bábika
30.08.10,21:33
Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť ako mám riešiť už pre mňa neriešiteľný problém,neustále mne a celej mojej rodine strpčujú život susedia, v kuse ohováranie, osočovanie a samé lži roztrusújú po lekároch kde patríme, po priateľoch či susedoch s ktorými sa dlhodobo poznáme a pomaly mám pocit, že kade komu kto už aj nás vôbec nepozná, neustále riešime spory či na polícii či na obvodnom úrade ale stale je to akoby v začarovanom kruhu vždy sa len uzavrie spis ale susedom to pokoj neda a už pomaly rok a pol starú záležitosť dajú odznova prešerovať a rýpu v kuse aj do policajtami uzavretých spisoch a hľadajú chyby už nie len na nás ale aj v druhých , že pochybili a chudáci trpia asi aj za to čo nemôžu, chytili susedia proste na nás averziu alebo čo /po psychickej stránke tam určite v poriadku dčo nie je ale neviem to dokázať/majú spory aj s inými ale s nami asi najviac spisy sa napišu uzatvoria ale problém je tu vždy vykrikovanie po ulici, vulgárne nadávky,písanie listov bez podpísania, o seba sa nebojím ale o svoju rodinu a deti ano, odsťahovanie ale nie je momentálne môžné ako riešiteľná situácia ale naozaj by sme chceli len jedno nech nás nechajú na pokoji exzistovať a nemuseli by sme neustále chodiť na samé predvolania na políciu , obvodné úrady a pod. i keď spory my nevyvolávame dokedy vlastne možu podávať v kuse dáke nezmyselné oznámenia na nás založené na lži? prečo sa nedajú dať na tú osobu všetky spisy do kopy aby konečne videli , že problém je v psychike oných susedoch a nie v nás? keby sme im ubližovali tak to chápem ale prečo mám pykať za niečo čo sme neurobili? vie mi niekto poradiť ? budem povďačna za všetky rady.Ďakujem.
sarasara
30.08.10,20:05
No, ak ste často na polícii či úrade mestskom(obvodnom), tak je ťažko poradiť. Ak vám oni nepomôžu, tak kto potom? Píšeš, že sa nemôžete presťahovať. Ale to by zrejme poriešilo váš problém. Skúste porozmýšľať, či by to predsa len nebolo možné.
Lebo ako píšeš, polícia, úrady nepomôžu. Nemyslím ,že by pomohol súd. Výsledok by mohol byť práve opačný.
buchač
31.08.10,06:06
no keď vidím formulaciu tohto príspevku a jeho obsah, tak ani s tebou nebude vštko v poriadku...
...zato Ty si dokonalosť sama o sebe ...

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť ako mám riešiť už pre mňa neriešiteľný problém,neustále mne a celej mojej rodine strpčujú život susedia, v kuse ohováranie, osočovanie a samé lži roztrusújú po lekároch kde patríme, po priateľoch či susedoch s ktorými sa dlhodobo poznáme a pomaly mám pocit, že kade komu kto už aj nás vôbec nepozná, neustále riešime spory či na polícii či na obvodnom úrade ale stale je to akoby v začarovanom kruhu vždy sa len uzavrie spis ale susedom to pokoj neda a už pomaly rok a pol starú záležitosť dajú odznova prešerovať a rýpu v kuse aj do policajtami uzavretých spisoch a hľadajú chyby už nie len na nás ale aj v druhých , že pochybili a chudáci trpia asi aj za to čo nemôžu, chytili susedia proste na nás averziu alebo čo /po psychickej stránke tam určite v poriadku dčo nie je ale neviem to dokázať/majú spory aj s inými ale s nami asi najviac spisy sa napišu uzatvoria ale problém je tu vždy vykrikovanie po ulici, vulgárne nadávky,písanie listov bez podpísania, o seba sa nebojím ale o svoju rodinu a deti ano, odsťahovanie ale nie je momentálne môžné ako riešiteľná situácia ale naozaj by sme chceli len jedno nech nás nechajú na pokoji exzistovať a nemuseli by sme neustále chodiť na samé predvolania na políciu , obvodné úrady a pod. i keď spory my nevyvolávame dokedy vlastne možu podávať v kuse dáke nezmyselné oznámenia na nás založené na lži? prečo sa nedajú dať na tú osobu všetky spisy do kopy aby konečne videli , že problém je v psychike oných susedoch a nie v nás? keby sme im ubližovali tak to chápem ale prečo mám pykať za niečo čo sme neurobili? vie mi niekto poradiť ? budem povďačna za všetky rady.Ďakujem.
Všetko sa dá riešiť , aj neriešiteľné ...

Otázky :

1. Bydlisko ?...mesto alebo dedina ?...to druhé je trochu horšia varianta ...
2. Ohováranie , osočovanie ???.........ak si myslíš , že to nie je pravda , čo o vás tvrdia , tak to daj na pravú mieru . Povedzme , že Ťa obvinili , že si osobe X po pysku dala ....hm , nabudúce daj a nie jednu ..aby dôvod na pletky mali ...
3. Susedia , kámoši alebo známi ???.....nechaj tak , nerieš , nech si svoju mienku sami utvoria . Nepresvedčuj o svojej pravde , lebo ich napokon utvrdíš práve o opaku ...
4. Riešenia by boli , ale nehodí sa zverejniť ich na fórum ...;)
bábika
31.08.10,06:28
Laco- monter čakala som že sa najde takýto typ človeka kto tu napíše čo si napísal miesto poradenia ty presne takéto typy sú daní susedia vieš nikomu neprajem aby sa v danej situácii ocitol ja som pisala nemám strach o seba ale o deti a polícia povedala len keď Vám ubížia na zdraví a budete PN viac ako 14 dní je stym možné niečo robiť bude to považované za trestny čin alebo keď Vás zabijú čo bude už neskoro riešiť, ožno je riešnie súd nejde o to , že by polícia a organy nepomohli ale majú právomoci do istej miery preto som chcela nájsť aj iné riešnia okrem presťahovania sa /aj keď bysme sa presťahovali sú na dochodku a majú čas rýpať a vynaložiť všetky svoje naklady na to , že by dačo podnikli aj po presťahovaní/ ale ďakujem všetkým asi to nemalo zmysle žiadať tu niekoho o radu asi bude to najlepšie riešiť pravnou cestou lebo tu robia podaktorí vola zo mna dakujem, za všetky odpovede aj tie negatívne.
durisovad
31.08.10,07:24
Ak je nieco neriesitelne, tak je asi zbytocna strata casu to riesit.
globalpartner
31.08.10,07:43
Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť ako mám riešiť už pre mňa neriešiteľný problém,neustále mne a celej mojej rodine strpčujú život susedia, v kuse ohováranie, osočovanie a samé lži roztrusújú po lekároch kde patríme, po priateľoch či susedoch s ktorými sa dlhodobo poznáme a pomaly mám pocit, že kade komu kto už aj nás vôbec nepozná, neustále riešime spory či na polícii či na obvodnom úrade ale stale je to akoby v začarovanom kruhu vždy sa len uzavrie spis ale susedom to pokoj neda a už pomaly rok a pol starú záležitosť dajú odznova prešerovať a rýpu v kuse aj do policajtami uzavretých spisoch a hľadajú chyby už nie len na nás ale aj v druhých , že pochybili a chudáci trpia asi aj za to čo nemôžu, chytili susedia proste na nás averziu alebo čo /po psychickej stránke tam určite v poriadku dčo nie je ale neviem to dokázať/majú spory aj s inými ale s nami asi najviac spisy sa napišu uzatvoria ale problém je tu vždy vykrikovanie po ulici, vulgárne nadávky,písanie listov bez podpísania, o seba sa nebojím ale o svoju rodinu a deti ano, odsťahovanie ale nie je momentálne môžné ako riešiteľná situácia ale naozaj by sme chceli len jedno nech nás nechajú na pokoji exzistovať a nemuseli by sme neustále chodiť na samé predvolania na políciu , obvodné úrady a pod. i keď spory my nevyvolávame dokedy vlastne možu podávať v kuse dáke nezmyselné oznámenia na nás založené na lži? prečo sa nedajú dať na tú osobu všetky spisy do kopy aby konečne videli , že problém je v psychike oných susedoch a nie v nás? keby sme im ubližovali tak to chápem ale prečo mám pykať za niečo čo sme neurobili? vie mi niekto poradiť ? budem povďačna za všetky rady.Ďakujem.

Minimálne v prípadoch ktoré riešila policia, predpokladám na ich podnet, ak ten podnet smeroval menovite na Vás, by som podal na prokuratúre ,alebo polícii návrh na začatie tresného stíhania pre krivé obvinenie.

Čo sa týka osočovania a ohovárania , toto sa ťazko dokazuje, ale v prípade , že máte nespochybyteľné dôkazy/najlepšie listiné tiez je mozné podať na súde zalobu na ochranu osobnosti , alebo návrh na trestné konanie /bez dôkazov by som do toho nesiel/
wagner
31.08.10,14:48
Ak je nieco neriesitelne, tak je asi zbytocna strata casu to riesit.

Súhlasím, aj ja mám takých susedov. Jednoducho si ich nevšímam, nebavím sa s nimi, spravila som si vchod do dvora z druhej strany, aby som nemusela byť s nimi v kontakte. A keď potrebujem ísť tej strany von, tak pozriem, či sú neni na dvore. A kašlem na nich. Tiež sa mi vyhrážajú súdom, ohovárajú, nadávajú. S takými ľudmi nezmôžeš nič. Ignorovať je to najlepšie, susedia nech si spravia mienku sami. Nerozčulovať sa nad tým, žiť si svoj vlastný život. Aj ja keď ich stretnem(náhodou) tak sa tvárim, že ich nevidím. A to ich štve viac, ako keby som reagovala na ich srdcové výlevy.
ErinErin
31.08.10,18:14
Z ľudského hľadiska sú možné dve varianty problému:
1) Susedom niečo subjektívne alebo objektívne vadí. Tam by pomohol rozhovor, ukázať dobrú vôľu pristúpiť ku kompromisom. Ak sa konflikt dlho neriešil, nebude to ľahké.
2) Jedna alebo druhá strana má zmenené vnímanie - tam nepomôže nič, snáď psychiater.

Veta v piatom príspevku, že odsťahovanie nič nerieši, lebo susedia by si ich našli, hovorí za druhú variantu. A tiež problém pomenovať predmet konfliktu.
danushka
31.08.10,18:36
Bábika,
chceš svoje najlepšie roky stráviť čakaním, že starí susedia umrú a prídeš o zdravý rozum?
S ľudskou hlúposťou a obmedzenosťou sa naozaj nedá bojovať.
Jednoznačne predajte svoje bývanie a choďte preč !
Dá sa to, len treba chcieť. Jednoducho Ty so svojim partnerom začnite riešiť zmenu bydliska. Aj za cenu toho, že na predaji nehnuteľnosti prerobíte.
Pokoj v dome sa nedá ničím nahradiť.
pepsikova
31.08.10,18:41
Laco- monter čakala som že sa najde takýto typ človeka kto tu napíše čo si napísal miesto poradenia ty presne takéto typy sú daní susedia vieš nikomu neprajem aby sa v danej situácii ocitol ja som pisala nemám strach o seba ale o deti a polícia povedala len keď Vám ubížia na zdraví a budete PN viac ako 14 dní je stym možné niečo robiť bude to považované za trestny čin alebo keď Vás zabijú čo bude už neskoro riešiť, ožno je riešnie súd nejde o to , že by polícia a organy nepomohli ale majú právomoci do istej miery preto som chcela nájsť aj iné riešnia okrem presťahovania sa /aj keď bysme sa presťahovali sú na dochodku a majú čas rýpať a vynaložiť všetky svoje naklady na to , že by dačo podnikli aj po presťahovaní/ ale ďakujem všetkým asi to nemalo zmysle žiadať tu niekoho o radu asi bude to najlepšie riešiť pravnou cestou lebo tu robia podaktorí vola zo mna dakujem, za všetky odpovede aj tie negatívne.
..

..no teraz práve beží jeden taký scenár z Devínskej...až keď sa stane, až potom sa rieši...ak by už nebolo nijakej pomoci proti nim, keď už ani polícia nechráni, tak nájsť jedného milého, šikovného s bejsbalkou..lebo čo už!!..
ErinErin
31.08.10,18:57
Bábika,
chceš svoje najlepšie roky stráviť čakaním, že starí susedia umrú a prídeš o zdravý rozum?
S ľudskou hlúposťou a obmedzenosťou sa naozaj nedá bojovať.
Jednoznačne predajte svoje bývanie a choďte preč !
Dá sa to, len treba chcieť. Jednoducho Ty so svojim partnerom začnite riešiť zmenu bydliska. Aj za cenu toho, že na predaji nehnuteľnosti prerobíte.
Pokoj v dome sa nedá ničím nahradiť.

Problém je v tom, že susedia by si ich tam našli. Alebo niekto iný? ;)
pepsikova
31.08.10,19:11
Problém je v tom, že susedia by si ich tam našli. Alebo niekto iný? ;)..

..aha..to už vie dopredu?..
susann2
31.08.10,20:31
Po prečítaní príspevku, by sa mi žiadalo vypočuť si názor druhej strany. Čo človek seje to aj žne, rozsieva nenávisť, žne nenávisť, rozsieva lásku, žne lásku, takto fungujú zákony vesmíru. Keď si niekto o mne urobí falošný obrázok, nadáva mi, ohovára ma, nevytvára to žiadnu novú skutočnosť - ja som aj tak taká, aká som. Moji priatelia to vedia, nemusím im nič vysvetlovať, ani sa nijak obhajovať a tým ostatným to aj tak nevysvetlím, takže to je zbytočná strata času. So susedmi /klebetnými/ je najlepšie sa len pozdraviť a nenechať susedov aby mi videli až do hrnca, môže sa to vypomstiť, veľa vedia a potom ohovárajú. Moja vlastná skúsenosť. Hlavne sa nenechať vyprovokovať. Že ohovárajú ? Nevybíjam si energiu na cudzej blbosti. Aj vykrikovanie ich časom prejde, jednoducho nereagujem. O nikoho sa nestarám, žijem si svoj život a je mi dobre. Odsťahovať sa ako znela jedna rada - blbosť. Poznám takých čo sa neznášali so žiadnymi susedmi, odsťahovali sa do druhej dediny, ani tam ich nemal nikto rád. V prvom rade sa treba zamyslieť nad sebou, či neexistuje nejaký dôvod na takéto správanie sa susedov. Ja beriem ľudí takých akí sú, neriešim ich správanie ale podľa ich správania sa zariadujem, t.j. ja rozhodujem o tom s kým sa porozprávam, koho len pozdravím, komu bude lepšie sa vyhnúť, zvlášť ked viem, že to nemá v hlave všetko v poriadku.
Bábika skús porozmýšlať.
bábika
08.09.10,19:28
susann2 ja nad sebou rozmyslam my sme radsej ticho aby neboli konflikty a nic nepodnikame keby nerypali vsetko je ok, skoda ze to podrobnejsie nemozem popisat pretoze niekdy neviem ci to aj dotycna osoba necita skor by to tu ludia pochopili a nepovazovali ma za blbca a toho co robi problemy ja nechcem len obhajovat seba sme ludia co robia chyby ale miesto rady som tu nasla skor nieco ine ale i tak dakujem a hlavne tym co poradili.
ErinErin
08.09.10,19:55
Bábika,
ťažko niečo poradiť, keď v podstate len napíšeš, že susedia sú proti vám. Zameraj sa na riešenie konkrétnych problémov - čo susedom vadí: Získaš názory za a proti a možno sa na veci pozrieš novým spôsobom.
susann2
09.09.10,05:10
susann2 ja nad sebou rozmyslam my sme radsej ticho aby neboli konflikty a nic nepodnikame keby nerypali vsetko je ok, skoda ze to podrobnejsie nemozem popisat pretoze niekdy neviem ci to aj dotycna osoba necita skor by to tu ludia pochopili a nepovazovali ma za blbca a toho co robi problemy ja nechcem len obhajovat seba sme ludia co robia chyby ale miesto rady som tu nasla skor nieco ine ale i tak dakujem a hlavne tym co poradili.
Bábika isteže je na tebe ako budeš problém riešiť a na koho rady dáš. Ja som sa ti len snažila naznačiť, že keď neporiešiš problém v dobrom, po zlom to nevyriešiš, navyše ťa to psychicky bude ničiť. Ak ide o hašterivé osoby, mentálene na nízkej úrovni alebo psychicky narušené, tam každé riešenie z tvojej strany po zlom, je len voda na ich mlyn. Na ohovaránie sa povznes, neviem čo také môžu napr. rozprávať lekárke a aký to môže mať vplyv na jej prístupe k tebe. Po čase každý zistí kto je kto, lekárka nebude výnimkou, keby predsa len, tak si nájdem druhú. Niečo tých susedov podľa toho čo uvádzaš doslova vytáča a vám robia peklo zo života, pokiaľ nezistíš podstatu ich správania, problém k spokojnosti nevyriešiš.
scar
09.09.10,18:47
neustále riešime spory či na polícii či na obvodnom úrade ale stale je to akoby v začarovanom kruhu vždy sa len uzavrie spis ale susedom to pokoj neda a už pomaly rok a pol starú záležitosť dajú odznova prešerovať a rýpu v kuse aj do policajtami uzavretých spisoch

o ake spory ide ?? alebo coho sa tykaju tie oznamenia ??