IMIP
31.08.10,11:36
chcem sa opytat moja kamoska pracuje na dohodu uz tomu bude rok stale v inej firme s prijmom cca 380 euro v cistom mesacne. je povynna si urobit rocne zuctovanie ? je samoplatitel poistneho mesacne cca 28euro. je potrebne este nieco inec
Jana Motyčková
31.08.10,09:44
Ak takto robí celý rok, potom jej príjem presahuje minimálny základ samoplatiteľa a je povinná si urobiť rzzp.
IMIP
31.08.10,09:52
Ak takto robí celý rok, potom jej príjem presahuje minimálny základ samoplatiteľa a je povinná si urobiť rzzp.
a nevedeka by ste mi povedat kolko asi tak bude doplacat na tom rocnom zuctovani a staci si to podat vo februari?
FugAn
31.08.10,11:22
Ak vychádzame z predpokladu, že sa nič v RZP nezmení, výsledok RZP bude cca takto: 12*380 € príjem z dohôd 4560 €, na preddavkoch zaplatí 12*28,92=347,04. Poistné z dôhod je potom 4560*14%=638,40 €, bude mať nedoplatok 291 €.
IMIP
31.08.10,11:39
Ak vychádzame z predpokladu, že sa nič v RZP nezmení, výsledok RZP bude cca takto: 12*380 € príjem z dohôd 4560 €, na preddavkoch zaplatí 12*28,92=347,04. Poistné z dôhod je potom 4560*14%=638,40 €, bude mať nedoplatok 291 €.
dakujem velmi pekne e kedy treba toto rocne zuctovanie podat? alebo ho poda zamestnavatel?
maad
31.08.10,11:41
Nechcem otvárať novú tému len sa chcem spýtať ak firma má zamestnancov ktorí pracujú na dohodu okrem potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok, ktoré je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi pre RZD vydáva ešte nejaké iné potvrdenie na RZZP???
FugAn
31.08.10,11:42
dakujem velmi pekne e kedy treba toto rocne zuctovanie podat? alebo ho poda zamestnavatel?

Nakoľko zamestnávateľovi nevzniká povinnosť platiť odvody na ZP z dohôd, musí podať RZO sama a to do 31.3.2011. Za predpokladu, že sa nič v tomto ohľade nezmení. Vychádzam z doterjšej praxe pri podávaní RZP.
FugAn
31.08.10,11:44
Nechcem otvárať novú tému len sa chcem spýtať ak firma má zamestnancov ktorí pracujú na dohodu okrem potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok, ktoré je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi pre RZD vydáva ešte nejaké iné potvrdenie na RZZP???

Ak na tlačive je uvedené za jednotlivé mesiace príjmy z dohôd, iné tlačivo nepotrebuje.
maad
31.08.10,11:45
Nechcem otvárať novú tému len sa chcem spýtať ak firma má zamestnancov ktorí pracujú na dohodu okrem potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok, ktoré je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi pre RZD vydáva ešte nejaké iné potvrdenie na RZZP???
Je potrebné vystaviť dohodárovi aj iné potvrdenie okrem toho čo dávam k RZD?
maad
31.08.10,11:50
Ak na tlačive je uvedené za jednotlivé mesiace príjmy z dohôd, iné tlačivo nepotrebuje.
Ja som im vystavila len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a žiadne iné potvrdenie som im nedala neviem či bolo potrebné ďalšie povinnosť vykonať RZZP im nevyšla tak som ani potvrdenia nedávala ale to či pracovali v nejakej inej organizácii to neviem tak preto som na pochybách či som im nemala vystaviť aj iné potvrdenie???
FugAn
31.08.10,11:55
Ja som im vystavila len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a žiadne iné potvrdenie som im nedala neviem či bolo potrebné ďalšie povinnosť vykonať RZZP im nevyšla tak som ani potvrdenia nedávala ale to či pracovali v nejakej inej organizácii to neviem tak preto som na pochybách či som im nemala vystaviť aj iné potvrdenie???

Ak niekto také potvrdenie bude potrebovať, tak predpokladám, že ho v poisťovni usmernia a príde si ho vypýtať. V poisťovniach skôr potrebujú sumár za jednotlivé mesiace a celkovú sumu (dobré sú aj výplatné pásky).
maad
31.08.10,11:57
Ďakujem za odpoveď!!
VERONIKA6
31.08.10,12:03
Ja som im vystavila len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a žiadne iné potvrdenie som im nedala neviem či bolo potrebné ďalšie povinnosť vykonať RZZP im nevyšla tak som ani potvrdenia nedávala ale to či pracovali v nejakej inej organizácii to neviem tak preto som na pochybách či som im nemala vystaviť aj iné potvrdenie???
Pre dohodára pre RZZP stačí potvrdenie o príjme.