johny18
31.08.10,16:51
Nevie mi niekto poradit, ci § 66 zakona o DPH pouzivam tiez v pripade, ak nakupujem pouzity tovar na Slovensku (od fyzickej sukromnej osoby) a predavam ho taktiez na Slovensku fyzickej osobe?

Pytam sa preto, lebo v uvedenom § sa pise:
obchodníkom je zdaniteľná osoba, ktorá v rámci svojho podnikania kupuje, nadobúda v tuzemsku z iného členského štátu alebo dováža na účely ďalšieho predaja použitý tovar...

Prave slova "kupuje, nadobuda v tuzemsku z ineho clenskeho statu..." ma myslia, ci slovo "kupuje" znamena, ze kupuje na Slovensku??? Alebo tento § pouzijem len vtedy, ak pouzity tovar nakupim v inom state EU??
johny18
31.08.10,15:09
Ide konkretne o obchodnika s ojazdenymi autami, platcu DPH. Ak kupi MV od sukromnej osoby tu na Slovensku, a dalej ho preda, ako sa tam poriesi DPH? Alebo sa preda bez DPH?
Mária.K.
31.08.10,15:13
Nevie mi niekto poradit, ci § 66 zakona o DPH pouzivam tiez v pripade, ak nakupujem pouzity tovar na Slovensku (od fyzickej sukromnej osoby) a predavam ho taktiez na Slovensku fyzickej osobe?

Pytam sa preto, lebo v uvedenom § sa pise:
obchodníkom je zdaniteľná osoba, ktorá v rámci svojho podnikania kupuje, nadobúda v tuzemsku z iného členského štátu alebo dováža na účely ďalšieho predaja použitý tovar...

Prave slova "kupuje, nadobuda v tuzemsku z ineho clenskeho statu..." ma myslia, ci slovo "kupuje" znamena, ze kupuje na Slovensku??? Alebo tento § pouzijem len vtedy, ak pouzity tovar nakupim v inom state EU??
Ustanovenie § 66 ods. 1 písm. d) zákona o DPH pri definícii obchodníka zahrňuje všetky spôsoby dodania tovaru, ktoré patria pod predmet dane, ktoré sú upravené v § 2 ods. 1 zákona o DPH.
Patrí tam:
- dodanie tovaru v tuzemsku (dodania v rámci SR),
- nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku (obstaranie z iného ČŠ EÚ)
- dovoz tovaru do tuzemska (obstaranie z nečlenského štátu EÚ)
johny18
31.08.10,15:18
Vdaka, takze aj v mojom popisovanom pripade pouzijem §66. Toto som potreboval vediet, dik:)