Rattix
31.08.10,07:29
Dobrý deň. Potrebujem seriózne a k veci poradiť.

Som začínajúcim podnikateľom v oblastiach (tvorba webových stránok, loga, vizitiek a pod.). Moje podnikanie sa bude sústreďovať aj na diaľku (prostredníctvom internetu). Nastávajú tu problémy, ktoré chcem vyriešiť a ktorým nechápem. Všetko by som chcel vysvetliť.




Takže som živnostník, neplatič DPH.




1.) Ako si najlepšie poistiť moje podnikanie po internete? (nejaký postup by som poprosil)

2.) Ako mám potom dokladovať a čo všetko k tomu potrebujem mať? (nejaký postup by som poprosil aj na viacero možností)
3.) Môžem si ako jednotlivec SZČO spraviť "Obchodné podmienky" a ako spraviť právne ošetrený súhlas s tými podmienkami pre klientov?





Lebo niekto mi povie toto, niekto zase niečo iné a ďalší zase niečo. A neviem čo je správne. Preto sa obraciam na odborníkov.
Ďakujem vám veľmi pekne za pomoc. Pekný deň.
profesional
31.08.10,06:21
1. Postup podnikania sa nepoistuje. Nakolko nie je kvantifikivatelne poistne riziko.

2. Co chces komu dokladovat?

3. Mozes si urobit VOP. Ale nakolko pojde o autorskppravnu cinnost, musi byt zmluva o dielo uzatvorena pisomne a nie len tak ze niekto na dialku akceptuje tvoje VOP.

Vidim, ze v tom mas riadny gulas. Radsej najprv prestuduj prispevky tu na porada.sk a pytaj sa az ked budes mat jasno v tom ako sa veci maju a budes chciet doladit len detaily.