wildstorm
30.08.10,12:56
Dobrý deň, minulý týždeň som v Bratislave bola vybavovať nový technický preukaz, pričom išlo o ukončenie leasingu. Doniesla som všetky potrebné doklady, splnomocnenie, žiadosť, kúpno-predajnú (K-P) zmluvu a aj výpis z obchodného registra pre firmu, ktorá je nadobúdateľom auta. Keďže v starom technickom preukaze, bol ako držiteľ auta uvedená naša spoločnosť ako s.r.o. ( v čase, keď sa uzatvárala leasingová zmluva sme ešte boli s.r.o.-čka), prepísali nám do nového technického preukazu znovu s.r.o bez toho aby si pozreli výpis z OR alebo K-P zmluvu. V súčasnosti sme už ale a. s. a keď sme to ešte v ten deň ohlásili, že pochybili, chceli od nás, aby sme znovu zaplatili správny poplatok a vybavili všetku potrebnú dokumentáciu a podali žiadosť o zmenu právnej formy.

Týmto sa chcem opýtať, či teda išlo o ich zavinenie, a či sme v práve, keď odmietame znovu poplatok zaplatiť, a žiadame o vybavenie veci v rámci už predloženej žiadosti, pri ktorej sa stala chyba. (polícia tvrdí, že oni len spravili prepis z držiteľa na vlastníka, a že oni nemusia nič kontrolovať.. Avšak si myslím, že auto v priebehu trvania leasingu mohlo byť predané na iného držiteľa, a keby ten šiel ukončiť leasing, tak by mu do techničáku napísali názov našej firmy?!)

Ďakujem za odpoveď
hanelie
30.08.10,12:24
podstatné je to, čo ste napísali do žiadosti o prepis - odtiaľ sa čerpajú všetky relevantné informácie

zmenu držiteľa / hoci len zo s.r.o. na a.s. / ste mali uskutočniť vtedy, keď táto skutočnosť nastala - / veď držiteľom je teraz celkom iná PO
wildstorm
30.08.10,12:55
Na žiadosti sme mali uvedené len "ukončenie leasingu" aj keď žiadateľom bola FIRMA a. s.

Či chybu pri zmene urobila leasingová spoločnosť, alebo my, keď sa firma menila z s.r.o. na a. s. povedať neviem. Viem len, že leasingová zmluva bola podpísaná v máji 2006 a v júni 2006 sme sa menili na a.s. V tomto období som tu však ešte nepracovala.