VieraHu
31.08.10,13:47
Od budúceho roku bude cena elektrickej energie rovnaká v bytoch i spoločných priestoroch. Viac o tom v internom dvojmesačníku pre členov
ZSVB. Vyšiel v novej podobe a je celkom pekný.
sito
31.08.10,15:36
No, konečne to niekomu došlo! Rovnaká elektrina ako v bytoch, ale údajne správca SBD je právnická osoba, ktorá má platiť ako podnikatelia. Lenže tie spoločné priestory a výťahy sú súčasťou jedného domu. Žeby si vlastníci svietili a vozili sa výťahom preto, aby na tom zbohatli. :) :D:D:D ;)

Mne to pripadá, ako že v rodinnom dome v obývaných miestnostiach sa platí 0,01 euro a na chodbe 0,10 euro. Ale žijeme na Slovensku a v demokracii. Čo na to páni z URSO???

Len aby si to nerozmysleli. Keď je kasa prázdna?
brčko
31.08.10,15:49
pre mna zaujímavé. Ide vlastne o príjem len ZSE, myslím iný podnik to takto nefakturoval. Snád nepíšem o inom :)

neda sa k tomu článku dostať aj ked nie som žiadnym členom zsvb (neviem, čo to znamená). LEbo náš činžiak má na streche vysielač mobilného operátora, tak sa používa asi niektorý istič aj na podnik. účely. Ako toto je upravené, lebo som počula, že tam su nejaké podmienky.

príp. nie je tam odkaz na novelu zákona, alebo to je len nejaké interné? vysvetlenie? t.j. nič nové v zbierke zákonov?
verkaz
31.08.10,17:04
Je to Výnos ÚRSO č. 2/2010

Je však potrebné dodávateľovi elektriny preukázať, že užívanie spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu je spojené výlučne s užívaním bytov a NP. Distribúcia elektriny a dodávka elektriny do odberných miest spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu sa považuje za distribúciu elektriny pre domácnosti a dodávku elektriny pre domácnosti.
brčko
31.08.10,17:50
díky, už si to síce uviedol, toto je skopírovaná z toho výnosu

http://www.urso.gov.sk/sk/legislativa/vynosy

Výnosu ÚRSO 2/2010,
ktorý doplna a mení Výnos ÚRSO 2/2008

§ 5a

(2) Ak správca bytového domu alebo spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov dodávateľovi elektriny alebo prevádzkovateľovi distribučnej sústavy preukáže, že užívanie spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu je spojené výlučne s užívaním bytov, nebytových priestorov alebo spoločných častí a spoločných zariadení iba domácnosťami, distribúcia elektriny a dodávka elektriny do odberných miest spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu sa považuje za distribúciu elektriny pre domácnosti a dodávku elektriny pre domácnosti.“.
Orim
31.08.10,19:32
Čo vlastne má poslúžiť ako dôkaz? :)
VieraHu
01.09.10,06:16
Čo vlastne má poslúžiť ako dôkaz? :)
Prevádzkovatelia distribučných sietí musia rešpektovať tento výnos a pripravujú presnú špecifikáciu toho, ako by mali správcovia preukázať skutočnosti uvedené vo výnose.
Táto špecifikácia bude uvedená v distribučnom cenníku pre domácnosti, ktorý teraz pripravujú a do konca septembra ho podajú na schválenie URSO.
Po schválení tohto cenníka URSO ( očakávame niekedy na prelome október/november ) začnú tieto pravidlá platiť a distribútor na ich základe bude rozhodovať o presune takýchto odberov do kategórie domácnosti.

Citované z článku v informačnom liste Združenia spoločenstiev vlastníkov bytov
Mária27
01.09.10,07:24
A keď im cenník neschvália, nedá sa realizovať výnos? Zase si kladú podmienky, resp. využívajú situáciu!
verkaz
01.09.10,08:29
:rolleyes: Nechajme sa prekvapiť.
svojar
01.09.10,09:54
Aj ja som to teraz čítal v dvojmesačníku ZSVB. U nás pri VSE to, ale veľa nepriniesnie, rozdiely neboli až tak veľké. Pokiaľ viem, sťažnosti boli hlavne u ZSE.
Mária27
08.09.10,16:22
Viete niečo nové? Náš správca teraz tvrdí, že treba dať urobiť a predložiť čerstvé revízne správy.
verkaz
08.09.10,16:25
Viete niečo nové? Náš správca teraz tvrdí, že treba dať urobiť a predložiť čerstvé revízne správy.
Zatiaľ som sa o tom nikde nedočítala ale pravdepodobne to nebude treba.
VieraHu
09.09.10,09:19
Viete niečo nové? Náš správca teraz tvrdí, že treba dať urobiť a predložiť čerstvé revízne správy.
Zo zákona vyplýva povinnosť robiť revízie VTZ elektro v týchto priestoroch 1 x za 5 rokov.
verkaz
09.09.10,13:00
Spojila som sa s revíznym technikom a ten tiež tvrdí, že nová revízia pre tento účel nie je potrebná.
zivan
09.09.10,15:58
Novú revíznu správu určite nebude treba. Aj keď budú nové cenníky schválené niekedy v jeseni t.r., zmeny sa dočkáme najskôr od 1.1.2011 kedy vstúpia do platnosti.
Neviem však stále, či je to v súlade s Výnosom ÚRSO č.2/2010, ktorý vstúpil do platnosti od 30.6.2010. Podľa mňa sme už od 1.7.2010 mali byť zaradení v rovnakej sadzbe ako domácnosti. Zaujímal by ma preto názor ÚRSO na toto minimálne 6-mesačné oneskorenie v prospech dodávateľa. Najvypuklejšie je to u ZSE Energia.
Matias.S
13.09.10,09:53
Chcem sa opýtať ako pomôže a či vôbec pomôže montáž senzorov pohybu iba na prízemie a k výťahu alebo aj na jednotlivé podchodia (výrazne by sa predražila inštalácia).

Ďalšia otázka: je potrebné mať oprávnenie na výmenu žiarovky v spoločných priestoroch (správca dal takú požiadavku z dôvodu nášho preplatenia žiaroviek do spoločných priestorv :eek:) ... pretože ak nahlásime nutnosť výmeny, tak si účtuje výjazd, kontrolu, montáž ... (cca výmena 1 žiarovky 10 €) ....
sito
13.09.10,10:00
Chcem sa opýtať ako pomôže a či vôbec pomôže montáž senzorov pohybu iba na prízemie a k výťahu alebo aj na jednotlivé podchodia (výrazne by sa predražila inštalácia).

Ďalšia otázka: je potrebné mať oprávnenie na výmenu žiarovky v spoločných priestoroch (správca dal takú požiadavku z dôvodu nášho preplatenia žiaroviek do spoločných priestorv :eek:) ... pretože ak nahlásime nutnosť výmeny, tak si účtuje výjazd, kontrolu, montáž ... (cca výmena 1 žiarovky 10 €) ....

ÚŽERNÍCI, NIE DRUŽSTEVNÍCI, ZBOJNÍCI SÚ TO!!!

Preto by si mali družstevníci previesť byty do osobného vlastníctva!!!
Matias.S
13.09.10,10:03
ÚŽERNÍCI, NIE DRUŽSTEVNÍCI, ZBOJNÍCI SÚ TO!!!

Preto by si mali družstevníci previesť byty do osobného vlastníctva!!!

To už viem dávno ... no musíme sa trápiť a nejako preklenúť obdobie ... ale vyzerá to na dlho ... tak aspoň im to trochu osladíme ....:o ... keď aj oni nám :mee:
bubkoch
14.09.10,12:14
Novú revíznu správu určite nebude treba. Aj keď budú nové cenníky schválené niekedy v jeseni t.r., zmeny sa dočkáme najskôr od 1.1.2011 kedy vstúpia do platnosti.
Neviem však stále, či je to v súlade s Výnosom ÚRSO č.2/2010, ktorý vstúpil do platnosti od 30.6.2010. Podľa mňa sme už od 1.7.2010 mali byť zaradení v rovnakej sadzbe ako domácnosti. Zaujímal by ma preto názor ÚRSO na toto minimálne 6-mesačné oneskorenie v prospech dodávateľa. Najvypuklejšie je to u ZSE Energia.

- revizna sprava bude potrebna na preukazanie ze vyuzivania spolocnych priestorov je spojene vylucne s uzivanim bytov
- "Podľa ustanovení účinných od 30. júna 2010 sa prvýkrát postupuje pri predkladaní návrhu ceny a schvaľovaní alebo určovaní ceny na rok 2011 " ... t.j. vynos sice plati od 30.6., ale vztahuje sa vylucne na cenove navrhy na rok 2011, nemeni stav platny v 2010
sito
15.09.10,05:30
Čo v takom prípade: Dom má šesť elektromerov. Po dva v každom vchode. Výťah, osvetlenie. Na jednom osvetlení je napojený aj káblový rozvod televízie. Päť sa používa len v prospech domu. Ten jeden aj, nielen v prospech domu. Ale, dom tým nič nezíska. Zmluvu uzatváral správca, bývali vlastník.
bubkoch
15.09.10,06:08
Čo v takom prípade: Dom má šesť elektromerov. Po dva v každom vchode. Výťah, osvetlenie. Na jednom osvetlení je napojený aj káblový rozvod televízie. Päť sa používa len v prospech domu. Ten jeden aj, nielen v prospech domu. Ale, dom tým nič nezíska. Zmluvu uzatváral správca, bývali vlastník.

to by malo byt v poriadku, pokial ten kablovy rozvod sluzi vyhradne s uzivanim bytov ... ine by bolo napr. keby na osvetlnie bol napojeny napr. maly obchodik vo vchode bez samostatnej elektroinstalacie, alebo vysielace mobilnych operatorov na streche
sito
15.09.10,06:17
to by malo byt v poriadku, pokial ten kablovy rozvod sluzi vyhradne s uzivanim bytov ... ine by bolo napr. keby na osvetlnie bol napojeny napr. maly obchodik vo vchode bez samostatnej elektroinstalacie, alebo vysielace mobilnych operatorov na streche

Asi nie! Ta spotreba ide do zosilovača signálu pre ďalšie domy, teda elektrinu spotrebováva iná organizácia. Ostatné sú v pohode, len ten jeden. Spotreba sa odčítala na základe príkonu zosilovača a to nám preplácala káblovka. Ak by boli problémy, odpojiť a nech si vybavia svoj elektromer.
ekonovicka
13.12.10,17:31
Vážení odberatelia el. energie na západnom Slovensku
a už viete aké doklady treba spoločnosti ZSE Distribúcia predložiť, aby ste preukázali, že spotreba v spoločných priestoroch je spotrebou domácností? No ja som to dnes zistila a mám hlavu v smútku. :mee: Už som predkladala kadejaké "hovadiny" na rôzne úrady, ale toto je nonsens. Pozrite si na stranách 55-59 čo všetko musíte predložiť. Na stránke zse.sk v menu Distribúcia, časť Dokumenty, Prevádzkový poriadok PDS od 30.11.2010. (Porada mi nedovolí napísať link, lebo mám menej ako 15 príspevkov, tak je to trošku komplikovanejšie).
pistao
13.12.10,17:40
Ja podnikam v nebytovych priestoroch.Rocne mi uctuje VSE 500Kw a pritom celkovu spotrebu mam 50KW za cely rok.Pozivam ako prirucny sklad.Bol som sa pytat co s tym mozem robit.oznamili mi,ze min na fakturaciu je 500KW.
Existuje aj ine risenie
mahony1
13.12.10,21:24
Vážení odberatelia el. energie na západnom Slovensku
a už viete aké doklady treba spoločnosti ZSE Distribúcia predložiť, aby ste preukázali, že spotreba v spoločných priestoroch je spotrebou domácností? No ja som to dnes zistila a mám hlavu v smútku. :mee: Už som predkladala kadejaké "hovadiny" na rôzne úrady, ale toto je nonsens. Pozrite si na stranách 55-59 čo všetko musíte predložiť. Na stránke zse.sk v menu Distribúcia, časť Dokumenty, Prevádzkový poriadok PDS od 30.11.2010. (Porada mi nedovolí napísať link, lebo mám menej ako 15 príspevkov, tak je to trošku komplikovanejšie).

Tu je ta linka (str. 55-59):
http://www.zse.sk/index.php?www=sp_file&id_item=686

Podla mna to nie je take strasne:
- cestne vyhlasenie
- vypis z registra spolocenstiev
- list vlastnictva na ktorom je zapisany bytovy dom
ekonovicka
14.12.10,19:34
Problemom je, ze treba aj cestne vyhlasenie kazdeho vlastnika bytu a neb. priestoru v dome (mame 72 bytov) v ktorom ma byť potvrdene, ze na adrese jeho bytu nie je korespondencna adresa, sidlo, miesto podnikania, odstepny zavod, prevadzkaren alebo ina organizacna zlozka subjektu, ktory nie je domacnostou. A este chcu potvrdenia vydane zakonom ustanovenymi subjektmi, ktore vedu prislusne evidencie, registre a zoznamy osob, ktore nie su domacnostami, o tom, ze na adrese bytoveho domu nie je sidlo, miesto podnikania .... atd ako v predoslej vete. Lebo kazdy zivnostnik, ktory nema prevadzkaren, ma ako miesto podnikania uvedene v zivnostenskom registri adresu trvaleho pobytu. A korespondencna adresa akehokolvek ineho subjektu by nemala spolocnost ZSE zaujimat, lebo schranka nie je napojena na elektrinu a na schranku si mozem napisat co ja chcem. Len tolko som chcela povedat. Okrem toho dostat od 72 vlastnikov (z ktorych niektori byt prenajimaju a su v zahranici) cestne vyhlasenie sa mi zda takmer nerealizovatelne. Ale pokusime sa. Ved ide iba o peniaze. Porovnala som nase naklady na elektrinu v tarife StandardPower s nakladmi v tarife D2 keby sme boli zaradeni ako domacnost a vysla mi uspora 37 % v D2. To by nas potesilo.
verkaz
15.12.10,17:37
Tak teda získať to čestné prehlásenie každého vlastníka bytu to bude problém. Zatiaľ neviem či sa do toho pustím. V našej bytovke vyšlo v roku 2009 spoločné osvetlenie na jednu osobu 1,13 Eura a výťah 10,73 Eura. No uvidím, však každý ušetrený cent je dobrý.
VieraHu
20.12.10,10:21
Dnes som odovzdala v klientskom centre SSE v BB peknú kôpku papierov, potrebných na preradenie OMD z kategórie podnikateľ do kategórie domácnosti. Kôpka obsahovala žiadosť, čestné prehlásenie SVB, zoznam domácností v dome, čestné prehlásenia každej domácnosti s uvedením ČOM a čísla elektromeru, výpis z katastra stiahnutý z katastrálneho portálu za celý dom a výpis z registra spoločenstiev. Ešte sa im to zdalo málo a chceli aj zmluvu o SVB, čo som odmietla, že tam majú výpis z registra spoločenstiev.
Tak som zvedavá, aké to bude mať pokračovanie.
mahony1
20.12.10,13:58
Tak to ti drzime palce!!!

Podla toho PDF-ka, kap. 3.14, pismeno c) ods. iv) je prilohou k ziadosti "kópia zmluvy o výkone správy alebo výpis z registra spoločenstiev nie starší ako jeden mesiac ak je žiadateľom spoločenstvo vlastníkov bytov" ...Tak co do r*** este vymyslaju... Dobre si im povedala.

Obavam sa vsak odseku (viii), ktory hovori, ze mas este prilozit toto:
(viii) Potvrdenia vydané zákonom ustanovenými subjektmi, ktoré vedú príslušné evidencie, registre a zoznamy osôb, ktoré nie sú domácnosťami, o tom, že na adrese bytového domu nie je sídlo, miesto podnikania, odštepný závod, prevádzkareň alebo iná organizačná zložka subjektu, ktorý nie je domácnosťou.

Ked to 3-ti krat citam, tak to vyzera tak, ze bod viii) nepatri pod cestne prehlasenie vlastnikov, ale normalne nasleduje za vi) a vii), cize musi byt sucastou ziadosti...
To aby clovek este isiel na zivnostensky urad a zobronil o taketo potvrdenie... Navyse, staci, ze co len jeden z vlastnikov ma ako zivnostnik sidlo na danej adrese a uz maju zamienku tvoju ziadost zamietnut. Aj ked nechapem, preco by zivnostnik nemohol mat sidlo na danej adrese... Ako to suvisi s odberom elektriny zo spolocnych priestorov bytoveho domu.. JE TO NONSENS!!!

Ako to vidite vy?
verkaz
20.12.10,14:29
Zle sa mi to číta a nie ešte behať. Zatiaľ sa mi nepodarilo zohnať čestné prehlásenia domácnosti. Mám totiž vlastníkov, ktorí sa dlhodobo nachádzajú v zahraničí. Poslala som im maily, ale vôbec neviem, či sa im uráči mi tie čestné prehlásenia poslať späť.
mahony1
20.12.10,15:09
Ak to niekomu pomôže, dávam sem svoje šablóny základných dokumentov, ktoré ZSE na zmenu sadzby vyžadujú. Vylepšite si ich už podľa svojich predstáv:
VieraHu
20.12.10,22:10
Tak to ti drzime palce!!!

Podla toho PDF-ka, kap. 3.14, pismeno c) ods. iv) je prilohou k ziadosti "kópia zmluvy o výkone správy alebo výpis z registra spoločenstiev nie starší ako jeden mesiac ak je žiadateľom spoločenstvo vlastníkov bytov" ...Tak co do r*** este vymyslaju... Dobre si im povedala.

Obavam sa vsak odseku (viii), ktory hovori, ze mas este prilozit toto:
(viii) Potvrdenia vydané zákonom ustanovenými subjektmi, ktoré vedú príslušné evidencie, registre a zoznamy osôb, ktoré nie sú domácnosťami, o tom, že na adrese bytového domu nie je sídlo, miesto podnikania, odštepný závod, prevádzkareň alebo iná organizačná zložka subjektu, ktorý nie je domácnosťou.

Ked to 3-ti krat citam, tak to vyzera tak, ze bod viii) nepatri pod cestne prehlasenie vlastnikov, ale normalne nasleduje za vi) a vii), cize musi byt sucastou ziadosti...
To aby clovek este isiel na zivnostensky urad a zobronil o taketo potvrdenie... Navyse, staci, ze co len jeden z vlastnikov ma ako zivnostnik sidlo na danej adrese a uz maju zamienku tvoju ziadost zamietnut. Aj ked nechapem, preco by zivnostnik nemohol mat sidlo na danej adrese... Ako to suvisi s odberom elektriny zo spolocnych priestorov bytoveho domu.. JE TO NONSENS!!!

Ako to vidite vy?
Stredoslovenská energetika nevyžaduje potvrdenie ako v bode (viii)
mahony1
21.12.10,09:13
Dnes som tam volal a "nezaväzne" do telefonu mi povedali, ze ten bod (viii) sa vyzaduje len v tom pripade, ak by nejaky byt nebol domacnostou. Ak su vsetky byty domacnostami, tak to nie je potrebne - ziadost by mala prejst.

(viii) Potvrdenia vydané zákonom ustanovenými subjektmi, ktoré vedú príslušné evidencie, registre a zoznamy osôb, ktoré nie sú domácnosťami, o tom, že na adrese bytového domu nie je sídlo, miesto podnikania, odštepný závod, prevádzkareň alebo iná organizačná zložka subjektu, ktorý nie je domácnosťou.

Takze aspon jedna dobra sprava :-)

Zaroven ma vsak upozornila, ze v cestnom peehlaseni kazdeho vlastnika bytu nemame zabudnut na cislo odberneho miesta bytu resp. cislo miesta spotreby. Cislo elektromeru podla nej nestaci. Haluz, co?...

Lenze cislo miesta spotreby vam na telefonickej linke nepovedia - kazdy vlastnik ho ma uvedeny na svojej fakture str. 2 vlavo hore). Takze vazeni, skor ako pripravite cestne prehlasenia, ktore budete davat podpisovat jednotlivym vlastnikom, najprv si od kadeho musite zistit to posrate cislo miesta spotreby...

uhmm... vedeli, co maju pytat, aby co najviac spolocenstiev odradili... Svinstvo.
jurajM22
22.12.10,11:17
Vdaka za vzory, a skusenost z prvej ruky. Pustil som sa do zhanania vyhlaseni... Vlastnici to nemaju problem podpisat, ibaze na adrese nasho bytoveho domu figuruje "iba formalne" sidlo dvoch spolocnosti. Jedna viem ze zakladatel predaval byt terajsej majitelke pred 2 rokmi a sidlo v zivnostenskom registri si nezmenil a druha spolocnost je tiez len "formalne" zaregistrovana u nas, realne sidlo a prevadzku ma totiz uplne inde a vie to aj zdokladovat. Cize pravo na preklasifikovanie medzidomacnosti mame, len neviem ci je spravne dat podpisat vlastnikom vyhlasenie kde sa tvrdi ine, ako v zivnostenskom registri? Vdaka
nunenko
23.12.10,18:50
Tak toto celé sa mi zdá ako zlý sen.Ak je bytový dom na prízemí obklopený predajňami,ktoré majú samozrejme každá svoj vchod,ale adresu majú tú istú ako byty,majitelia obchodných priestorov ani nevstupujú do spoločných priestorov,a ANI NEPLATIA SPOLOČNÚ ELEKTRINU(osvetlenie a výťah),lebo ju ani nepoužívajú,budú teraz príčinou že ostaneme vo vyššej sadzbe .Je to tak?Dúfam,že sa mýlim.Alebo žeby nie?
Ani neplatia a my ostaneme vo vyšej sadzbe?
To už mohli dať aj povinnosť deklarovať,že si doma nenabíjam služobný mobil,ktorý je predmetom podnikania,alebo že na internete robím len nepracovné veci.ZSE zasa robia čo uznajú va vhodné,potom zákonzjednotí sadzby na rovnaké aj pre podnikaie aj pre domácnosti.
Ak niekto viete ako je to v tomto prípade poraďte.Vďaka.
bubkoch
23.12.10,18:55
Tak toto celé sa mi zdá ako zlý sen.Ak je bytový dom na prízemí obklopený predajňami,ktoré majú samozrejme každá svoj vchod,ale adresu majú tú istú ako byty,majitelia obchodných priestorov ani nevstupujú do spoločných priestorov,a ANI NEPLATIA SPOLOČNÚ ELEKTRINU(osvetlenie a výťah),lebo ju ani nepoužívajú,budú teraz príčinou že ostaneme vo vyššej sadzbe .Je to tak?Dúfam,že sa mýlim.Alebo žeby nie?
Ani neplatia a my ostaneme vo vyšej sadzbe?
To už mohli dať aj povinnosť deklarovať,že si doma nenabíjam služobný mobil,ktorý je predmetom podnikania,alebo že na internete robím len nepracovné veci.ZSE zasa robia čo uznajú va vhodné,potom zákonzjednotí sadzby na rovnaké aj pre podnikaie aj pre domácnosti.
Ak niekto viete ako je to v tomto prípade poraďte.Vďaka.

tak sa rychlo zobud, lebo realita je fakt uplne ina ... ak v tom chces mat jasno bez zbytocnej demagogie, precitaj si priamo distribucny cennik a prevadzkovy poriadok svojho distributora
nunenko
23.12.10,20:40
• na adrese jeho bytu a nebytového priestoru nie je korešpondenčná adresa,
sídlo, miesto podnikania, odštepný závod, prevádzkareň alebo iná
organizačná zložka subjektu, ktorý nie je domácnosťou
...no a tie obchodné priestory,majú svoje vstupy do predajní,vôbec nepoužívajú vchod do bytov,ale adresa a aj číslo LV sú rovnaké.A zrejme tam aj podnikajú,keď sú o obchodné priestory...
bubkoch
23.12.10,21:05
• na adrese jeho bytu a nebytového priestoru nie je korešpondenčná adresa,
sídlo, miesto podnikania, odštepný závod, prevádzkareň alebo iná
organizačná zložka subjektu, ktorý nie je domácnosťou
...no a tie obchodné priestory,majú svoje vstupy do predajní,vôbec nepoužívajú vchod do bytov,ale adresa a aj číslo LV sú rovnaké.A zrejme tam aj podnikajú,keď sú o obchodné priestory...

tak potom o com pises ? vsak to vyhlasenie doklada vlastnik bytu, nie predajna ...
nunenko
23.12.10,22:05
prepáč chcem radu,nie kritiku
pucciny
30.12.10,17:47
Tak toto je sila!!! Človek musí vyplniť toľko tlačív, že z toho odpadne a odpadnú z toho aj vlastníci! Veď hľadať u každého starého človeka odberné miesto na faktúre a podobne...Hlavná vec,že mi posielajú novú zmluvu o združenej dodávke elektriny a ani nevedia ako sa volám, majú tam zlé číslo účtu... hlavná vec, že tam máme tarifu ako podnikateľ. Sú to zveri!Nemám inú možnosť len to nechať tak,pretože máme asi troch vlastníkov na ktorých adrese sídlia firmy. (živnostníci)
ekonovicka
04.01.11,15:30
Vazeni. Myslite si, ze by toto nase trapenie s elektrinou zaujimalo nejakeho politika? Lebo aj ked neverim, ze by sme nieco dosiahli, mam sto chuti s tym oboznamit niekoho z politikov, kto sa zaobera cenami energii. Len nepoznam toho praveho.
svbkotrad
06.01.11,13:10
Prečo na fakturach a v zmluve VSE nie je uvedený EIC kód ??? Vie niekto reagovať ?
bubkoch
06.01.11,16:44
Prečo na fakturach a v zmluve VSE nie je uvedený EIC kód ??? Vie niekto reagovať ?

lebo asi v tej fakture nie je potrebný ... preco ti chyba ?
pucciny
12.01.11,13:22
Pretože si si asi pozrel staru zmluvu o poskytovani služieb,každy rok posielaju novu a ja som to v tej novej už našiel.
horvatm
14.01.11,14:21
sme spolocenstvo 72 bytov, nemame tu ziadne predajne ani firmy, v obch. registri asi 5 vlastnici maju zaregistrovanu firmu v svojom byte ale je to iba byt a nepodnikaju v nom,

je toto problem, pri podani ziadosti v ZSE o preradenie do lacnejsej tarify

je mi z toho na blivajz ziskat tie cestne vyhlasenia od kazdeho vlastnika

pekny zaciatok roka
pucciny
14.01.11,17:17
Takuto som dostal odpoved ja:
Sucastou ziadosti je aj čestné vyhlásenie každého vlastníka bytu a nebytového priestoru v bytovom dome o tom, ze na adrese jeho bytu a nebytového priestoru nie je korešpondenčná adresa, sídlo, miesto podnikania, odštepný závod, prevádzkareň alebo iná organizačná zložka subjektu, ktorý nie je domácnosťou. V pripade, ze tato podmienka nie je splnená, Prevadzkovatel distribučnej sústavy neuzná tarifu pre domácnosť.
a
Požadované EIC kódy odberných miest jednotlivych bytovych jednotiek, spoločných častí a spoločných zariadení bytového domu je možne si vyžiadať od svojho dodávateľa elektriny
verkaz
14.01.11,17:29
V dnešnej Pravde je článok o tejto problematike, odporučam prečítať, sú tam polopate vysvetlené aj problémy.
mta
19.01.11,18:37
Tak toto je už teda riadne svinstvo, to si myslia že bývame vo fabrikách namiesto bytových panelákov? Výborný spôsob ako prísť k viac peniazom bez naviac vykonanej práce. A ja som sa čudoval prečo nám zvýšili mesačnú sadzbu na 54 bytov o 14 € mesačne. Doteraz sme mali na spoločnej elektrine vždy preplatky a keby niekto v baráku začal podnikať a míňať viac elektriny tak by na to mali prísť, že spotreba vzrástla a teda sa tam niečo deje. Ale načo taká námaha, švacneme to plošne na všetkých a môžeme sa rehotať ako nám euráče plnia prasiatko. Dúfam, že nejaká skupina s dobrým právnikom sa toho chytí a pôjde po nich. Rád ich podporím.
Kvaka
28.01.11,16:03
No, dostala som sa k tejto téme, ale viac vecí je tu sporných. Predsa zákon, ktorý hovorí, že elektrina pre domácnosti má byť oslobodená od spotrebnej dane, platí už od 1.1.2008. V tomto bode sa nič nezmenilo. Zmenilo sa len to, že elektrárne museli vo svojom systéme prehodnotiť odberné miesta v bytových domoch na odberné miesta domácností, na čo neboli pripravení. Tú elektrinu predsa neodoberá správca, ani SVB, ale spoločne vlastníci bytov. Správca nie je konečný spotrebiteľ, preto elektrárne už dávno mali do bytových domov dodávať elektrinu bez dane. Ak sa v byte podniká, to je vec bytu. Ten byt má predsa svoj merač elektriny. Prečo sa musí množstvom papierov dokazovať 100x, že nie, nepodnikám, keď stačí jeden papier, áno, v dvoch bytoch sa podniká, alebo v dome je na prízemí jedna predajňa. Potom nech sa postupuje ako kdekoľvek inde. Predajňa má svoje hodiny, byt tiež. A miera využitia elektriny spoločných priestorov podnikateľským subjektom sa môže určiť nejakým percentom, a za tú časť sa daň doplatí. Koľko je vlastníkov bytov v SR? Toľko čestných vyhlásení si niekto trúfne požadovať a aj prečítať? Ak môže rodinný dom svietiť vo vstupnej chodbe, prípadne pred bránkou do vchodu, píliť si v pivnici dosky a pod., a používa elektrinu bez dane, tak môžu aj vlastníci bytov vo svojom dome na chodbe, pred vchodom svietiť pomocou elektriny bez dane. Ak v tomto rodinnom dome niekto bude podnikať, tak ako platí za spotrebovanú elektrinu? Platí za celý rodinný dom elektrinu s daňou? Alebo len nejakým percentom?
milanek
29.01.11,07:21
Aby toho ešte nebolo málo , tak nás ako správcu /družstvo/ dali za rok 2010 do inej sadzby nakoľko sme ako celok prekročil 30000 kWh ročne.Darmo niekomu vysvetľujete , že v mnohých domoch nič nevlastníme , vykonávame len správu. Cenu tejto sadzby sa ani na stránkách zse nedozviete. Ale je to okolo 0,099 eura za kWh a 2 eura za elektromer.
zivan
07.02.11,17:05
Konečne sa pohli ľady

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/prve-televizne-noviny/52969 - príspevok #12 "Úrad už pripravuje zmenu"

a už aj ÚRSO sa asi rozhýbalo, aby odstránilo tie otrasne diskriminačné podmienky, ktoré si najväčší dodávatelia elektrickej energie vymysleli len na to, aby čo najviac správcom bytov sťažili zmenu sadzby.
My v našom spoločenstve sme už od začiatku tohto roka začali vybavovať tú príšerne byrokatickú agendu a poviem vám, že to nie je žiadny med. Len získať čestné prehlásenia od vlastníkov, z ktorých niektorí sú temer nezastihnuteľní (napr. kvôli dlhodobému pobytu v cudzine) bola riadna fuška.
Keď sme chceli získať potvrdenie zo živnostenského úrad, že na adrese nášho domu nikto nepodniká dostali sme odpoveď, že oni žiadne také potvrdenie vydať nemôžu. Maximálne môžu len potvrdiť, že konkrétna fyzická osoba nepodniká ako živnostník.
Analogicky je to aj u obchodného registra.

Verím, že konečne zvíťazí zdravý rozum a do konca februára sa podmienky pre priznanie zmeny sadzby výrazne zjednodušia tak ako to avizuje ÚRSO..
pucciny
07.02.11,18:24
No,asi nas bolo viac čo sme napisali do markizy ako vidim
svbkotrad
07.02.11,20:19
Pekny vecer poradaci !Dufam, ze to spolocne dotiahneme do zdarneho konca. Kontaktoval som aj regionalne noviny KORZAR (v sobotu bol clanok na tuto temu pod nazvom "prenajom spolocnych priestorov dviha cenu ... ZSVB,Asociaciu ochrany spotrebitelov.


Zda sa, ze na URSO tie podmienky ani necitali inak by to neschvalili !!!

S pozdravom
Rene Polacok - predseda SVB a zaroven zivnostnik
vila
13.02.11,11:56
Vedeli by ste mi povedať:
* koľko kWh spotrebujete mesačne na 1 vchod? my máme 3 vchody,18 bytov a spotrebu až 266 kWh
* nemáte náhodou niekto pomôcku na výpočet úspory pri zmene sadzby z malého podniku na DD2?
Ďakujem:)
verkaz
13.02.11,14:23
My máme vo vchode 32 bytov a mesačná priemerná spotreba elektriky je :
- osvetlenie 16 kWh
- výťah 185 kWh
Záleží aj od osobomesiacov - u nás to na jeden vchod vychádza 48 a druhý 52 a na prízemnom podlaží (I. poschodie) je výťah odstavený. Ako máme osvetlenie na chodbe na senzory šetríme mesačne 4 kWh.
Ročne nás to vyšlo za rok 2010 - osvetlenie 1,12 a výťah 10,08 Eur na osobu. Takže by ma tiež zaujímal ten rozdiel. Lebo som pri vybavovaní ostala stáť na čestných prehláseniach vlastníkov bytov.
vila
22.02.11,10:42
Trošku som sa potrápila a pripravila tabuľku na porovnanie ceny v sadzbe DD2 a Malý podnik.
Stačí doplniť počet kWh, dní a mesiacov a naspodku tabuľky uvidíte rozdiel medzi týmito sadzbami.
Dúfam, že je výpočet správny:).
svojar
22.02.11,14:41
Naše náklady na 1 "osoborok" - osvetlenie 2,40 €, el. výťahu 6,84 €.
branislav235
22.02.11,15:49
SBD je právnická osoba, ale oni len spravujú účet vlastníkov. Takže oni len prevedeú peniaze z účtu vlastníkov a uhradia to. Takže by to malo ísť. Problém je v tom, že Distribučné spoločnosti mali také administratívne požiadavky (papierovačky), že to takmer nebolo možné. urobiť. Ale teraz vyšlo nariadenie, ktoré by tomu malo zabrániť.
verkaz
22.02.11,16:21
Už vyšlo a je aj zverejnené ?
Lisiak7
04.03.11,17:17
Vieš mi povedať, kde je to nariadenie? Zatiaľ stále platí to byrokratické vybavovanie tých formalít. URSO ani ZBHS zatiaľ nemajú na stránkach žiadne informácie.
bubkoch
04.03.11,17:28
Vieš mi povedať, kde je to nariadenie? Zatiaľ stále platí to byrokratické vybavovanie tých formalít. URSO ani ZBHS zatiaľ nemajú na stránkach žiadne informácie.

tu su, ale este nie su pravoplatne
http://www.urso.gov.sk/sk/regulacia/elektroenergetika/informacie
bubkoch
04.03.11,17:33
Trošku som sa potrápila a pripravila tabuľku na porovnanie ceny v sadzbe DD2 a Malý podnik.
Stačí doplniť počet kWh, dní a mesiacov a naspodku tabuľky uvidíte rozdiel medzi týmito sadzbami.
Dúfam, že je výpočet správny:).

mas tam chybu, ked chces spocitat celkove naklady, musis ceny nasobit 12, nie 11 ...
11 mesiacov sa pouziva pri vypocte zalohovych platieb, t.j.
zalohove platby = ocakavane celkove naklady / 11
verkaz
04.03.11,19:44
Bolo začaté konanie s viacerými prevádzkovateľmi distribučných sústav, aby prevádzkové podmienky, ktoré riešia podmienky zmeny sadzby boli jednotné a spôsob preukázania bol zjednodušený. Zatiaľ záver jednaní nie je právoplatný, takže si ešte počkajme.
Kvaka
04.03.11,20:18
Nechápem, načo je v nariadení takáto požiadavka:
2.3 Vyhlásenie vlastníka bytu alebo odberateľa elektriny v domácnosti, že byt slúži výlučne na bývanie a spotreba elektriny v byte, ktorý užíva, je výlučne pre vlastnú spotrebu vlastníka bytu alebo odberateľa elektriny v domácnosti v súlade s § 2 písm. b) bod 23. zákona č. 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
To je podľa mňa nadbytočné, lebo každý byt má svoje samostatné odberné miesto s elektromerom, a to nech si riešia elektrárne s vlastníkmi bytov, či sa v byte podniká, alebo nie. Toto nariadenie malo riešiť dodávanie elektriny do spoločných priestorov vlastníkom bytov, spoločné priestory majú predsa svoje samostatné odberné miesta. Ak by malo napr. 81 vlastníkov bytov kvôli jednému bytu, slúžiacemu na podnikanie platiť za elektrinu v spoločných priestoroch inú cenu ako pre domácnosti, tak je to nelogické.
verkaz
05.03.11,09:49
To čo som čítala v rozhodnutí dodávateľov energií, tak tam až také zmeny nevidím. Tak isto treba čestné vyhlásenia vlastníkov bytov, čo si myslím, že je najväčší problém pre predsedov.
trisestri
05.03.11,09:59
No, konečne to niekomu došlo! Rovnaká elektrina ako v bytoch, ale údajne správca SBD je právnická osoba, ktorá má platiť ako podnikatelia. Lenže tie spoločné priestory a výťahy sú súčasťou jedného domu. Žeby si vlastníci svietili a vozili sa výťahom preto, aby na tom zbohatli. :) :D:D:D ;)

Mne to pripadá, ako že v rodinnom dome v obývaných miestnostiach sa platí 0,01 euro a na chodbe 0,10 euro. Ale žijeme na Slovensku a v demokracii. Čo na to páni z URSO???

Len aby si to nerozmysleli. Keď je kasa prázdna?

To kde mate elektrinu za 1 cent a v spoločných za 10 centov,v našej domacnosti by som bral aj tych 10 centov za kwh z dph,lebo my platime okolo 15 centov za kwh.URSO je iba babka v rukách politikov a monopolov.
bubkoch
05.03.11,10:42
To kde mate elektrinu za 1 cent a v spoločných za 10 centov,v našej domacnosti by som bral aj tych 10 centov za kwh z dph,lebo my platime okolo 15 centov za kwh.URSO je iba babka v rukách politikov a monopolov.

vychodoslovenska distribucna ma fix v D1 0,01€/mes. ...
http://www.vsds.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A00E440ISIH6LI70040/content/vsd.C2200/doc/2011_CennikDistrubucieDomacnosti.pdf

porovnanie maximalnych cien za dodavku pre domacnosti je na stranke URSO:
http://www.urso.gov.sk/doc/dokumenty/ORE_ceny-pre-domacnosti-2010.pdf
sito
05.03.11,10:56
To kde mate elektrinu za 1 cent a v spoločných za 10 centov,v našej domacnosti by som bral aj tych 10 centov za kwh z dph,lebo my platime okolo 15 centov za kwh.URSO je iba babka v rukách politikov a monopolov.


URSO? Keby len! Ale nie. Len ľudia. Že by len ľudia medzi sebou ...
marian01
05.03.11,11:20
ak si z vychodneho Slovenska, info najdes na stranke distribucnej spolocnosti.
trisestri
05.03.11,11:29
vychodoslovenska distribucna ma fix v D1 0,01€/mes. ...
http://www.vsds.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A00E440ISIH6LI70040/content/vsd.C2200/doc/2011_CennikDistrubucieDomacnosti.pdf

porovnanie maximalnych cien za dodavku pre domacnosti je na stranke URSO:
http://www.urso.gov.sk/doc/dokumenty/ORE_ceny-pre-domacnosti-2010.pdf

To sú určite zložky ceny elektriny,asi si nerozumieme,ja mam na mysli koncovu cenu elektriny pre spotrebitela ktorá v roku 2010 pre zakaznikov vse v segmente domacnosti bola okolo 14 eurocentov za kwh bez dph,s dph to bolo okolo 17 eurocentov,koncova cena elektriny nebola ani za komunistov pred nežnou za 1 eurocent pre domacnosti,tuším to bolo okolo 50 halierov a nie 31 halierov.
bubkoch
05.03.11,11:42
To sú určite zložky ceny elektriny,asi si nerozumieme,ja mam na mysli koncovu cenu elektriny pre spotrebitela ktorá v roku 2010 pre zakaznikov vse v segmente domacnosti bola okolo 14 eurocentov za kwh bez dph,s dph to bolo okolo 17 eurocentov,koncova cena elektriny nebola ani za komunistov pred nežnou za 1 eurocent pre domacnosti,tuším to bolo okolo 50 halierov a nie 31 halierov.

ja to rozumiem, ja som len reagoval na ten 1 cent co to je ...

koncove ceny s dph mas napr. tu:

http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A00E440ISIH6LI70040/content/vse.D1100.H/doc/20110114-cennikMOO-2011.pdf
VieraHu
06.03.11,06:46
To čo som čítala v rozhodnutí dodávateľov energií, tak tam až také zmeny nevidím. Tak isto treba čestné vyhlásenia vlastníkov bytov, čo si myslím, že je najväčší problém pre predsedov.

Mne sa podarilo získať čestné prehlásenia od všetkých vlastníkov a spolu s peknou kôpkou ďalších papierov som to zaniesla do klientskeho centra v BB
už v decembri a nič sa neudialo. Bola som sa tam dvakrát informovať a stále sa na niečo vyhovárajú. Ale aj tak dúfam, že to dotiahneme do víťazného konca. V dnešných časoch je každý cent dobrý.
verkaz
06.03.11,08:05
Ja mám problém aj s tým, že asi piati vlastníci sú dlhodobo v zahraničí a chodia domov len tak jeden krát za rok
pepsikova
07.03.11,06:46
mimotemy..ja mám len takú podotázočku..žiarovky na spoločnom osvetlení- teda schodište a pivnice---to si majú vymieňať nájomníci sami, alebo to má na starosti správca domu, alebo vchodový dôverník?..

..a sorry, že sa pýtam tu, kvôli žiarovke nechcem zakladať tému..
VieraHu
07.03.11,07:45
Žiarovky nakupujeme z FPÚO a vymieňam ich ja - predsedníčka, účtovníčka aj domovníčka v jednej osobe.
Kvaka
07.03.11,08:39
Žiarovky nakupujeme z FPÚO a vymieňam ich ja - predsedníčka, účtovníčka aj domovníčka v jednej osobe.
Presne takto to robí aj môj muž ako zástupca vlastníkov, správca mu potom preplatí účet za nákup žiaroviek.
pepsikova
07.03.11,08:43
..Vierí, presne tieto funkcie má aj náš činžákový pánboh..len žiarovky si vraj máme dať sami...ďakujem..
verkaz
07.03.11,10:09
My máme údržbára, ktorý raz do týždňa skontroluje vchody, čo je treba urobiť. Platíme mu za to 10 Eur mesačne. Ak je treba niečo väčšie opraviť, tak samozrejme viac. On vymieňa aj žiarovky. Kupovala som ich zo správy. Keď sme si dali urobiť schodiskové senzorové osvetlenie, do ktorého idú žiarovky halogénove, budem ich nakupovať z FO, lebo jena stojí 2,40 Eur.
Ten náš údržbár je šikovný dôchodca (nie je z našej bytovky) a ľudia si zvykli, že ak potrebujú aj v byte niečo opraviť, tak im to urobí (samozrejme platia si to sami).
Odbočila som od témy ale chcela som povedať o tej výmene žiaroviek.
Stretla som sa aj s tým, že sa vchodoch mesačne skladajú po malej čiastke a za to kupujú žiarovky, prípadne potrebné drobnosti.
zivan
07.03.11,17:12
tu su, ale este nie su pravoplatne
http://www.urso.gov.sk/sk/regulacia/elektroenergetika/informacie

Keď som si pozorne prečítal to nové rozhodnutie ÚRSO (č. 0164/2011/E-PP z 21.2.2011) tak si myslím, že tá zmena prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej sústavy ZSE Energia, konkrétne kapitola 3.14 "Spôsob preukázania podkladov pre priznanie sadzieb pre domácnosti" bude ešte beh na dlhé trate.
Je zrejmé, že prevádzkovateľ sa tomu vehementne bráni, len aby nemusel nič meniť. To, že súčasný stav spôsobuje neúmernú administratívnu a finančnú záťaž pre odberateľov elektriny (napr. spoločenstvá vlastníkov) im len vyhovuje. Niektorí to radšej vzdajú než aby sa púšťali do boja s touto byrokratickou hydrou. No a o to dodávateľovi el. energie ide - zachovať súčasné sadzby.
svbkotrad
29.03.11,18:49
Dnes t.j. 29.3.2011 sme "slavnostne" podali ziadost o zmenu sadzby pre spolocne priestory a poviem roboty bolo dost. Splnili sme vsetky nove podmienky, ale sme strasne zvedavy ci budu obstrukcie pokracovat alebo to pojde bez problemov. Takze drzte prsty !
VieraHu
29.03.11,19:07
Blahoželám. Ja som podala žiadosť už v decembri a doteraz sa nič neudialo.
svbkotrad
30.03.11,09:16
Blahoželám. Ja som podala žiadosť už v decembri a doteraz sa nič neudialo. ----- OD MARCA PO PROTESTOCH SA MENILI PODMIENKY A TU ASI BUDE DOVOD PRECO SA NEOZVALI
Zitulda
30.03.11,10:32
Oslovili ma niekoľký vlastníci bytov, aby som ako predseda Č.S. požiadala distribútora elektriny VSE o preradenie odberu podľa tu v teme uvedeného výnosu za elekrinu spoločných priestorov. Správca nám doručil nové zálohové predpisy platné od 1.3.2010, kde nám okrem iných zvýšení platieb zálohovým predpisom zvyšuje od 1.1.2010 aj položku na elektrickú energiu spoločných priestorov o 2,16%. V niektorých bytoch tieto zvýšenia predstavujú mesačne aj 20 € a ľudia sú zlostní a nespokojní. Preto sa pýtam a prosím o radu.
Môžu o to požiadať členské samosprávy?...alebo to môže za nich urobiť správca? Nemáme založené SVB a správca SBD má vo vlastníctve už iba 1/10 bytov v bloku. Má to zmysel v prípade, ak:
- máme prenajatú kočikáreň (predaj PC komponentov) a prenájomca, zároveň vlastník bytu má vlastní istič.
- pre svoju miestnosť ( pravdepodobne má) aj vlastný elektromer a zároveň je poskytovateľom internetových služieb nielen v našom bloku. Svoje zariadenia umiestnené na streche zásobuje elektrikou z bytu.
bubkoch
30.03.11,10:37
Oslovili ma niekoľký vlastníci bytov, aby som ako predseda Č.S. požiadala distribútora elektriny VSE o preradenie odberu podľa tu v teme uvedeného výnosu za elekrinu spoločných priestorov. Správca nám doručil nové zálohové predpisy platné od 1.3.2010, kde nám okrem iných zvýšení platieb zálohovým predpisom zvyšuje od 1.1.2010 aj položku na elektrickú energiu spoločných priestorov o 2,16%. V niektorých bytoch tieto zvýšenia predstavujú mesačne aj 20 € a ľudia sú zlostní a nespokojní. Preto sa pýtam a prosím o radu.
Môžu o to požiadať členské samosprávy?...alebo to môže za nich urobiť správca? Nemáme založené SVB a správca SBD má vo vlastníctve už iba 1/10 bytov v bloku. Má to zmysel v prípade, ak:
- máme prenajatú kočikáreň (predaj PC komponentov) a prenájomca, zároveň vlastník bytu má vlastní istič.
- pre svoju miestnosť ( pravdepodobne má) aj vlastný elektromer a zároveň je poskytovateľom internetových služieb nielen v našom bloku. Svoje zariadenia umiestnené na streche zásobuje elektrikou z bytu.
co ma spolocne 20€ zvysenie s cenou elektriny spolocnych priestorov ?
sama pises o 2,16% zvyseni, co je radovo 5 centov mesacne na byt za energiu spolocnych priestorov ...
Zitulda
30.03.11,10:43
co ma spolocne 20€ zvysenie s cenou elektriny spolocnych priestorov ?
sama pises o 2,16% zvyseni, co je radovo 5 centov mesacne na byt za energiu spolocnych priestorov ...
Prepáč mi, ale asi so nečítal dobre. Veď som písala a dokonca mám podškrtnuté "okrem iných zvýšení". Nerada vykrikujem:) Prosím vieš mi poradiť? Poteším sa :)
bubkoch
31.03.11,11:19
Prepáč mi, ale asi so nečítal dobre. Veď som písala a dokonca mám podškrtnuté "okrem iných zvýšení". Nerada vykrikujem:) Prosím vieš mi poradiť? Poteším sa :)
ale co chces poradit ? pises ze ludia sú zlostní a nadávajú ... ale to nie pre 2,16% zvysenie ceny elektriny spolocnych priestorov ...
parcentove zvysenie/znizenie nestoji za ziadnu námahu v súvislosti s preradením SVB do tarify pre domácnosti
zivan
01.04.11,15:23
----- OD MARCA PO PROTESTOCH SA MENILI PODMIENKY A TU ASI BUDE DOVOD PRECO SA NEOZVALI
Pokiaľ dobre pozerám na stránku ÚRSO http://www.urso.gov.sk/sk/regulacia/elektroenergetika/informacie tak nový, lepšie povedané upravený prevádzkový poriadok ZSE distribúcia, ktorý zmierňuje požiadavky na preukazovanie podkladov pre priznanie sadzby pre domácnosti je stále uvádzaný ako neprávoplatný. Takže žiadne zmiernenie ešte nenastalo.
Dôkazom toho je aj skutočnosť, že sa nám včera po vyše mesiaci vrátila žiadosť ako zamietnutá.
Jeden z dôvodov bol aj to, že sme nepredložili potvrdenie živnostenského odboru, že na našej adrese domu nikto nepodniká. Samozrejme, že sme sa o to predtým aj pokúšali, ale takéto potvrdenie oni jednoducho nevydávajú. Boli nám ochotní vydať len individuálne potvrdenia, že občan XY, ktorý je majiteľom resp. býva na adrese nášho domu nie je registrovaný ako živnostník. Čiže pre cca 70 našich vlastníkov resp. spoluvlastníkov by to znamenalo 70 potvrdení. Tak tomu sa teda hovorí byrokracia na slovenský spôsob.
vila
02.04.11,13:04
Dnes t.j. 29.3.2011 sme "slavnostne" podali ziadost o zmenu sadzby pre spolocne priestory a poviem roboty bolo dost. Splnili sme vsetky nove podmienky, ale sme strasne zvedavy ci budu obstrukcie pokracovat alebo to pojde bez problemov. Takze drzte prsty !


A mali ste aj potrvrdenie zo Živnostenského úradu? Aké? A z ktorého ŽI?
Držím palce, aj my sa snažíme zohnať podpisy, akonáhle mi podpíše posledný, pošlem vydokladovanú žiadosť no asi okrem toho ŽI.
svbkotrad
06.05.11,08:25
Takze 5.5.2011 sa nam podarilo ziskat od distribucnej spolocnosti suhlas, nakolko sme splnili ich podmienky na cenu v spolocnych priestoroch aka plati pre domacnosti (ziadost bola podana 29.4.2011) - takze nezufat a vela trpezlivosti - da sa to
svbkotrad
06.05.11,08:51
Staci vypisat formular a prilohy c.1 a c.2 za bytovy dom a prilohu c.3 za kazdy byt a ziadne ine potvrdenia zo zivnostenskeho ci ineho uradu - kazdy si musia najst formulare podla krajov zse.sk,sse-d.sk, vsds.sk - takze vela elanu
VieraHu
07.05.11,08:24
Takze 5.5.2011 sa nam podarilo ziskat od distribucnej spolocnosti suhlas, nakolko sme splnili ich podmienky na cenu v spolocnych priestoroch aka plati pre domacnosti (ziadost bola podana 29.4.2011) - takze nezufat a vela trpezlivosti - da sa to
Pod ktorú distribučnú spoločnosť patríte? My pod SSE a od decembra na žiadosť neodpovedali. Blahoželám, že to máte za sebou a máte súhlas.
svbkotrad
11.05.11,07:54
Pod ktorú distribučnú spoločnosť patríte? My pod SSE a od decembra na žiadosť neodpovedali. Blahoželám, že to máte za sebou a máte súhlas.


Podmienky sa od 1.marca zmenili - napr. namiesto 6 priloh su uz len 3 a nie je problem,ze ma niekto zivnost zaregistrovanu na domacu adresu atd. a preto je nutne podat ziadost nanovo .
Deganova
11.05.11,16:32
Podmienky sa od 1.marca zmenili - napr. namiesto 6 priloh su uz len 3 a nie je problem,ze ma niekto zivnost zaregistrovanu na domacu adresu atd. a preto je nutne podat ziadost nanovo .
....a nemohol by si sem tie prílohy zavesiť?...
svbkotrad
11.05.11,20:09
v prilohe tlaciva
nostromott
16.05.11,19:43
v prilohe tlaciva


Po chvíli hľadania - zdá sa že pre ZSE Distribúcia je žiadosť o preradenie možné nájsť na odkaze tu v prílohe:


...nemôžem pridávať odkazy do príspevkov :confused:

ale pozor na nutné prílohy k žiadosti... pre tie som tam vzory nenašiel.
VieraHu
18.05.11,12:17
Tak konečne to máme za sebou. Žiadosť podaná v decembri 2010, tri návštevy v klientskom centre a dnes som podpísala nové zmluvy o dodávke a distribúcii elektriny na produkt DD1. Zmluvy platia od 1. 1. 2011.
rt-projekt
12.06.11,07:04
Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť, kde nájdem príslušné podmienky pre ZSE? Náš správca sa v tejto veci tvári ako mŕtvy chrobák. Ja som autorizovaný inžinier a živnostník, ktorý má prevádzku pravdaže písanú doma. Čo je ale koho do toho, že ako inžinier (alebo napr. aj krajčírka) robím vo vlastnom byte a platím si predsa vlastnú elektrinu, nie spoločnú. A kde by som našiel to, že už nie je problém s registráciou živnosti na domácu adresu?
Ďakujem za rady.
Mária27
12.06.11,10:47
phrubovsky
15.06.11,15:25
Dobrý deň,
prečítal som celú túto tému ale nenašiel som náš problém. V našom činžiaku taktiež nikto nepodniká (nemá tam prevádzku ani nič podobné) ALE, chceme si dať na fasádu reklamný pútač a taktiež do výťahu reklamné rámy. Ani reklamný pútač a ani reklamné rámy nebudú cielene osvetlené, vo výťahu bude na ne svietit svetlo, ale iba ak niekto vojde do výťahu (logicky sa rozsvieti svetlo). Chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosti s tým, ako berie dodávateľ elektrickej energie takýto prípad? Prípadne viete mi poradiť na koho sa v ZSE obrátiť? Ďakujem veľmi za odpovede.
verkaz
15.06.11,17:11
Dodávateľ elektriny na toto neprihliada, pretože sa jedná o prenájom spoločných častí domu a nie o podnikanie.
phrubovsky
15.06.11,19:20
to hej, to Vám dávam za pravdu, je to prenájom spoločných častí domu, ale za účelom podnikania a to by im asi mohlo vadiť, aj ked sa elektrina nemína, dôležíté asi bude ako sa k tomu postavia v ZSE.
verkaz
15.06.11,20:01
Podniká ale ten, kto si spoločnú priestory prenájme a nie spoločenstvo. Veľa podnikateľov - remeselníkov má tiež adresu v bytoch a nemajú tu zriadenú prevádzku.
Neviem, či máte založené spoločenstvo vlastníkov bytov, lebo toto nemôže podnikať ale prenajímať za úplatu áno. Z nájomného, ktoré je príjmom FO sa odvádza daň.
zivan
27.11.11,16:58
Po chvíli hľadania - zdá sa že pre ZSE Distribúcia je žiadosť o preradenie možné nájsť na odkaze tu v prílohe:

...nemôžem pridávať odkazy do príspevkov :confused:

ale pozor na nutné prílohy k žiadosti... pre tie som tam vzory nenašiel.

Pre ZSE nie sú vzory príloh k žiadosti ? Ak niekto nejaké máte zaveste to prosím sem, prípadne relevantné linky.

Ďakujem.
jasny
26.01.12,23:50
Dobry den vedel by my tu niekto povedat na zaklade akeho pravneho predpisu moze dodavatel energie zmenit tarifu spolocnych a nebytovych priestorov bytoveho domu z domacnosti na maly podnik. To ako tento stav zvratit viem ale neviem na zaklade coho dodavatel urobil zmenu z domacnosti na maly podnik. Dakujem
jasny
26.01.12,23:52
A este k hore napisanemu ci ma povinnost o tejto zmene informovat a koho.
verkaz
27.01.12,07:33
Pozri si predchádzajúce príspevky, tam by mali byť vzory - článok 5, 25, 31