske skupiny,aby cena stúpla na takú výšku že si bude môcť dovoliť čo najmenšie množstvo puberťákov.Krava sa nechytá za chvost , ale za rohy.A o tom to je.
misomiso
30.08.10,11:42
Nedávno sa niečo podobné stalo vo Fínsku,bláznivý strelec,a to je Fínsko vzorom.Feťáci tu boli aj za komančov a budú ešte dlho,pokiaľ budú taký hajzli ako rabín z močkárom ktorý tu celý čas organizujú a kryjú obchod z drogami.Nevidí to len ten čo nechce vidieť.Za drogami vždy stáli najyššie postavený hodnostári.
K tým sulíkovym drogám.Nikdy som neokúsil inú drogu ako alkohol a nikotín.Bolo to vždy lákadlo na mladých bohužial dnes je tým lákadlom marihuana.Všetci sú cool keď hulia marihuanu.Čo s tým urobiť zatiaľ nikto nevymyslel ale zatvárať malých konzumentov je niečo iné ako zatvárať dealerov ,výrobcov .Dnes sa každý policajt odbaví na blbom puberťákovi s cigaretou v papuli ale za rohom si podáva ruky s dílermi.Likvidovať dealerske skupiny,aby cena stúpla na takú výšku že si bude môcť dovoliť čo najmenšie množstvo puberťákov.Krava sa nechytá za chvost , ale za rohy.A o tom to je.

No tak potom legalizujme aj volne drzanie zbrane a postihujme iba predaj. Respektive dovolme ludom slopat za volantom a postihujme iba krcmarov, co soferom nalievaju. Co to je za logiku?
Tweety
30.08.10,11:52
Hovoria, že páchateľom je zrejme 15 ročný chalan, drogovo závislý
No, nebol to 15 ročný chalan, ale asi 50 -nik, ako som už písala vyššie. Vystrieľal jednu rodinu, zranil aj policajta, ešte raz musím napísať, že je to hrôza. Motív jeho hrôzy sa už možno ani nedozvieme, kedže sám urobil nad sebou ortieľ.
Zita5
30.08.10,11:53
http://dnes.atlas.sk/slovensko/cierna-kronika/694215/v-devinskej-novej-vsi-sa-strielalo-osem-zranenych

Prejavy sústrasti:
Prezident SR Ivan Gašparovič vyjadril hlbokú sústrasť pozostalým obetí. Hlava štátu dúfa, že počet zranených už nebude ďalej rásť. Najvyšší ústavný činiteľ bol incidentom tak ako ostatní šokovaný, uviedol Gašparovičov hovorca Marek Trubač.

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová vyjadruje úprimnú sústrasť príbuzným nevinných obetí dnešnej tragickej udalosti v Devínskej Novej Vsi. Premiérka je v nepretržitom kontakte s ministrom vnútra Danielom Lipšicom, ktorý bude o podrobnostiach informovať na mimoriadnom brífingu.

Primátor hlavného mesta Andrej Ďurkovský vyjadril smútok a šok z činu. Pozostalým obetí dnešnej rannej streľby vyjadruje úprimnú sústrasť. Mesto je pripravené k okamžitej súčinnosti v súvislosti s vyšetrovaním tohto brutálneho činu prostredníctvom Mestskej polície, uviedla Ďurovského hovorkyňa Beatrice Szabóová.
korela
30.08.10,12:06
A myslíš si , že príčinou boli v tomto prípade drogy? Asi nie, 50-níci už ich asi neberú.

Tweety, prepáč, to bolo ako myslené s tými 50-tnikmi, že by už boli po smrti? Alebo by ich to už prestalo baviť?
jar88
30.08.10,12:28
Na taketo spravy sme boli zvyknuti doteraz prevazne iba z USA.

Tymto pozdravujem pana Sulika aj z jeho zamyslanou populistickou dekriminalizaciou drog.
To čo má znamenať, misomiso.
Ty čítaš po sebe ?
Ak aj čítaš po sebe, asi si neuvedomuješ, že toto vyznieva ako výkrik z pakárne.
To čo sa ti stalo? (ťahal si bongo ?)
Tweety
30.08.10,12:29
Tweety, prepáč, to bolo ako myslené s tými 50-tnikmi, že by už boli po smrti? Alebo by ich to už prestalo baviť?
Ako, ako? jednoducho, v tomto veku už by mal mať človek aj dosť rozumu na to, aby nedrogoval.
buchač
30.08.10,12:33
To čo má znamenať, misomiso.
Nevie ani sám ...
Ty čítaš po sebe ?
Niekedy , aj to nie veľmi poriadne ...
Ak aj čítaš po sebe, asi si neuvedomuješ, že toto vyznieva ako výkrik z pakárne.
Asi ...
To čo sa ti stalo?
Ty povedz ...:confused::confused::confused:
...
jar88
30.08.10,12:34
Ako, ako? jednoducho, v tomto veku už by mal mať človek aj dosť rozumu na to, aby nedrogoval.
Vraj zakázané viac chutí.
To nieje otázka veku, ale rozumu.
jar88
30.08.10,12:37
. Pôvodca textu príspevku: jar88 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t146330-p2-uz-je-to-tu.html#post1492883)
To čo má znamenať, misomiso.
Nevie ani sám ...
Ty čítaš po sebe ?
Niekedy , aj to nie veľmi poriadne ...
Ak aj čítaš po sebe, asi si neuvedomuješ, že toto vyznieva ako výkrik z pakárne.
Asi ...
To čo sa ti stalo?
Ty povedz ...:confused::confused::confused:
..
No čo že sa mi stalo, myslel som si, že misomiso patrí do skupiny tých múdrejších.
Stanislav 1975
30.08.10,12:39
Ja neviem,ja som pár krát niečo vyskúšal ,ale akosi ma to neoslovilo,hmhm-takže ja radšej dobrú cigu a červené s colou...;)
jar88
30.08.10,12:42
Ja neviem,ja som pár krát niečo vyskúšal ,ale akosi ma to neoslovilo,hmhm-takže ja radšej dobrú cigu a červené s colou...;)
To isté, len s tým rozdielom, že to červené radšej čisté a bez cigárka.
Cigárko potom ku kávičke.
Stanislav 1975
30.08.10,12:44
To isté, len s tým rozdielom, že to červené radšej čisté a bez cigárka.
Cigárko potom ku kávičke.

:)
buchač
30.08.10,12:56
To isté, len s tým rozdielom, že to červené radšej čisté a bez cigárka.
Cigárko potom ku kávičke.

...taky dobrý ....

Ja si radšej dám tú colu čistú ...
Kávičku tiež len tak , bez cigárka ...;)
korela
30.08.10,12:59
Ako, ako? jednoducho, v tomto veku už by mal mať človek aj dosť rozumu na to, aby nedrogoval.

Drogy sú návykové. Koľko alkoholikov sa ide dať liečiť dobrovoľne? A koľko ľudí vyhľadá pomoc na odvykanie z drogovej závislosti? Jasné že drogujú aj 50-tnici, ale predpokladám, že to je iná liga. Nie tá pouličná spoločnosť.
korela
30.08.10,13:08
Hneď po nástupe nového spoločenského zriadenia prudko stúpol výskyt psychiatrických dg v ešte za federácie. Máme málo terénnych pracovníkov, je nízka osveta u rizikovej skupiny obyvateľstva, je nedostatok právnych služieb pre nízkopríjmovú časť obyvateľstva, čím sa ľudia stávajú úplne bezbranní, občianske združenia supľujú činnosť štátu, škandály v cirkvi tiež nie sú prínosom (týka sa zahraničia), vďaka programu v televíziách sa stáva násilie súčasťou našich životov, trafiky zaplnené sexom prístupné pre každého okoloidúceho, vrátane detí, bezmocnosť psychológov sa vyjadriť k tejto téme, nedostatočná legislatíva, takmer žiadny prístup zdarma na terapie, všetko sa stáva komerčné, poisťovne služby nepreplácajú, alkohol prístupný každému, popíjanie alkoholu za bieleho dňa polícia na ulici prehliada, problematika bezdomovcov, koľko z nich sa ocitlo na ulici z púhej nevedomosti a chamtivosti zainteresovaných z druhej strany.

Že nie je všetko v poriadku vidno najmä v školách. Demoralizovaná spoločnosť. Bulvár.Predajné ženy na svojich pevných verejných stanoviskách. Aj za bieleho dňa.Každodenná primitívna masová maniplulácia. Odpútavanie ľudí od každodenných starostí priblblými programami v TV, výsmech TV pracovníka v priamom prenose - voľne reprodukujem Tótha z JOJ-ky, čím hlúpejší (krvavajší) názov filmu, tým väčšia sledovanosť..., bez komentára. A takýto ľudia disponujú mocou ovplyvňovať ducha spoločnosti.

A pritom si každý dobre uvedomujeme, že násilie plodí iba ďalšie násilie.
korela
30.08.10,13:26
To čo má znamenať, misomiso.
Ty čítaš po sebe ?
Ak aj čítaš po sebe, asi si neuvedomuješ, že toto vyznieva ako výkrik z pakárne.
To čo sa ti stalo? (ťahal si bongo ?)

Bodaj by sem misomiso naťahoval ešte viac zdravých názorov.

Vie niekto z vás povedať čo robí "nevinná" marihuana v tele človeka? A ostatné drogy taktiež? Asi nie, pretože sa to nemáte ani kde dočítať. Deravý aurický obal ako rešeto. Perforácia. Čo je ešte horšie, spôsobujú to aj žiaľ niektoré lieky.
Takže ani náhodné vrecko pri sebe pre vlastnú potrebu. Odkaz do budúcnosti pre pána Sulíka. Pretože si o odskáče zasa len celá spoločnosť.
jar88
30.08.10,13:40
Hneď po nástupe nového spoločenského zriadenia prudko stúpol výskyt psychiatrických dg v ešte za federácie. Máme málo terénnych pracovníkov, je nízka osveta u rizikovej skupiny obyvateľstva, je nedostatok právnych služieb pre nízkopríjmovú časť obyvateľstva, čím sa ľudia stávajú úplne bezbranní, občianske združenia supľujú činnosť štátu, škandály v cirkvi tiež nie sú prínosom (týka sa zahraničia), vďaka programu v televíziách sa stáva násilie súčasťou našich životov, trafiky zaplnené sexom prístupné pre každého okoloidúceho, vrátane detí, bezmocnosť psychológov sa vyjadriť k tejto téme, nedostatočná legislatíva, takmer žiadny prístup zdarma na terapie, všetko sa stáva komerčné, poisťovne služby nepreplácajú, alkohol prístupný každému, popíjanie alkoholu za bieleho dňa polícia na ulici prehliada, problematika bezdomovcov, koľko z nich sa ocitlo na ulici z púhej nevedomosti a chamtivosti zainteresovaných z druhej strany.

Že nie je všetko v poriadku vidno najmä v školách. Demoralizovaná spoločnosť. Bulvár.Predajné ženy na svojich pevných verejných stanoviskách. Aj za bieleho dňa.Každodenná primitívna masová maniplulácia. Odpútavanie ľudí od každodenných starostí priblblými programami v TV, výsmech TV pracovníka v priamom prenose - voľne reprodukujem Tótha z JOJ-ky, čím hlúpejší (krvavajší) názov filmu, tým väčšia sledovanosť..., bez komentára. A takýto ľudia disponujú mocou ovplyvňovať ducha spoločnosti.

A pritom si každý dobre uvedomujeme, že násilie plodí iba ďalšie násilie.
Zaujímavé čítanie.
To je tvoje vlastné vyznanie?
Kto by to bol povedal, čo všetko ťa môže ovplyvňovať. Dokonca aj telka.:eek:
----------------------------------------------------------------------
Ty sa bojíš, že až povolia, budeš fajčiť trávu?:confused: No to snáď nie?:cool:
----------------------------------------------------------------------
A pritom si každý dobre uvedomujeme, že násilie plodí iba ďalšie násilie.
Vieš čo je "ms13" ? To je tiež odpoveď na násilie.
http://www.youtube.com/watch?v=vBzu3mOFOvo
To je odpoveď na zákaz drog. 40 rokov policajných represií. To je výsledkom zákazov.
lenkak
30.08.10,13:45
...taky dobrý ....

Ja si radšej dám tú colu čistú ...
Kávičku tiež len tak , bez cigárka ...;)

taky tak
aj keď momentálne miesto kávičky kapučínko vystačí. ;)
lenkak
30.08.10,13:47
Ja neviem,ja som pár krát niečo vyskúšal ,ale akosi ma to neoslovilo,hmhm-takže ja radšej dobrú cigu a červené s colou...;)

ja ani skúšať nemusím ani som nemusela, nebol dôvod a ani nebude. Také svinstvo k životu nepotrebujem.
Ani cigy, ani alko. Aj bez toho sa dá žiť. :) ;)
misomiso
30.08.10,13:55
To čo má znamenať, misomiso.
Ty čítaš po sebe ?
Ak aj čítaš po sebe, asi si neuvedomuješ, že toto vyznieva ako výkrik z pakárne.
To čo sa ti stalo? (ťahal si bongo ?)

Ze by trafena hus mala obavy ze Sulikove sluby neprejdu? Robis profesionalne v drogach?
jar88
30.08.10,15:39
Ze by trafena hus mala obavy ze Sulikove sluby neprejdu? Robis profesionalne v drogach?
Zbytočne táraš hlúposti.
Radšej sa nad tým problémom zamysli.
Príkladov z USA je viac ako dosť, len ich treba riadne chápať.
-----------------------------------------------------------------
Poviem ti to jednoducho.
Ak na ten problém nemá polícia v USA, tak tu na Slovensku dupľom na drogy nemajú.
Tam, keď budeš stáť v noci na autobusovej zastávke (aj na malom meste, ako napríklad Ivánka, Bernolákovo a pod.) tak do 10 - 15 minút je pri tebe policajná hliadka. Určite sa pri tebe zastaví, jeden si na teba zasvieti a druhý zostane v zálohe. Za hodinu sa zastavia aspoň tri krát. To nehovorím o skupinke hlučných výrastkov.
Oni sa nevozia len tak pre parádu.
-------------------------------------------------------------------
Kompletné zlegalizovanie drog by pomohlo, ale musela by sa vytvoriť aj legálna predajná sieť, ako konkurencia nelegálnym dílerom.
lienocka001
30.08.10,15:44
Tak ja uz ocakavam ze pan minister LIpsic bude mat tolko zdraveho usudku ze odstupi sam a ak nie tak ho co najskor odvolaju.

Je absolutny nonsens ze po viac ako hodine od ohlasenia strelby samopalom su na mieste len tri hliadky s radovymi policajtami a kuklaci teda zasahove jednotky pridu az po vyse hodine ... a nechaju behat chlapika so samopalom a ohrozovat ludi obcanov co su na ulici.. deti a pod.

Naco platime kuklacov.. na to aby sa predvadzali na futbalovych zapasoch, alebo v krcmach kontrolovali mladistvych...

Minister ohrozil obcanov a radovych policajtov a mal by odstupit

len dodam ze som bola dnes s mojou dcerou v nespravnom case na nespravnom mieste ale nastastie sme v poriadku
wagner
30.08.10,15:53
Tak ja uz ocakavam ze pan minister LIpsic bude mat tolko zdraveho usudku ze odstupi sam a ak nie tak ho co najskor odvolaju. A za čo? Že nejaký debil si dovolil vyvraždiť jednu rodinu?

Je absolutny nonsens ze po viac ako hodine od ohlasenia strelby samopalom su na mieste len tri hliadky s radovymi policajtami a kuklaci teda zasahove jednotky pridu az po vyse hodine ... a nechaju behat chlapika so samopalom a ohrozovat ludi obcanov co su na ulici.. deti a pod.
Bola si tam, keď vieš, že hodinu behal okolo paneláku? V TV a na webw sú celkom iné informácie.
Naco platime kuklacov.. na to aby sa predvadzali na futbalovych zapasoch, alebo v krcmach kontrolovali mladistvych...
Mýliš si tu pojmy s dojmami, zorientuj sa
Minister ohrozil obcanov a radovych policajtov a mal by odstupit
Prezraď ako ich ohrozil, som strááááááááááááááááášne zvedavá. To že ho máš plné zuby ešte neznamená, že sa tu musíš predvádzať:eek::confused:


Odpoveď v texte
buchač
30.08.10,15:55
Tak ja uz ocakavam ze pan minister LIpsic bude mat tolko zdraveho usudku ze odstupi sam a ak nie tak ho co najskor odvolaju.

Je absolutny nonsens ze po viac ako hodine od ohlasenia strelby samopalom su na mieste len tri hliadky s radovymi policajtami a kuklaci teda zasahove jednotky pridu az po vyse hodine ... a nechaju behat chlapika so samopalom a ohrozovat ludi obcanov co su na ulici.. deti a pod.

Naco platime kuklacov.. na to aby sa predvadzali na futbalovych zapasoch, alebo v krcmach kontrolovali mladistvych...

Minister ohrozil obcanov a radovych policajtov a mal by odstupit

Ak by Lipšic odkráčal do histórie politiky , tak by to len gesto bolo ...
Prázdne , ale hodné politika ....nič iné ...

Nonses je asi Tvoja info o tej hodine ...pardón ...tri hliadky až po viac ako hodine ...
Kukláči sú už len posledná inštancia , tí sú vždy a všade posledným riešením ...

Na futbale a po krčmách sa iní chlapci pohybujú ...nie kukláči ...

Sviniar Lipšic ...normálne ma ohrozuje ...neviem či zaspím a či vôbec budem spať...
tom_i
30.08.10,15:57
neviem či ľudí ohrozil súčasný minister, ale až pri takejto tragédii sa potvrdilo resp. ukázalo, že naša polícia nie je absolútne pripravená na takúto situáciu.
danushka
30.08.10,15:58
Hneď po nástupe nového spoločenského zriadenia prudko stúpol výskyt psychiatrických dg v ešte za federácie. Máme málo terénnych pracovníkov, je nízka osveta u rizikovej skupiny obyvateľstva, je nedostatok právnych služieb pre nízkopríjmovú časť obyvateľstva, čím sa ľudia stávajú úplne bezbranní, občianske združenia supľujú činnosť štátu, škandály v cirkvi tiež nie sú prínosom (týka sa zahraničia), vďaka programu v televíziách sa stáva násilie súčasťou našich životov, trafiky zaplnené sexom prístupné pre každého okoloidúceho, vrátane detí, bezmocnosť psychológov sa vyjadriť k tejto téme, nedostatočná legislatíva, takmer žiadny prístup zdarma na terapie, všetko sa stáva komerčné, poisťovne služby nepreplácajú, alkohol prístupný každému, popíjanie alkoholu za bieleho dňa polícia na ulici prehliada, problematika bezdomovcov, koľko z nich sa ocitlo na ulici z púhej nevedomosti a chamtivosti zainteresovaných z druhej strany.

Že nie je všetko v poriadku vidno najmä v školách. Demoralizovaná spoločnosť. Bulvár.Predajné ženy na svojich pevných verejných stanoviskách. Aj za bieleho dňa.Každodenná primitívna masová maniplulácia. Odpútavanie ľudí od každodenných starostí priblblými programami v TV, výsmech TV pracovníka v priamom prenose - voľne reprodukujem Tótha z JOJ-ky, čím hlúpejší (krvavajší) názov filmu, tým väčšia sledovanosť..., bez komentára. A takýto ľudia disponujú mocou ovplyvňovať ducha spoločnosti.

A pritom si každý dobre uvedomujeme, že násilie plodí iba ďalšie násilie.
Prepáč Korela, čo si nám chcela týmito slovami povedať?

Kurtizány, drogy, bezdomovci, sexuálne prenosné choroby, násilie , pedofília, to všetko tu bolo od nepamäti. Akurát bývalý režim to ututlával .

Tento strašný čin nespáchal 15. ročný zas.an, čo od rána do večera sedí pri PC pri strategických hrách. Podľa všetkého ho spáchal 50. ročný človek, ktorému muselo preskočiť.


Čo s tým ma Sulík? Čo s tým má akýkoľvek iný politik?
Je to absurdné čo sa dnes ráno stalo.
Ale prečo sa absurdne chováme my ostatní, čo vyzeráme, že to v hlave máme v poriadku?
lienocka001
30.08.10,16:02
Prezraď ako ich ohrozil, som strááááááááááááááááášne zvedavá. To že ho máš plné zuby ešte neznamená, že sa tu musíš predvádzať:eek::confused:


Odpoveď v texte

9.40 h
útočník v byte na Ulici Pavla Horova zavraždil štyri ženy a jedného muža, ďalšieho muža zastrelil vo vchode bytovky - podľa polície šlo o rodinných príslušníkov - ľudia, ktorí počuli streľbu, privolali políciu

9.42 h:mad:
na miesto prišla prvá hliadka

9.45 h
záchranári vyslali na miesto prvé hliadky

9.52 h
na miesto prišli ďalšie dve hliadky, miestny rozhlas varoval ľudí, aby nevychádzali na ulicu ani nepozerali z okien

10.10 h
nemocnice začali ošetrovať a operovať zranených

10.15 h
prvotné informácie Záchrannej zdravotnej služby hlásia osem zranených, neskôr sa ukázalo, že ich je viac (javascript:void(0))

10.45 h:mad:
na miesto (javascript:void(0)) došli pravé zásahové jednotky, začala sa prestrelka s páchateľom, ktorý polícii unikal, strieľajúc okolo seba - pri akcii sa zranilo 15 ľudí, útočník podľa polície napokon spáchal samovraždu, polícia na niekoľko hodín uzavrela cesty do Devínskej Novej Vsi, úrady potvrdili prvú obeť, v byte pritom bolo päť obetí, šiesta na chodbe v bytovke

13.10 h
podľa neoficiálnych informácií sa policajný zásah skončil

14.00 h
pre obete streľby a zasahujúcich záchranárov boli k dispozícii psychológovia

14.40 h
verejnosť sa dozvedela prvé informácie o tom, čo sa vlastne stalo a kto strieľal

17.00 h
vyšlo najavo, že k obetiam pribudla ďalšia žena, náhodná svedkyňa, ktorú vrah trafil, keď bezhlavo strieľal do vzduchu - popoludní ju mŕtvu našiel manžel


ano bola som v blizkosti sli sme s dcerkou k lekarke nastastie som nezobrala so sebou mojho romskeho syna, ktoreho mame adoptovaneho.

pozri video a pozri cas... a pozri kedy tam prisli zasahove jednotky kuklaci
http://www.youtube.com/watch?v=ijbu3jl9jKA

toto predsa nie je mozne aby takto fungoval zasah policie a radovy policajti, obcania a aj zachranari boli tomuto vystaveni

a k tvojej otazke ako ich a nas ohrozil.. nuz tym ze jeho podriadeni nepracuju tak ako by mali... keby som ja ako napr. specialista fyzickej bezpecnosti v banke nekonal po ohlaseni prepadu so samopalom a poslal tam dedka sbs kara s obuskom.. tak hadaj co by sa stalo... Lipsic je zodpovedny za vedenie ministerstva vnutra... nie je novacik ani v politike ani v tejto oblasti... resp. predtym bol na min. spravodlivosti...

ako bud rada ze si tam nebola... a ani tvoje dieta
lienocka001
30.08.10,16:04
Ak by Lipšic odkráčal do histórie politiky , tak by to len gesto bolo ...
Prázdne , ale hodné politika ....nič iné ...

Nonses je asi Tvoja info o tej hodine ...pardón ...tri hliadky až po viac ako hodine ...
Kukláči sú už len posledná inštancia , tí sú vždy a všade posledným riešením ...

Na futbale a po krčmách sa iní chlapci pohybujú ...nie kukláči ...

Sviniar Lipšic ...normálne ma ohrozuje ...neviem či zaspím a či vôbec budem spať...


nuz ja som si teda myslela ze kuklaci su pri strelbe zo samopalu prva instancia a nie az posledna...
buchač
30.08.10,16:06
neviem či ľudí ohrozil súčasný minister, ale až pri takejto tragédii sa potvrdilo resp. ukázalo, že naša polícia nie je absolútne pripravená na takúto situáciu.

....včerajšok už nedohoníš a pred zajtrajškom sa neschováš....

Príslovie


K téme :

Ako sa potvrdilo ?
Čím sa potvrdilo ?
Preč nie je pripravená ?
Ako nie je pripravená ?

Z vlastnej skúsenosti :

....myslíš , že som bol pripravený na tú šlehu , ktorú som dostal ????...kua , že nie ...;):rolleyes::cool:
danushka
30.08.10,16:09
[B]
ano bola som v blizkosti sli sme s dcerkou k lekarke nastastie som nezobrala so sebou mojho romskeho syna, ktoreho mame adoptovaneho.



A to teraz lienocka čo chceš povedať, že keby si mala so sebou adoptovaného rómskeho syna, tak ...:eek:
Však okoloidúcemu autu s trojročným dieťaťom a matkou na sedadle sa ušla jedna zatúlaná...našťastie ich to správne minulo...

OMG, z toho bude rasovo motivovaný masaker, už to vidím!
tom_i
30.08.10,16:11
Búchač a je pripravená? Ale môžem otázku otočiť aj opačne, dá sa na takúto situáciu pripraviť?
lienocka001
30.08.10,16:12
A to teraz lienocka čo chceš povedať, že keby si mala so sebou adoptovaného rómskeho syna, tak ...:eek:
Však okoloidúcemu autu s trojročným dieťaťom a matkou na sedadle sa ušla jedna zatúlaná...našťastie ich to správne minulo...

OMG, z toho bude rasovo motivovaný masaker, už to vidím!

pozri ja neriesim dovody preco vystrielal tu rodinu... to nech vysetria.. ja sa len pytam preco tam neposlali hned odstrelovaca a mohli si usetrit tych nevinnych zranenych co s tym vybavovanim si uctov nic nemali?

k rasizmu sa vyjadrovat nejdem mam svoje skusenosti ... a aj mnoho inych rodicov s romskymi detmi a pod.