onicem
30.08.10,17:06
Dobrý deň.Prosím o radu dokedy mám platiť alimenty na dcérku,ktorá dovŕšila vek 18 rokov, momentálne je tehotná, ukončila 3.ročník gymnázia a bude v štúdiu (maturita) pokračovať diaľkovo.
Po rozvode sa ja starám o 12 ročného synka a ex o dcérku.
Platíme si alimenty navzájom len spôsobom,že ja doplatím rozdiel medzi alimentami.
Hlavne by som rád vedel dokedy mám povinnosť platiť alimenty v tomto mojom prípade.

Dakujem za odpoveď.
VieraPopluharova
30.08.10,15:33
Podľa §62 Zákona o rodine je plnenie vyživovacej povinnosti k ich deťom ich zákonnou povinnosťou ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné sa samé živiť. Schopnosť dieťaťa sa samé živiť neznamená, že musí byť riadne zamestnané. Postačuje, že ukončil prípravu na jeho ďalšie zamestnanie a bez vážneho dôvodu sa nezamestná. Veková hranica 25 rokov na platenie výživného neexistuje. Pokiaľ dieťa je schopné sa samé živiť, nie je dôvod na platenie výživného.

To znamena, ze ak nie je zarobkovo cinna, alebo nie je vydata, tak musite platit, v prípade, ze by sa vydala a jej manzel by zarabal je povinnostou manzela, aby sa o nu postaral a v tom pripade by Ste nemusel platit.
onicem
22.06.11,14:13
Dakujem za radu....a za zárobkovú činnosť v prípade mojej dcéry sa považuje aj poberanie materského príspevku?
Flinstone
22.06.11,15:01
nieje dôležité či zarába pre "schopnosť sa živiť", preto aj či poberá materský príspevok, resp. sociálnu dávku je nepodstatné.