bea26
31.08.10,10:53
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť čo všetko je potrebné na to, aby sa dalo založiť občianske združenie.
Ako postupovať, kolky a všetko ohľadom toho.
A ako to účtovať????
ďakujem.
promont maja
31.08.10,12:18
Nakoľko si túto tému priradila pod "Daň z príjmu", tak by som váhala medzi Občianskym zákonníkom ( § 829 a ďalšie), ale vtedy ide iba o záujmové združenia a tie sú založené za účelom dosahovania zisku a dosiahnutia konkrétného účelu ... ak by to zase patrilo pod Obchodný zákonník, kde sa bližšie hovorí o združeniach ako právnických osobách ( aj tie môžu podnikať) ... a ak by to malo byť predsa občianske združenia ( potom je to nesprávna téma = správnejšie neziskové organizácie), tak o nich hovoria ustanovenia zákona o združovaní občanov a ako také vykonávajú hlavne tzv. verejnoprospešné služby, teda nie sú založené za účelom dosahovania zisku ...

... takže najprv napíš o aké združenie ide ... či vzniklo za účelom dosahovania zisku a pod. ... alebo si daj do vyhľadávača "Občianske združenie" a trošku to tu polúskaj ...
bea26
31.08.10,12:27
ide o neziskovú organizáciu. Už som tu toho našla dosť tém. Zaradila som to zle.

Ďakujem.