selena
11.08.04,12:31
Prosím Vás, neviete mi náhodou poradiť, ak sa mi nevrátilo JCD, nepýtajte sa prečo, lebo netuším /zatiaľ/, aký doklad by ho mohol nahradiť? Nejaká kópia...kde by som to mala začať zháňať? A ešte jedna otázočka. Týka sa tiež vývozu. Ak si odberateľ z tretej krajiny sám odvezie tovar (pri ČŠ potrebujem vyhlásenie odberateľa), k JCD potrebujem aj doklad o preprave - tiež to má vyzerať ako to vyhlásenie odberateľa pri ČŠ?
Luckasari
11.08.04,11:59
selena, ak sa stratilo dovozne JCD, uz sa nam stalo, hladala som ho na colnici, myslim, ze nam vystavovali kopiu (nieco ako my uctovnici vystavujeme opis faktury)
co sa tyka vyvozu tovaru do tretich krajin, mne prisiel Ukrajinec pre tovar, tak som mu dala podpisat, ze si tovar prevzal sam, no a potom mi poslal samozrejme este potvrdene JCD, ze tovar opustil hranice EU
Viki
12.08.04,04:41
Jednoznacne zacat hladat na colnici.

Mne sa tiez nevratilo JCD a ked som po 2 mesiacoch cakania zavolala na colnicu, kde som vybavovala vyvoz, tak podla datumu to nasli a zistili, ze omylom pripli aj moje JCD k ich papierom - tiez su tam len ludia :)