cimox
30.08.10,13:28
zdravim,

neviete mi niekto porait ako postupovat v pripade ak nas spravca bytoveho domu prestal platit faktury vodarna?ty nas odpojilli cely panelak. my si platime preddavky vzdy nacas.Spravca nedviha telefony. Ako postupovat?ked sa vyriesi zalezitost s touto vodou,ako vymenit spravcu?mame 6 mesiacov vypovednu lehotu od zmluvy o sprave bytu.dakujem
verkaz
30.08.10,13:31
:rolleyes:Je povinnosťou správcu uhrádzať faktúry za odber vody. Preštuduj si zmluvu o správe, ktorú ste so správcom uzatvorili, tam sú dohodnuté aj sankcie za jej porušenie. Tá výpovedná doba je dlhá ale možno, že tam máte dohodnutú aj inú výpovednú dobu pri neplnení zmluvy. Zvolajte schôdzu a rozhodne dajte výpoveď.
Čím správca zdôvodňuje neplatenie faktúr ?
Mária27
30.08.10,13:52
Treba zistiť, čo sa stalo. Najskôr sa skontaktujte so zástupcom vlastníkov, či nemá hlásený nedostatok peňazí na účte domu, resp. nejaké problémy správcu. Máte samostatný bankový účet? Niektorí v dome môžu mať vysoké nedoplatky, čo sa často nerieši včas a zaťažuje to celý dom.
Potom sa treba skontaktovať so správcom. Ak by spreneveril vaše peniaze - použil na vlastné účely, treba mu dať okamžitú výpoveď. Samozrejme vaše prostriedky a škodu vymáhať.
cimox
30.08.10,17:13
asi to bude najlepsie ceznejakeho pravnika,kedze ja sa do takychto veci velmi nerozumiem,dakujem za pomoc.
Halli
31.08.10,10:10
asi to bude najlepsie ceznejakeho pravnika,kedze ja sa do takychto veci velmi nerozumiem,dakujem za pomoc.


Nuž zvyčajne až keď je problém sa všetci začnú starať:eek:....dokedy sa všetko "robí samo" je to v pohode, schôdze sa ignorujú, alebo vobec nie sú, zalezie každý za dvere svojho bytu a konečná...:o
sito
31.08.10,16:18
asi to bude najlepsie ceznejakeho pravnika,kedze ja sa do takychto veci velmi nerozumiem,dakujem za pomoc.

Právnik vám to nevyrieši. Môže to doriešiť po právnej stránke pred súdom. Hospodárenie a vzťahy v dome si musíte vyriešiť vy, vlastníci. Správcovi dom nepatrí! Za chvíľu bude treba kúriť, tiež vás odstavia?
cimox
31.08.10,17:14
nastastie mame kazdy nezavisle kurenie.
sito
31.08.10,17:25
Aspoň čosi, čo poteší. V teple, ale smädní. Koľko máte bytov v dome?
Stanislav 1975
31.08.10,17:53
Aspoň čosi, čo poteší. V teple, ale smädní. Koľko máte bytov v dome?

Aspoň nepijú tú chlorovanú vodu...:D
Orim
31.08.10,19:45
Nechápem ako k tomuto môže vôbec dôjsť. Keď sme mali správcu tak som chodil podpisovať faktury ktoré mal zaplatiť a ďalej som skontroloval vypis z banky za minulý mesiac.

Stopol by som mu hned prístupy k účtom (koli tomu, že nebere telefony), nedostal by ani zaplatené a začal by som to všetko riešiť prečo atď. ....