basto888
30.08.10,15:49
Prosim Vas ako mozem vymoct dlh od zivnostnika s ktorym mam podpisanu zmluvu o pozicke ide o 450 eur meska niekolko mesiacov. Viem ze majetok nema ziadny. Prosim poradte ako postupovat. Dakujem.
MatoB
30.08.10,15:51
No asi treba navstivit exekutora / exekutorsku kancelariu, alebo poznas iny sposob?
profesional
31.08.10,06:17
Pisomne ho vyzvat na zaplatenie dlhu.
Ak nebude reagovat, podat na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu.
Ked budes mat spravoplatneny platak, tak s tym pojdes za exekutorom. zvysok uz nechaj na exekutora.
derek19
31.08.10,07:15
Poradim ti taku vec, zober poriadnych chlapov, najlepšie holohlavych a nabehni s nima k nemu, alebo ich pošli samích s termínom do kedy tie peniaze ma vratiť a nech mu povedia ze ak to do vtedy nezaplati, že to budú riešiť iným spôsobom.... Pevne verím, že ti tie peniaze do toho dátumu vráti.... Je to drastický spôsob,ale účinejší ako náš právny systém....
mlisa
31.08.10,07:23
Poradim ti taku vec, zober poriadnych chlapov, najlepšie holohlavych a nabehni s nima k nemu, alebo ich pošli samích s termínom do kedy tie peniaze ma vratiť a nech mu povedia ze ak to do vtedy nezaplati, že to budú riešiť iným spôsobom.... Pevne verím, že ti tie peniaze do toho dátumu vráti.... Je to drastický spôsob,ale účinejší ako náš právny systém....
§ 360 Trestného zákona
Nebezpečné vyhrážanie
Kto sa inému vyhráža smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou takým spôsobom, že to môže vzbudiť dôvodnú obavu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

O navádzaní na spáchanie TČ a etikete porady radšej pomlčím...

Nedostatky právneho systému ti nedávajú právo vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Takže skús radšej ten platobný rozkaz a exekútora.
derek19
31.08.10,10:50
Presne tak Masto to sprav ako ti s Matom radime, treba tam dať termin aky sme uviedli obaja "inym spôsobom", nič konkretne a žiadny zakon neporušiš...
mlisa
31.08.10,10:50
Druha vec, bitku zrealizovli len raz a vtedy ich jeden takto dal udat - navstivili ho opat ale v kuklach bitka jak hrom a este v ten den lezal v Nitre na ARE - ale chlapci mali perfektne alibi. Bolo mu to treba? Keby zaplati 250€ nebolo by mu nic.
no comment...
alebo lepsie, najdi si temu kde ti obycajni podnikatelia zivnostnici vysvetlia, ako je obcas naozaj problem zaplatit aj 250 eur, lebo proste nieto.... a vtedy skoncit na ARE a este o tebe nejaky tipek napise na forum ze dobre ti tak.... obcas sa fakt cudujem kde to zijem...
derek19
31.08.10,10:53
Mlisa ale Basto pisal, ze meška uz niekolko mesiacov, čiže sa nejedna o par dni alebo mesiac.
mlisa
31.08.10,10:56
Presne tak Masto to sprav ako ti s Matom radime, treba tam dať termin aky sme uviedli obaja "inym spôsobom", nič konkretne a žiadny zakon neporušiš...
len pre doplnenie, to "inou ujmou" moze byt aj majetkova ujma, t.j. ze na neho pozenies exekutora a pod.... staci ak to proste u dotycenho vzbudis dovodnu obavu a skutkova podstata vyssie uvedeneho TC je naplnena jedna radost.
Ale kedze podla dereka a Masta ziaden zakon neporusis... potom sa na nich odvolaj ked to budes objasnovat nejakemu prislusnikovi :eek:
mlisa
31.08.10,10:58
Mlisa ale Basto pisal, ze meška uz niekolko mesiacov, čiže sa nejedna o par dni alebo mesiac.
a? to mu ma dat pravo na neho poslat niekoho kto sa mu bude vyhrazat? Tahaj ho po sudoch a exekutoroch, ale nie po nemocniciach, paneboze ved sme hadam este ludia...
basto888
31.08.10,21:50
Ide o 450eur cize nechcem to riesit holohlavymi a riskovat kvoli tomu basu. Ano dostane ho do ruk exekutor ale co stym spravi ked nema majetok, ked mu nema co zobrat?
MatoB
01.09.10,07:53
pokial ide o zivnostnika ktory nema majetok, ani nic na ucte tak asi nic. jedine ze by ho exekutor navstivil a zobral mu napr. TV, nabytok a podobne.
minaj
01.09.10,12:16
A akym sposobom funguje vymahanie dlhu prostrednictvom detektiva? V samotnom zakone o detektivnej sluzbe je jedna z cinnosti vymahanie pohladavok. Teda akym zakonnym sposobom sa da prinutit dlznik aby zaplatil dlh?
derek19
01.09.10,18:07
Basto tak ak maš nejaku firmu, tak nech si to u teba odrobi, alebo ak maš rodinny dom a kúriš drevom nech ti nakála drevo, alebo na poli čistí zemiaka a podobne :) , ja by som si určite nejaku činnos za tych 450 e pre neho našiel
derek19
01.09.10,18:11
A na Mlisu nereagujem, keby mala firmu a dlhodobo by jej niekto neplatil, tak by určite vedela čo a ako....
mlisa
02.09.10,06:16
tak sorry chlapci ze som sa vam o toho miesala, basto mna mna posobil ako ze chce normalnu radu, nie radu typu "posli na neho holohlavych" (nakoniec sa tak aj vyjadril). Ale kedze len vasa rada je ta najlepsia a ja som lietadlo co nevie nic o realite, v poho.
K tomu ze nema ziaden majetok - exekucia moze trvat roky, t.j. staci dobry exekutor (ano aj taki existuju), ktory to bude trochu sledovat a v momente ked sa chlapik zamestna alebo cokolvek nadobudne, ide sa na vec :-)
Ja viem ze je to nadlho, ale je to legalne.
PS: MatoB - urazat na Porade pravnikov ktori sa snazia poradit je sila. Urazaj mna ak mas tu potrebu, ale neznevazuj vsetkych.
Zita5
02.09.10,07:40
Ide o 450eur cize nechcem to riesit holohlavymi a riskovat kvoli tomu basu. Ano dostane ho do ruk exekutor ale co stym spravi ked nema majetok, ked mu nema co zobrat?

Ak nemá majetok, tak sa treba pripraviť na to , že poplatky za trovy v exekúcii zaplatí oprávnený ( t.j. Vy) , ak teda si službu u exekútora objednáte .
mlisa
02.09.10,07:50
Ty mna uz mozes urazat? ze?, kvoli tomu tipkovi som na teba vyskocil. A ukaz mi nejakeho pravnika ale seriozne ktory nezneuziva to ze je pravnik? Kazdeho jedneho co osobne poznam ma uz nejake tie opletacky za sebou. Opakujem kazdeho. Tak mi nevypravaj aby som neznevazoval ostatnych. Cest vinimkam z 1000 pravnikov traja.
mimotemy"tipek" nie je urazka, ak som sa ta tym dotkla tak sa hlboko ospravedlnujem, uprimne. Schvaloval si zmlatenie chlapika preto ze oznamil niekoho kto sa mu vyhrazal pre 250 eur, trosku ma to pohorsilo, moja chyba.
Zle skusenosti s konkretnymi osobami ta neopravnuju znevazovat povolanie ako celok (konkretny clovek je chumaj bez ohladu na to ci je pravnik, manazer, ucitel, predavac alebo zametac ulic, to je o ludoch, nie o povolani), ale bohuzial v tomto nie si vynimka, takze je asi moj problem ze som si na to este nezvykla.
A sorry za mimo temy a ze som sa vlastne do tohto plietla a snazila sa poradit a upozornit, moja chyba. Uz ju nespravim.
buchač
02.09.10,08:18
Prosim Vas ako mozem vymoct dlh od zivnostnika s ktorym mam podpisanu zmluvu o pozicke ide o 450 eur meska niekolko mesiacov. Viem ze majetok nema ziadny. Prosim poradte ako postupovat. Dakujem.

LEN .....??????:confused:
a
holohlavých ...
súd ...
exekútora ...???

Hoci je jasné , že aj tá suma je pre niekoho vysoká ...
Už som niekde spomenul ...no viac som na poplatkoch zaplatil , kua , keď na súd išla žaloba o moje peniaze ...
A nejde ani tak niekedy o peniaze , o výšku dlhu - zaväzku ....tu ide o prachsprostý PRINCÍP ...

Ozaj ...nereagujem na príspevky v téme ...aj keď podobné názory mám ...ale tieto sú úplne iné , akosi od veci ...

Len tak , na margo ...vyššie spomenutí asi zadarmo robia .....či ....?;)
orientmonkey
02.09.10,12:39
ja ti poradim najlepsiu vec zo vsetkych - nabuduce nikomu nic nepoziciavaj a ked nevedia splacat svoje dlhy, tak nech skapu od hladu...ja tiez na to kaslem po skusenosti, ktoru mam. Existuje tak 5 ludi na svete, ktori ked mi zavolaju ze potrebuju peniaze a ja mam, tak im bez vahania poziciam lebo viem ze su cestni a ako sa dohodneme tak to bude a ostatni nech sa idu vypchat.

tuto pohladavku, s ktorou mas problem by som riesil cez exekutora tak ci tak bez ohladu na to ci dotycny ma majetok alebo nie
Lukas Mlynarik
12.09.10,07:39
Tak tak treba roztocit kolotoc nas zakon ti nepomoze mam s tym obrovske skusenosti by sa musel stat zazrak pretoze ja uz 4 roky sa sudim o 4 mil a sud a nas zakon rozhodol spravne ale ......
tak som to musel zacat riesit inak daj pozor je to kolotoc ktori ti berie strasne vela casu a sil tento kolotoc je dost oceneny na vysokej urovni tak daj pozor mozno do mesiaca budes mat peniazky ja som ich takto dostal