Jano69
31.08.10,08:08
Dobrý deň, v časovom horizonte 2-3 týždne budem otvárať jednu čajovňu. Jedna z vecí, ktoré zatiaľ nemám celkom doriešené je názov :) . Skúste dať nejaké tipy ako by ste ju nazvali. Mala by byť zameraná hlavne na vodné fajky. Vopred vám veľmi pekne ďakujem :)
profesional
31.08.10,06:10
TeaTime
Paula
31.08.10,06:29
TeaTime


Tak tak tak .... , lebo napr. v Čajovni u Janka
by nám ten čas ubiehal priveľmi po slovensky :rolleyes:.

P.S.: To je môj nešikovný nesúhlas s angl. názvom. Keby niečo.:cool:
Flinstone
31.08.10,07:17
a transparent "poďte na fajku k nám" :D
durisovad
31.08.10,07:21
Bude to podnik, kde sa bude podavat caj alebo nieco na sposob cajovni v Japonsku, kde je aj jemna zabava s gejsami?
Jano69
31.08.10,08:23
Gejše tam asi nebudú :D bude sa podávať čaj, vodná fajka, káva a možno ak ma niečo ešte napadne :)
Flinstone
31.08.10,10:04
arabskú kávu, kvalitný tabak, kvalitný uhlík.... a samozrejme kvalitné kreslo v ktorom spočiniem.... no asi by som sa nechal na také nahovoriť :)
gypsynka
31.08.10,10:22
Arabica relax
účtovník 007
31.08.10,11:14
Určite by som si ako názov nedávala skomoleninu anglických slov a ani cudzojazyčný názov. V Čechách je typické, že reštaurácia, vináreň, obuv....má v názve meno majiteľa. Z toho je zrejmé, že sú na svoje meno, alebo priezvisko patrične hrdí.
Kavárna u Ticháčkú
Frantova čajovna
Tondova hospoda

Možno máš nejakú milú prezývku od priateľov.:D Čajovňa u xxxxx.
erzet
31.08.10,11:19
Čajovňa u 69
erzet
31.08.10,11:26
Čajovňa u dobrého Janka
účtovník 007
31.08.10,11:27
Čajovňa u 69

Ja som sa pozrela na nick zadávateľa a napadlo ma Čajovňa u Jančiho, ale hneď nato Robo, to čo Teba.:D
rickman
31.08.10,12:22
Čajíček, Čajíkovo..

prípadne pokiaľ máš nejaké obľúbene zvieratko, tak to vymyslieť podľa toho - veľa veci sa ti zjednoduší, do loga si vieš dať práve to zvieratko, doplnky a vybavenie môžu byť ladené do takého štýlu (od obrusov cez servítky až po koberec..).

Čajovňa Medvedík čistotný, Surikata čajíček, ...
erzet
31.08.10,12:24
Čajovňa U Janka Čajka
durisovad
31.08.10,12:28
U JANKA - CAJ A FAJKA
Dantess
31.08.10,14:39
Fajka u Janka
durisovad
31.08.10,14:41
Fajka u Janka
Ale on chce aj cajik varit, nielen fajkat.
terezamaria
31.08.10,15:08
Mne by sa páčil názov napr: Čajovňa Maracuja - Čajovňa u medveďa - Čajovňa Mária - Čajovňa u dobrých ľudí - Čajovňa Paríž.

Alebo si daj meno Tvoje alebo manželkine, resp. ak máš, tak meno detí:):):)
LuciinkAA
31.08.10,15:24
a čo tak taký jednoduchý názov : Čajovňa fajka...alebo Čajovňa vodná fajka...alebo Fajka dobrého čaju...
Halli
31.08.10,15:42
Heni
31.08.10,15:48
alebo ČAJaFAJa :)
Halli
31.08.10,16:08
alebo ČAJFA .......... /nie Čalfa:D/
Heni
31.08.10,16:09
slavi, to skôr Sajfa :D
Halli
31.08.10,16:10
:) i tak še dá...
Jano69
31.08.10,18:01
rozmýšľam nad Čajovňa Surikata a Čajovňa Zápalka ( tá zápalka tak trochu vyplýva z môjho mena )
gypsynka
31.08.10,19:38
Čajíček Janíček
Oliwa
31.08.10,21:13
Vodafajn /nie Vodafon/. :)
rickman
01.09.10,05:11
rozmýšľam nad Čajovňa Surikata a Čajovňa Zápalka ( tá zápalka tak trochu vyplýva z môjho mena )

:--- potom pozves na jeden gratis cajicek, kebyze si vyberies surikatu? ;)
Jano69
01.09.10,06:07
prvých 100 zákazníkov má k vodnej fajke čaj zadarmo :)
hubatá
01.09.10,06:37
A budeš mať čajovňu rozdelenú napríklad takto?

- Fajčiareň vodnej fajky
- Čokoľvek fajčiť zakázané !!!

...a ten názov rozmýšľam...... ČAJ OD PIATEJ DO PIATEJ
Paula
01.09.10,06:39
rozmýšľam nad Čajovňa Surikata a Čajovňa Zápalka ( tá zápalka tak trochu vyplýva z môjho mena )


Môj noštek zavetril. Prídem kolaudovať? :rolleyes:
Marína
01.09.10,06:46
Názov môže byť ovplyvnený aj prostredím, kde sa čajovňa bude nachádzať, napr. Záhradná čajovňa, Čajovňa na vŕšku, v slepej uličke, .... a tak pod.
Zašla som trochu ďalej, hosťom môžeš púšťať takúto skvelú muzičku.:)
http://www.youtube.com/watch?v=2dHLNc3Kz5Q
Jano69
01.09.10,07:04
A budeš mať čajovňu rozdelenú napríklad takto?

- Fajčiareň vodnej fajky
- Čokoľvek fajčiť zakázané !!!

...a ten názov rozmýšľam...... ČAJ OD PIATEJ DO PIATEJ

áno, priestory budú rozdelené na fajčiarske a nefajčiarske + vonku je lódža
Jano69
01.09.10,07:07
Názov môže byť ovplyvnený aj prostredím, kde sa čajovňa bude nachádzať, napr. Záhradná čajovňa, Čajovňa na vŕšku, v slepej uličke, .... a tak pod.
Zašla som trochu ďalej, hosťom môžeš púšťať takúto skvelú muzičku.:)
http://www.youtube.com/watch?v=2dHLNc3Kz5Q


čo sa týka hudby, tiež to nemám na 100% doriešené, neviem ako to je tam s autorskými právami a podobne, ale chcel by som púšťať len také pomalšie relaxačné melódie, aby sa tam každý cítil príjemne
Oliwa
01.09.10,13:55
prvých 100 zákazníkov má k vodnej fajke čaj zadarmo :)

Až ma heglo, skoro som prečítala, že prvých 100 zákazníkov má k čaju fajku zadarmo...:eek::D:)
Jano69
04.09.10,20:51
No názov stále nemám ale mám ďalšie otázky, s ktorými mi dúfam budete vedieť pomôcť. Fajku môžem predať osobe nad 18 rokov. Čiže ak príde partia 16-17 ročných a kúpi im fajku niekto nad 18, ktorú s nimi ani nefajčí tak ma to nemusí trápiť? Ako mám zistiť hygienické kritériá, ktoré sa na podnik vzťahujú? Neviem ako musí vyzerať šatňa pre zamestnancov, aké veľké musia byť toalety.
korela
04.09.10,22:26
TeaTime

Ja tiež nie som zástancom cudzojazyčných názvov, ale tento je výborný - neodpustím si, ale doslova number one.

V rámci rodiny aj seba sme hľadali názvy, aby numerologicky boli vyhovujúce.
Nie je to jednoduché aj pokiaľ ide o hlavný predmet podnikania, a mal by mať logický súvis s názvom.

Ak bude čajovňa v Košiciach, tento návrh spĺňa všetky predpoklady úspechu čajovne. Najlepšie číslo pre podnikanie aké názov vydal, možno ešte prekonzultovať s dobrou numerologičkou. Číslo podporuje finančný úspech. O.i.
Je viac numerologických škôl, tu treba byť opatrný.

Ak to bol spontánny nápad, tak klobúk dolu.
Jano69
05.09.10,09:14
Ja tiež nie som zástancom cudzojazyčných názvov, ale tento je výborný - neodpustím si, ale doslova number one.

V rámci rodiny aj seba sme hľadali názvy, aby numerologicky boli vyhovujúce.
Nie je to jednoduché aj pokiaľ ide o hlavný predmet podnikania, a mal by mať logický súvis s názvom.

Ak bude čajovňa v Košiciach, tento návrh spĺňa všetky predpoklady úspechu čajovne. Najlepšie číslo pre podnikanie aké názov vydal, možno ešte prekonzultovať s dobrou numerologičkou. Číslo podporuje finančný úspech. O.i.
Je viac numerologických škôl, tu treba byť opatrný.

Ak to bol spontánny nápad, tak klobúk dolu.

Takže mám si dať názov Tea Time? ;)
padro
05.09.10,10:10
Takže mám si dať názov Tea Time? ;)
mne sa paci
terezamaria
05.09.10,10:13
Takže mám si dať názov Tea Time? ;)

Aj mne, niečo nezvyklé, ale popritom hodiace sa na čajovňu:)
rickman
05.09.10,10:47
Tiez sa mi paci TeaTime. Dokonca mas este aj volnu .sk, .eu a .co domenu "tea-time".
korela
05.09.10,11:29
Takže mám si dať názov Tea Time? ;)

Áno, vychádza najlepšie číslo, ale musíš to mať napísané spolu, inak to získava úplne iné číslo.
Zadaj si do googla a uvidíš aké formy tea time existujú a čomu sa weby venujú.

Skús si to ešte prejsť s numerológom, aby bola väzba na tvoj dátum narodenia.
Sú rôzne školy numerológie, ja dôverujem chaldejskej, viem si to odôvodniť.
Dôležitý je aj dátum založenia firmy. Niekedy sa vhodný dátum objaví raz za rok.

Ešte som si skontrolovala názov svoj, dcérin - majú toto číslo, syn má iné, ale že viem že konzultoval.

Teatime- je v tom predmet podnikania, ľahko zapamäteľné, z môjho pohľadu až univerzálne pre čajovňu. Pekné, vhodné. Krátke, výstižné.
Už si len postrážiť doménu.
korela
05.09.10,11:32
Tiez sa mi paci TeaTime. Dokonca mas este aj volnu .sk, .eu a .co domenu "tea-time".

Ak bude brať ohľad na numerológiu, neviem ako sa kvalifikuje pomlčka.
rickman
05.09.10,12:19
Ak bude brať ohľad na numerológiu, neviem ako sa kvalifikuje pomlčka.

Tak verzia bez pomlcky nie je volna.
Jano69
05.09.10,13:23
No, horšie je, že existuje jedna s.r.o s názvom Tea Time
http://www.123dodavatel.sk/detail/163676-tea-time-s-r-o
rickman
05.09.10,14:06
No, horšie je, že existuje jedna s.r.o s názvom Tea Time
http://www.123dodavatel.sk/detail/163676-tea-time-s-r-o

V tom by som problem nevidel, firma sa nemusi volat rovnako ako sa oznacuje prevadzka.
Lubaba
05.09.10,18:08
čo povieš na toto?
čajovňa "čajanfaj" :---
korela
05.09.10,23:18
Ja by som navrhla, ak ste ochotní sa pridať, nemusíte uvádzať mestá kde sa nachádzajú jednotlivé čajovne, ale nebolo by dobré uviesť reálne názvy vám známych existujúcich čajovní na Slovensku? Aspoň by sme videli, ako si s tým poradili ostatní, a čo v človeku názvy evokujú?
korela
05.09.10,23:22
Možno sa to niekomu hodí aj mimo tejto témy.

http://www.petr-novotny.cz/P%C5%99esmy%C4%8Dky/tabid/69/Default.aspx presmyčky


Návod na vygenerovanie vhodného názvu za predpokladu, že poznáme hodnoty číselné abecedy, kto by mal záujem o numerologický prístup.
Tabuľku môžem doplniť.
misomiso
06.09.10,03:55
Možno sa to niekomu hodí aj mimo tejto témy.

http://www.petr-novotny.cz/P%C5%99esmy%C4%8Dky/tabid/69/Default.aspx presmyčky


Návod na vygenerovanie vhodného názvu za predpokladu, že poznáme hodnoty číselné abecedy, kto by mal záujem o numerologický prístup.
Tabuľku môžem doplniť.

Co mas stale s tou numerologiou? Dobry nazov je o psychologii.
bettylou
08.09.10,16:45
Čajafajka u Janka
misomiso
08.09.10,17:03
Čajafajka u Janka

Ja by som urcite do nazvu nezahrnal fajcenie. Vsetko smeruje k uplnemu zakazu fajcenia v podnikoch, a potom by nazov vyznieval smiesne.
adi11
08.09.10,17:08
a čo
Jánošova čajovňa
Jano69
17.09.10,05:39
Zatiaľ som na 90% rozhodnutý pre názov Tea Time. Ak ešte máte niekto nejaké nápady, napíšte :) Určite tam nechcem dávať svoje meno, mne to pripadá také "krčmové". Ak by som otváral krčmu, tak dám kľudne názov Krčma u Janka :D ale na čajovňu sa mi to nehodí.
Flinstone
17.09.10,07:43
Flavor Tea
Jano69
18.09.10,07:15
Prepáčte za otázku mimo témy ale ja by som ťa chcel poprosiť či by si mi ked sa ti tvoj podnik toršku rozbehne napísať či sa to otvárať oplatí a nejaký priemerny mesačný zisk ak by si bol taký dobrý.O otvoreni čajovne už dlhší čas premýšľam ale stále som sa nejko neodhodlal lebo mi väčšina ľudi hovorí že na vodných fajkach,kave a čaji nezarobym .

Ak len začínaš podnikať začni s niečím, k čomu máš vzťah. Ak to urobíš kvalitne, zarobíš na tom. Od čajovne zas nemôžeš čakať nejaké 100 tisícové zisky. Ináč, kde ju chceš otvárať?
Jano69
18.09.10,22:14
No to je ten problem že v Košiciach a tu je ich už mnoho na ktoré su ľudia zviknutý AHL,smallvile,letom svetom atď. takže preraziť by nebolo jednoduché.A počul som že všetky takéto podniky v centre KE maju aj pravidelné holohlavé návštevy a to si neviem predstaviť že by som mal konkurovať cenou,platiť nájom a ešte nejakým výpalnikom to by som raz dva skrachoval a to ešte nejaké tie problemy s konkurenciou ktoré by určite boli.A okrem centra sa to inde otvárať neoplatí lebo tam chodia hlavne mladý väčšinov neplnoletý ľudia a ty radšej vyrážajú do mesta čo najďalej od rodičov a nejaké opletačky z rodičmi to za to nestojí.A nejaká čajovňa sa možno objavý aj v Auparku čo je už vo výstavbe a to by bol posledný kliniec do podnikatelskej rakvy.

Ak to vidíš takto tak čo riešiš? ;)