ericka88
31.08.10,11:47
Dobry den..moja svagnina ma 7 rocnu dceru(mala nema otca-nedostava vyzivne) a teraz je pred porodom s druhym dietatkom...jej priatel uzna babetko a bude sa on starat ale nebyvaju spolu..teraz nastupila na matersku ale na urade povedali ze nedostane nic kym sudom neurcia vyzivne na dieta..ja tiez nebyvam s priatelom a mam spolu dieta ale nepotrebovala som chodit na sud aby sme si urcili vyzivne(maly ma uz 2 roky).. tak by som sa chcela spytat niekoho kto sa v tom vyzna ze co by musela vybavit..kolko by vlastne dostavala..podotykam ona nepracovala takze len na rodicovsky prispevok ma narok a jej priatel je podnikatel..nema fixny plat.. dakujem za pomoc..
lienocka001
01.09.10,16:18
dostane RP vo vyske cca 165 Eur a pridavok na dieta vo vyske cca 22 EUR toto dostane mesacne odo dna porodu vyplacane mesiac spetne.. na toto ma narok... a samozrejme na jednorazove porodne a priplatok k nemu

uradnicky pravdepodobne mysleli davku v hmotnej nudzi tak ano na tu narok nevznikne pokial nie su uplatnene zakonne naroky ako je aj vyzivne na dieta

na rodicovsky nema teraz narok, na ten ma narok az odo dna porodu. co sa tyka hmotnej nudze tak pokial je tam chvilu pred porodom to nema velky zmysel lebo po nom prijde k zmene situacie... neviem ci mala vobec prijem a resp. z coho zili treba ale ratat s tym ze socialka prijde presetrit majetkove pomery do domacnosti atd atd.
pokial sa dohodnu o vyske vyzivneho tak mozu ju sami spisat a sud ju len schvali
ono svagrina zije potom z coho ked nema prijem? treba si uvedomit ze zivotne minimum na nu a na dve deti je 353 EUR
ivka70
01.09.10,16:29
treba si uvedomit ze zivotne minimum na nu a na dve deti je 353 EUR

To sice ano, ale davka v hmotnej nudzi u jednotlivca s dieťaťom alebo najviac so štyrmi deťmi je 115,10 € mesačne.
ericka88
01.09.10,18:44
no ano doteraz zila z davky hmotnej nudzi..