jajahh
31.08.10,14:49
Dobry den.
Chcela by som sa spytat, ako sa postupuje pri abdikacii konatela.
Konatel poslal abdikacny list do spolocnosti, ktora ho neprevzala. Tento abdikacny list sa vsak povazuje za doruceny. Teraz cakam na lehotu 3 mesiacov, kedy na zaklade tohto obdikacneho listu OR moze vymazat konatela zo spolocnosti.
Nie je mi vsak jasny dalsi postup po uplynuti tejto lehoty.
Na to, aby bol konatel z ORSR vymazany, staci zaslat na sud list, v ktorom konatel bude ziadat o vymaz zo spolocnosti, alebo je potrebne postupovat, tak ako pri inych zmenach v spolocnosti (vyplnit navrh na zapis zmien)? Pri navrhu vsak nastava dilema, ci ho moze konatek (jediny v spolocnosti) vlastne podpisat, ked sa uz funkcie konatelstva vzdal?
Vopred dakujem za Vase rady.
Jana
zalobaba
31.08.10,12:52
Dobry den.
Chcela by som sa spytat, ako sa postupuje pri abdikacii konatela.
Konatel poslal abdikacny list do spolocnosti, ktora ho neprevzala. Tento abdikacny list sa vsak povazuje za doruceny. Teraz cakam na lehotu 3 mesiacov, kedy na zaklade tohto obdikacneho listu OR moze vymazat konatela zo spolocnosti.
Nie je mi vsak jasny dalsi postup po uplynuti tejto lehoty.
Na to, aby bol konatel z ORSR vymazany, staci zaslat na sud list, v ktorom konatel bude ziadat o vymaz zo spolocnosti, alebo je potrebne postupovat, tak ako pri inych zmenach v spolocnosti (vyplnit navrh na zapis zmien)? Pri navrhu vsak nastava dilema, ci ho moze konatek (jediny v spolocnosti) vlastne podpisat, ked sa uz funkcie konatelstva vzdal?
Vopred dakujem za Vase rady.
Jana

Návrh na zápis zmien, kolok vo výške 66,- €, list preukázateľne doručený spoločnosti a preukázateľne neprevzatý.
suhajcok
30.09.10,14:50
dobry chcel by som sa opytat ako postupovat pri abdikacii na konatela, ked spolocnikom je rusky obcan, ktory uz nema vobec zajem o firmu. a v druhom pripade ked spolocnikmi su dve firmy, poslat abdikacny list spolocnikom tych firiem alebo priamo na adresu firiem. a este jedna otazocka moze mi exekutor siahnut na moj majetok ked firma v ktorej som konatel ma dlh, ktory som nezapricinil ja a s ktorym nemam vobec nic docinenia. za kazdu jednu odpoved budem vdacny
suhajcok
04.10.10,09:22
nikto mi nevie poradit, abo kazdy je po vikende este s myslienkami niekde inde :D