Bast
30.08.10,18:50
Má niekto skúsenosť?
Chcela by som sa poradiť, ako najefektívnejšie "vybŕdnuť" z dobre nastavenej pasce na dôverčivých - hlavne na starších a neskúsených ľudí.

Moja suseda, inak veľmi milá, dobrá, rozumná a hlavne veľmi dôverčivá a dobrosrdečná žena (úctyhodný vek = 89 rokov), sa napriek mojej snahe a radám dostala (podľa môjho názoru) do "zapeklitej" situácie.

Konkrétne:
Pred pár týždňami, mesiac - dva spätne dostala písomné potvrdenie objednávky na odber bambusových ponožiek. Jednoznačne tvrdila, že si nič neobjednávala, len mala telefonát, kde jej taká milá pani ponúkla kvalitné ponožky, len v cene poštovného a ona ako sporovlivá osôbka samozrejme prejavila záujem. Snažila som sa jej vysvetliť, že predsa žiadne (ani tie bambusové) ponožky nepotrebuje. A stará pani dokonca pochopila aj to, že sa jedná o neetický obchod. Pri kávičke sme náš rozhovor ukončili dohodou, že žiadnu dobierku nepreberie a tým sa ochráni od možných nepríjemností.
Aké však bolo moje prekvapenie, keď som ju po mesiaci navštívila a na stole som videla práve rozbalené bambusové ponožky. Keď som jej pripomenula našu dohodu nepreberať žiadnu dobierku, s úsmevom mi oznámila, že to nebola dobierka - poštárka jej vraj povedala, že nič nemusí podpisovať a balíček je teda jej.

Bolo mi fakt do plaču. Viem o čo sa jedná a takisto si viem predstaviť, že starej pani toto všetko môže spôsobiť nemalé problémy. Chcem jej pomôcť a nerada by som urobila chybu.
1. Vyplatiť, či nevyplatiť požadované poštovné ?
2. Ak vyplatiť, ako zrušiť túto "akože objednávku"? (adresa firmy je POBox, telefon = automat, ...atď.)
3. ???????
arizona
30.08.10,16:58
Tamila
30.08.10,17:15
Tuto sa to rozoberalo nedávno:
http://www.porada.sk/t145765-ako-mi-dokazu-ze-mi-bola-dorucena-postova-zasuielka-ak-nebola-doporucena.html

Stačí to zrušiť telefonicky alebo cez internetovú stránku. Zrušia zasielanie ihneď.
nika.sum
30.08.10,17:45
moj manzel tie ponozky prijal uz druhykrat. Chcel ich vyskusat, samozrejme ja som to musela rusit. Odporucam tu prvu sumu zaplatit, to je naozaj mala suma, ale ostatne zasielanie urcite zrusit, ja som to robila pisomne. Teraz ked to manzel objednal znovu, sa mu na to uz vykaslem, som zvedava ci si to zrusi, neznasam taketo obchody....
Tamila
30.08.10,17:48
Ja som ich zobrala na skúšku,ale manžel bol veľmi spokojný a vraj lepšie ponožky nikdy nemal. Nepotí sa v nich noha. Keď mi prišla druhá zásielka, bez problémov som si zmenila zasielanie raz za 10 mesiacov. Ale dá sa aj zrušiť a znova prihlásiť.
nika.sum
30.08.10,18:05
Ja som ich zobrala na skúšku,ale manžel bol veľmi spokojný a vraj lepšie ponožky nikdy nemal. Nepotí sa v nich noha. Keď mi prišla druhá zásielka, bez problémov som si zmenila zasielanie raz za 10 mesiacov. Ale dá sa aj zrušiť a znova prihlásiť.

Ja netvrdim, ze su tie ponozky zle, viem, ze manzel dostal v prvej zasielke cierne panske ponozky, takze ich nemam odskusane, mne sa k nim nejak nevyjadril, az ked prislo znovu oznamenie, ze ich zobral znovu. Ponozky su asi OK, len mna hneva ten system predaja a to nie len u tejto firmy. Vela ludi si povie, ze ved prvu zasielku zaplati, ale nejak si nevsimnu, ze ak nechcu dostavat dalsie zasielky to musia zrusit, aby potom su prekvapeni.:)
Bast
30.08.10,18:32
Ďakujem za odpovede, avšak rada si prečítam aj ďalšie názory.

Najrozumnejšie sa mi zdá zaplatiť poštovné za tú uvítaciu zásielku a písomne, resp. mailom zrušiť ďalšie objednávky. To by som doporučila aj ja každému kto sa ulakomil na ponožky "zadarmo".

Stále ma však na tomto všetkom irituje skutočnosť, že stará pani sa dostala do toho nevinne a v skutočnosti nie je schopná vzniknutú situáciu riešiť sama (ja keď budem mať toľko rokov, tak nebudem vedieť ani ako sa volám, nie to ešte rušiť objednávky cez internet, resp. telefonicky).

Zaplatením vlastne potvrdí objednávku tovaru ...a to sa mi nezdá košér ...
Laco-monter
30.08.10,19:23
Najlepšie sa mi páčili tie telefonistky, zazvonil telefon,
dvihol som ho , ticho,......pýtam sa kto je , čo je , čo chce .....ticho... Tak som zopakoval, čo chcú odo mňa .....nič...zase ticho...
tak som už rozčulený vynadal oosobe na druhej strane, že namám čas na taketo srandičky..

Po asi 2 týždňoch zvoní telefon znova , pozerám nejaké divné čislo,potom mi to docvaklo,že čo bolo pred 2 týždńami

tak som zmenil taktiku,
vyškeril som sa do telefonu ,tak aby to bolo citiť aj na druhej strane, že sa škerím tam a povedal som : "Príjemný dobrý deň Vám prajem ...
asi 6 sekund ...ticho..potom odkašlanie si a telefonistka začala niečo otravným hlasom o ktorom si ona myslela,že je sugestívny,omieĺať o ponuke,bambusových ponožiek.
tak som jej znova vynadal aby ma s podobnými somarinami neobťažovali .
A odvtedy mám pokoj,žiadna priblbla telefonistka sa už neozvala.

Jednoducho zapamätajme si,že predaj a tým aj povinnosť platby nastáva ak PODPÍŠEME nejaký papier,zmluvu.
Ladislav Hura
29.11.11,14:59
Dobrý Deň, môžete mi poradiť?asi pred dvoma mesiacmi ma telefonicky kontaktoval pracovník firmy Courlux International S.A a ponúkol mi jeden par bambusových ponožiek a platiť som mal 1 euro ktoré som aj zaplatil.neako som to uz neriešil a už som mal v poštovej schránke balíček, za ktorý mam uhradiť 21 eur.ďalšie bambusové ponožky.nestihol som zrušiť ďalšie zasielanie produktu.ako mam ďalej postupovať ,balík som neotvoril a uhradiť to momentálne nemôžem a v budúcnosti ani nechcem.žiadna zmluva,iba telefonát ktorý si nahrával,balík bol v schránke bez dobierky-ako ďalej postupovať?môžu ma dať na exekúciu?
misoft
29.11.11,15:19
Podpísal si príjem balíčka? Nie?
Nič neprišlo - nič neplatím!
Telefonát nie je platná zmluva.
arizona
29.11.11,15:47
Posli im balik naspat,priloz list,kde napis,ze tovar im vracias spat a nemas zaujem o dalsie dodavky a ze si neprajes,aby ta viac kontaktovali.
Kopie si odloz,ak by ti neskor prisla zasielka od nejakej vymahacskej firmy. /co je ich bezna praktika/
pmin57
31.08.12,15:36
Myslím, že k tej firme je zbytočná predpojatosť u väčšiny zúčastnených. Je to dané už počiatočným nastavením. Celé to začína: Neetické podnikanie. Nič neetické v tom nie je. Snáď s výnimkou toho kto im poskytol databázu. Kontaktovali mňa i manželku. Veľmi slušne, korektne. Keďže ja ponožky nekupujem :-) bolo do 30 sekúnd po rozhovore. Žiadne naliehanie (načo by aj strácala čas). Manželka na rovnakú ponuku dala súhlas. Ona ponožky kupuje. Najprv prišiel list s vysvetlením aj pokynmi (všetko možno riešiť telefonicky, písomne, mailom - dostatočné množstvo kanálov). Potom prišla zásielka so vzorkou - cena 1€ - to viem , musel som na poštu. Tovarteda bol naozaj viacmenej zadarmo. Platí sa poštovné. Tovar primeranej kvality (to zase viem ja, ktorý na rozdiel od manželky ponožky nosím, hoc nekupujem), zodpovedajúca cene tuším 3,30€ a niečo naviac za poštovné. Tovar vopred, platba potom. Naviac nejde o nejakú závratnú čiastku, takže pochybujem, že by chceli zarábať na súdnych sporoch. Skôr keď im prvú platbu nezaplatíte, skončia s vami (čo si myslím, že by bolo vrcholne neetické zo strany odberateľa a je jedno či má 18 alebo 81). Teda normálna ponuka, celkom rozumná služba, neviem, či ju manžeka bude využívať, ale nerobil by som paniku, ani antireklamu.
Answer2102
02.11.12,14:00
Dobry den,

dnes mi volali z firmy a ponukli mi bambusove ponozky...ja som s prvou zasielkou suhlasil, povedal som o tom priatelke. ta mi vysvetlila ze sa jedna o automaticke odosielanie...chcem sa opytat, na akej mailovej stranke je mozno dane zasielanie zrusit pre pokoj v domacnosti...alebo treba cakat na ten prvy list? ma niekto skusenosti alebo problemy s rusenim tejto zasielky?
Xanti
02.11.12,14:17
Dobry den,

dnes mi volali z firmy a ponukli mi bambusove ponozky...ja som s prvou zasielkou suhlasil, povedal som o tom priatelke. ta mi vysvetlila ze sa jedna o automaticke odosielanie...chcem sa opytat, na akej mailovej stranke je mozno dane zasielanie zrusit pre pokoj v domacnosti...alebo treba cakat na ten prvy list? ma niekto skusenosti alebo problemy s rusenim tejto zasielky?Prídu Ti ponožky, tam bude uvedená aj fy.. pôjdeš na ich stránku a zrušíš odosielanie zásielok.
danushka
02.11.12,14:25
Prídu Ti ponožky, tam bude uvedená aj fy.. pôjdeš na ich stránku a zrušíš odosielanie zásielok.
Ale veď on zásielku vôbec nemusí prevziať. A keď príde pani poštárka, nech balík vráti s informáciou odosielateľovi, že adresát odmieta balík prijať.
Xanti
02.11.12,14:29
Ale veď on zásielku vôbec nemusí prevziať. A keď príde pani poštárka, nech balík vráti s informáciou odosielateľovi, že adresát odmieta balík prijať.
Dani,
my sme prebrali. A potom cez formulár cez net zaslali zrušenie odosielania bambusových ponožiek. To už bolo dávnejšie, a nič potom neprišlo dalšie.
A navyše balík nepríde, len obálka :D
danushka
02.11.12,14:53
...no to hej, veď poštárka takú obáločku aj do schránky šupne, pravdu vravíš Gabča

Tak potom tedy láskavo postupujte podľa príspevku č. 14. :D
Xanti
02.11.12,14:55
ZLatá :D
Rozalka
02.11.12,14:59
...no to hej, veď poštárka takú obáločku aj do schránky šupne, pravdu vravíš Gabča

Tak potom tedy láskavo postupujte podľa príspevku č. 14. :D
Aj môjmu susedovi lne tak do schránky šupne, že tá obálka vytŕča (a nie do baráku ale vonku do "dvora") a keby niekto chcel - tak si ju len tak kľudne pokojne vytiahne.
danushka
02.11.12,15:06
Aj môjmu susedovi lne tak do schránky šupne, že tá obálka vytŕča (a nie do baráku ale vonku do "dvora") a keby niekto chcel - tak si ju len tak kľudne pokojne vytiahne.
A čo z toho vyplýva drahá Rozálka?

Ja som nič nedostal, ja o ničom neviem, zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať ;) :D.

A je pravda, že keď raz niečo nepodpíšem, nepotvrdím, tak sa druhá strana pravdy nedovolá, keby čo bolo.
Katy a R
02.11.12,15:33
no ja neviem, ale ja sa veru poteším, keď mi zavolajú - a vždy súhlasím, aby mi poslali tú skúšobnú (reklamnú) vzorku.
A keby nebolo také drahé poštovné - kúpim si aj ďalšie ponožky - sú veru kvalitné - a momentálne celkom 1 euro stojí prvý balíček (akurát idem zaplatiť) - samozrejme, ďalšie zasielanie stopnem.
Objednávam takto vždy, keď sa ozvú (aj iné veci) - ale ďalšie pravidelné zasielanie už nie! Ešte keď poštovné bolo 79 korún - už vtedy mi to bolo veľa, teraz už 3,90 eura:mee:.
A ešte dodám, že pošlú najskôr informačný list, že posielajú tú vzorku - dá sa na to reagovať - a až potom pošlú balíček. A samozrejme, kedykoľvek sa dá zasielanie zrušiť.
podľa mňa to veru neetické ani nie je (keď tak pozerám tie stupídne a zavádzajúce reklamy v telke - nap teraz "Rudolfovo číslo" :eek: ) :mee:
lujza.j
02.11.12,15:40
dievčatá a čo stojí ten další balík ponožiek, môj kolega si to veľmi pochvaľuje, že ako je to super že mu chodia ponožky domov:D ked som sa ho opýtala, že čo to stojí tak on že nevie, že žena platí:)
Katy a R
02.11.12,15:43
aktuálne 9,90 za 3 páry ..
lujza.j
02.11.12,15:52
fúha...dakujem
Katy a R
02.11.12,16:00
.. však počkáme, kým zase zavolajú - za 1 evri..
Xanti
02.11.12,16:20
dievčatá a čo stojí ten další balík ponožiek, môj kolega si to veľmi pochvaľuje, že ako je to super že mu chodia ponožky domov:D ked som sa ho opýtala, že čo to stojí tak on že nevie, že žena platí:)
ABO sa vygoogli a nájde napr. http://panske-ponozky.heureka.sk/bambusove-ponozky-zapo-bamboo/?gclid=CJXNxrDlsLMCFUmN3godZDcAwg :D aleboooooooo http://www.zapakatel.cz/cs/praha/detail/id-7979--3-pary-bambusovych-ponozek-za-89-kc-nebo-5-paru-za
danushka
02.11.12,16:27
Ja som si tak raz objednala vzorku zadarmenko na 3-Omega kyseliny tablety, také žlté ...
Aj som to možno nejaký týždeň brala a zabudla na to.
Keď tu zrazu prišla o dva mesiace obálka s ďaľšími tabletami, samozrejme, že som si nič také neobjednávala. Obálku som založila a nevenovala som jej pozornosť.

A o mesiac telefón zazvonil. Jáj cibože, koľko som ja kriku dostala, aká som nezodpovedná, že doplnok výživy prišiel a ja som nič nezalatila. To slečna - vymáhačka pohľadávky ešte netušila, že zbieram dych a kým ona ziapala, už som mala svoj monológ pripravený. :D :D :D

A začala som asi takto: ,,sedíte teraz dobre na tej riti?"... a ticho a ja jej - ,,tak pozorne počúvajte, čo Vám teraz poviem..."
Juj, ale som si zgustla! Naložla som jej odsrdca a šťavnato, nebudem tu až tak detailná :))))), ale odvtedy mi už nikdy nik nezavolal a ani ma písomne k ničomu nevyzval. Totiž nezabudla som jej pripomenúť, že ak chcú doplnok výživy späť, nech si pošlú kuriéra poň, že mi ani náhodou nepríde naum, aby som merala cestu na poštu a vytvárala si náklady na svoj účet za niečo, čo som si nežiadala.
Moja posledná otázka bola: ,,máte ešte nejaký dotaz?"...odpoveď, že nie :D

Tak mne tu bude niekto cudzí žalúdok pucovať, to kde už sme? :D :D :D
Xanti
02.11.12,16:29
Ale si ostrá :D
lujza.j
02.11.12,16:42
takto na nich....:-D
lujza.j
02.11.12,16:54
ABO sa vygoogli a nájde napr. http://panske-ponozky.heureka.sk/bambusove-ponozky-zapo-bamboo/?gclid=CJXNxrDlsLMCFUmN3godZDcAwg :D aleboooooooo http://www.zapakatel.cz/cs/praha/detail/id-7979--3-pary-bambusovych-ponozek-za-89-kc-nebo-5-paru-za
ja takéto onakvé fajné bambusky nie.... ja obyčky také tie mäkučké z lidlu:D za pár e, ked ich pred pár rokmi iba bepon predával stáli aj 250.-350.-sk...potom ked som ich našla u číňana za nejakých cca50.-sk :eek: síce nie v takom farebnom prevedení a vzormi, ale matroš bol ten istý.....kolegovi tam robila frajerka...ponožky nakúpili v xy krajine a prebalili do beponu.... možno aj tieto banbusky sú podobného druhu...;) aj makyta tak robila nakúpila bavlnené tričká v chine a potom tam našila svoje cedule...ale vlastne ved sme na slovenku tak to normalno:rolleyes:
danushka
02.11.12,16:58
ani vy dve by ste sa nedali, krk dám na to :D
Rozalka
02.11.12,17:09
ja takéto onakvé fajné bambusky nie.... ja obyčky také tie mäkučké z lidlu:D za pár e, ked ich pred pár rokmi iba bepon predával stáli aj 250.-350.-sk...potom ked som ich našla u číňana za nejakých cca50.-sk :eek: síce nie v takom farebnom prevedení a vzormi, ale matroš bol ten istý.....kolegovi tam robila frajerka...ponožky nakúpili v xy krajine a prebalili do beponu.... možno aj tieto banbusky sú podobného druhu...;) aj makyta tak robila nakúpila bavlnené tričká v chine a potom tam našila svoje cedule...ale vlastne ved sme na slovenku tak to normalno:rolleyes:
... veru, veru ... aj ja poznám jedného, ktorý čínske topánky v krásnych krabiciach predáva ako talianske (cena krabice > cena obuvi, ale čo už, keď sa to ženám páči!), a keď idem okolo, vždy plno ľudí v obchode ...
lujza.j
02.11.12,17:23
... veru, veru ... aj ja poznám jedného, ktorý čínske topánky v krásnych krabiciach predáva ako talianske (cena krabice > cena obuvi, ale čo už, keď sa to ženám páči!), a keď idem okolo, vždy plno ľudí v obchode ...
bola som v lete s deckom na milde fakt ja po dlhom čase...chcela nejaké voľné plachtáky, ja ako som videla cenu napr. 13e tak hned na neho, že či 10e on že može....potom, že ešte ligíny tak si našla....cena už neviem 8e, ja hned že 5e....ten to už ne...vytasil na mňa všitú cedulu, že to nye china to turkiš...mrcha chiňanská, už sa mi s ním nechcelo...že riť palová turkiš, ale stále len china, ktorá sa chce tváriť ako turkiš.....jeden väčší šmejd jak druhý...vrrr:mad: ale šak sme na slovensku...
ked si už tie boty obuv danea tiež kedysi aj celkom dobré boty vozila.....teraz mám pocit, že preorientovali a len pre prostitjukty boty majú, o kvalite ani nehovorím.....ale aj tak chcem isť kuknúť na mickievičku tak mávajú aj akože staršie modely....
srska
02.11.12,17:44
... veru, veru ... aj ja poznám jedného, ktorý čínske topánky v krásnych krabiciach predáva ako talianske (cena krabice > cena obuvi, ale čo už, keď sa to ženám páči!), a keď idem okolo, vždy plno ľudí v obchode ...ja som bol s jedným v 2001 na výber tovaru vo wenzhou a prvé čo som mu poradil bolo aby na krabici pre pánsku spoločenskú obuv bolo napísané "pietro" + "italian shoes" - 64 m3 kontajner predaný za 4 dni cca 10 000 párov
Danielka S.
19.11.12,10:36
...a ludia vy ste odkial spadli. Ponozky odoberam skoro 2 roky, su sice o cosi drahsie, ale kvalitne a hlavne stale drzia tvar a su makke. Skusala som hladat v obchodoch, ale zo ziadnymi sme neboli tak spokojny. Manzel si ich nevie vynachvalit.

A ty Danushka sa spamataj, ako bez dovodne kricat na niekoho cudzieho, za tvoju chybu. V hovore ti operatorka vsetko povedala aj ako mas zastavit dalsie zasielanie. Uz poznam ich hovory naspamat, odoberam od nich bizuteriu, aj Omegu, kedysi som pletove masky, manzel stale pouziva ich strojcek.Vzdy si ich rada vypocujem a ked mi to financna stranka dovoli aj si objednam. Sme s nimi velmi spokojny. A stale sa cudujem, ze sa na Slovensku najdu ludia, ktory nevedia pocuvat a citat.
Xanti ak mas naozaj zaujem o ponozky, chod na stranku www.bamboobycouslux.com, kdde su infosky o ponozkach.
ninocka55
19.11.12,10:47
...a ludia vy ste odkial spadli. Ponozky odoberam skoro 2 roky, su sice o cosi drahsie, ale kvalitne a hlavne stale drzia tvar a su makke. Skusala som hladat v obchodoch, ale zo ziadnymi sme neboli tak spokojny. Manzel si ich nevie vynachvalit.

A ty Danushka sa spamataj, ako bez dovodne kricat na niekoho cudzieho, za tvoju chybu. V hovore ti operatorka vsetko povedala aj ako mas zastavit dalsie zasielanie. Uz poznam ich hovory naspamat, odoberam od nich bizuteriu, aj Omegu, kedysi som pletove masky, manzel stale pouziva ich strojcek.Vzdy si ich rada vypocujem a ked mi to financna stranka dovoli aj si objednam. Sme s nimi velmi spokojny. A stale sa cudujem, ze sa na Slovensku najdu ludia, ktory nevedia pocuvat a citat.
Xanti ak mas naozaj zaujem o ponozky, chod na stranku www.bamboobycouslux.com (http://www.bamboobycouslux.com), kdde su infosky o ponozkach.

:rolleyes:
KoxXxo
19.11.12,11:22
Aj moje niekedy celkom dobre držia tvar. :D
Tweety
19.11.12,11:25
hlavne keď sú po dvoch troch dňoch, nie?
KoxXxo
19.11.12,11:28
Čím viac dní, tým lepšie držia..
amoo
13.12.12,11:52
Ja to považujem s tými ponožkami ap. za naliehanie a vydieranie, skadiaľ máju na mňa kontakt, ak som odmietol v priebehu hodiny volali manželke, prečo nezašlú -predajú 1 pár bez toho aby vás tlačili do ďalších a ďalších odberov, kto to ma všetko sledovať čítať a študovať aby neurobil chybu a neplatil penále, čo som čítal na nete aj telefonický súhlas je potvrdením zmluvy ?, Váš hovor mimochodom nahrávajú, vopred Vás na túto skutočnosť neupozornia, zákazník je z toho znechutený a vystresovaný, podmienky sú prísne, mnohý platia penále, sú registrovaný u nás ?, kde platia dane? ponuku Vám účelovo odmelú ako z mlynčeka sú na to školení zblbnú Vás, pod takým rýchlym tlakom Vás presvedčia, nenechajú miesto na uvažovanie, im stačí ANO a ani neviete ako poskytnete im svoju adresu, ponúkaný tovar by som možno aj kúpil no ten spôsob ma odrádza, problémové reklamácie, na prvý pohľad všeobecne to vyzerá OK, no čo po čase vytriezvenia?, z podobnými spoločnosťami máju ľudia veľké problémy, pozor nikdy na prvý kontakt nepovedzte ANO, nechajte si priestor na rozmyslenie, pozor na spätné volanie buď sa na to číslo nedá zavolať al. je presmerované tak aby z vás vytiahli za hovor riadnu sumu! možno aj tu na porade sú registrovaní a ovplyvnia vaše myslenie, a podmienky neviem ako sa vie starší človek z toho vysomáriť? aj ja som to študoval pol dňa drobňučkým písmom celučičká A4, bez pečiatky bez ich mena zastupcu, nesie to všetky znaky...
mareko
13.12.12,14:46
Oj, a to že aká náhodička ...niet nad vlastnú reklamu :-(
mareko
13.12.12,14:46
Dajú sa oj oprieť, či sa rovno zlomia :-) :-) :-)
CourluxInternationalSA
05.05.14,15:24
Dobry den,

dovolte aby sme reagovali na Vase prispevky. Kazdy jeden hovor je monitorovany a zakaznik je o tejto skutocnosti informovany. Pokial zakaznik suhlasi s nahravanim, hovor pokracuje dalej. Ak vsak zamietne podakujeme a ukoncime hovor. Nasi operatori oslovuju zakaznikov, cez vygenerovane telefonne cisla. To znamena, ze nemaju o zakaznikovi ziadne ine udaje okrem telefónneho cisla. Operator predstavi ponuku zakaznikovi. Pokial zakaznik suhlasi, operator ho informuje aj o doplnujucich baleniach, ktore su automaticky zasielane. Zakaznik je taktiez informovani o tom, ze pokial nema zaujem o objednavku alebo chce ukoncit celu objednavku bez toho aby mu bol zaslany balik, popripade dalsie doplnujuce balenie, je potrebne aby informoval zakaznicku linku. V pripade ak od nas odoberate zásielky a mate zaujem o vratenie zásielky, mozete tak urobit na adresu Zakaznicky servis v SR, P.O.BOX 7, 010 15 Zilina. V pripade akychkolvek otazok nas mozete kontaktovat na nase telefonne cislo, ktore su uvedene na liste, letaku aj na nasich internetovych strankach. K dispozicii su Vam operatori na telefonnom cisle 0412812125 od 7:30-18:00 alebo na nasej e-mailovej adrese sk@courlux.com.

S pozdravom a prianim pekneho dna,

Zakaznicky servis v SR
willma
05.05.14,18:40
že aký zmysel pre humor? Reagovať na príspevok po dvoch rokoch... Keď takto promptne vybavujete aj reklamácie a odstúpenia od zmlúv, tak....